Boston Legal

1. Sezóna

1.01 Dr. House | Pilot

Mladá žena Rebecca začne mít problémy s mluvením při hodině v mateřské školce. Po chvilce se zhroutí na podlahu a začne se zmítat. V nemocnici Dr. James Wilson popisuje případ doktoru Housovi. Žena, 29 let, první záchvat měsíc předtím, postupující zhoršení duševního stavu. Wilson požádá House, aby vzal tento případ a pracoval na něm se svým týmem.
Housův tým se skládá ze tří geniálních mladých doktorů: Allison Cameronové, Roberta Chase a Erica Foremana, kteří jsou znudění Housovým nedostatkem případů. Po mnohém přesvědčování, House souhlasí s prohlídkou pacienta. Později, správce nemocnice, Dr. Lisa Cuddyová, vynadá Housovi, že nedělá svoji práci. I přestože pro ni má House velkou hodnotu, takže když nebude plnit své povinnosti a bude se vyhýbat svým pacientům, tak ho klidně může vyhodit.

Cameronová a Foreman dělají Rebece CT sken, ale ona dostane další vnitřní záchvat. Doktoři provedou kvůli její záchraně tracheotomii, aby usnadnili dýchání. Později House přemýšlí, jestli nemá Rebeca vaskulitidu nebo zanícené krevní cesty. Allison upozorňuje, že se nedá diagnostikovat vaskulitida bez biopsie. House doporučí steroidy jako léčbu a uvidí se co se stane.

House řekne Foremanovi, aby se vloupal do pacientčina bytu. Foreman se zdráhá, ale nakonec to stejně udělá. Zatím se zdá, že steroidy mají na Rebeccu pozitivní účinek. Později té noci jí Wilson dělá nějaké jednoduché testy a Rebecca prohlásí, že nevidí. Poté následují křeče.

Další den ji Foreman dává stejný test, ale tentokrát uspěje. House navrhuje, aby ji nechali umřít a pitva by odhalila příčinu. Foreman a Cameronová se vloupou k Rebecce do bytu. Nic nenajdou. Zpátky v nemocnici Foreman pronese, že měla šunku v ledničce. House už zná diagnózu – Rebecca má v mozku tasemnici. Rebecca ale nechce přistoupit na léčení. Chce zemřít v klidu. House jí nazývá zbabělou. Rebecca chce důkaz. Chase navrhuje starý dobrý rentgen. House si uvědomí, že má pravdu. Jestli má tasemnici v mozku, má určitě tasemnici i v noze.

Chase ukáže Rebecce rentgen. Larva tasemnice je v jejím stehenním svalu. Úplně se uzdraví, když bude brát pár pilulek, které ji tasemnice zbaví.