Boston Legal

1. Sezóna

1.03 Occamova břitva | Ocam's Razor

Brandon, mladý 22-ti letý student skolabuje při divokém sexu se svou přítelkyní. Už předtím si stěžoval na kašel a vyrážku. Trpí silnými bolestmi břicha, nevolností, zvracením, zimnicí a nízkým krevním tlakem.
Jeho rychlý scan v nemocnici nic neprozradí, takže House a jeho tým hledají náhradní řešení. Cameronová poukazuje na to, že není příčina pro tuto řadu příznaků. House si uvědomuje, že potřebují pro kontrolu pacienta krevní tlak jako první a budou provozovat základní testy a EKG a jiné.

Testy neukazují mnoho, ale Dr. Foreman vidí výsledek, který znamená, že léčba antibiotiky způsobuje problémy v Brandonových ledvinách. Foreman má teorii, že Brandon má srdeční infekci, nikoliv žaludeční infekci, kterou vysvětlují symptomy. Přesto se jedná o 10 milionů na 1 výstřel. House se podívá na seznam Brandonových příznakům, které nabízí dvě různé monosti, infekci dutin a hypotyreóza, které odpovídají Brandonovým příznakům. Vzhledem k tomu, že není čas čekat na výsledky testů, chce začít s léčbou štítné žlázy a dutin okamžitě.

Foreman kontroluje Brandona. Pacient se cítíte lépe, ale je stále jej trápí kašel. Forman přináší zprávu z Brandonova testu na hypotyreózu. Ten trvá na tom, že nemůže mít dvě nemoci a Houseova léčba pouze ohrozí Brandonova játra. Mohlo by ho to dokonce zabít. House nabízí Formanovy, že se vsadí o $ 50. Pokud Brandonovy bílé krvinky stoupnou má Forman pravdu, za předpokladu, že jeho tělo ve skutečnosti bojuje proti infekci.

Brandonovy bílé krvinky se strácejí. Oba jejich hypotézy se mýlily. Pokud se jejich počet bude nadále snižovat, jeho tělo nebude schopno proti infekci bojovat a on zemře. House má zjevení. Zeptá se, Dr. Wilsona, který z Brandonovými příznaky přišel jako první. Byl to kašel.

Po malém průzkumu, House zná odpověď. Brandon navštívil lékaře kvůli jeho kašli a na jeho receptu na kašel byl chybně napsán lék na dnu. Tento lék zastaví mytosis, což je proces, ve kterém se buňky dělí a nahrazují mrtvé buňky. Jedná se o možnost, která vysvětluje každý z příznaků. Ale Dr. Cameronová poukazuje na to, že Brandon udělal dobře, ale zároveň bylo i špatné, že po kontrole v nemocnici přestal brát léky na dnu.

House se setká s Brandonovými rodiči a žádá, aby mu řekli, kdo předepsal lék na kašel, který vedl ke zhoršení stavu jejich syna. Jeho matka vytáhla láhvičku od pilulek, která potvrzuje Houserovu doměnku. Brandon, Chase a Brandonova matka navštívili onu lékárnu. Brandon skutečně užíval lék na kašel a ne na dnu, což vyvracelo Houserovu teorii. House je neuvěřitelně naštvaný, že jeho elegantní, hypotéza nebyla potvrzena.

Dr. Wilson navrhuje experimentální chirurgii, aby zjistili, co je v Brandonově krvy. Během přípravy na chirurgii, Brandonovo srdce přestane bít a doktoři jej šokem vrátí zpět k životu. Cameronová říká Houseovy jak je důležitý ten chirurgický zákrok a také zmiňuje, že Brandon má obrovskou bolest v prstech. House má další zjevení. Vchází do Brandonova sterilního pokoje a prohlásí, že byl otráven kolchicinen. Pořadí Brandonových příznakům se hodí perfektně, což znamená, že Brandon bere drogy. Brandon připouští, že si dvakrát vzal extázi, což potvrzuje jeho otravu. Rychlá náprava a Brandon bude v pohodě.