Boston Legal

1. Sezóna

1.11 Absťák | Detox

Mladý pár se rozhodne vyjet si v otcově půjčeném Porsche. Hoch jménem Keith se začne dusit a vykašlávat krev. Rozrušená dívka stočí auto do protisměru, kde do nich narazí autobus.
Cameronová prezentuje případ: 16 letá oběť M.V.A. byla přijata před třemi týdny do nemocnice s vnitřním krvácením. House to přisuzuje nehodě, ale Cameronová tvrdí, že vnitřní krvácení začalo před nehodou. House víc ale zajímá jeho Vicodin, který však v lékárně momentálně není. Jakmile dorazí, Cuddyová vidí, jak si House bere víc Vicodinu než obvykle, a vyzve ho, aby ukončil svou závislost. On říká, že ho bere na potlačení bolesti, tak mu Cuddyová nabídne měsíc volna od kliniky, když bude týden bez léků. Cameronová se zmíní, že oběť nemá dědičnou hemolitickou anémii, která je neuvěřitelně vzácná. House zavrhne meningitidu, protože to taky není ono. Svolá tým a řekne jim, že musí přijít na to, proč pacientovy červené krvinky nahrazují kyslík v těle. House jim dá pokyny udělat testy na infekce, drogy, lupus a rakovinu. .

V rozhovoru s pacientovým otcem se Cameronová dozví, že Keithova přítelkyně byla na odvykací kůře a jeho matka umřela na rakovinu slinivky. Test na drogy vyšel negativní. Galiový sken neukázal žádnou infekci a radioaktivní izotopy vstříknuté do krevního oběhu neukázaly žádný zánět. Test na lupus vyšel také negativní. Wilson provedl biopsii lymfatických žláz, ale bylo to také negativní. Mezitím doktoři zvažovali jiné možnosti, Keith si stěžuje, že má něco v oku. Doktoři nic nenajdou, ale Keith stále nevidí. Foreman si všiml sítnicové sraženiny. Bohužel jakékoliv léčení sraženiny by mohlo pacienta zabít, kvůli jeho slabého krevního průtoku. Mají pouhé dvě hodiny na záchranu jeho oka nebo jeho života. House se ptá svého týmu, jak něco může způsobovat obě věci - vnitřní krvácení a sraženinu.

Infekce způsobuje srážení, tak co se může skrýt před Galiovým skenem? Musí to být srdeční sraženina, která se uvolnila a cestovala až do jeho oka.

Chase provedl Echokardiogram Keithova srdce, ale s nechutí přiznává, že se nechystají léčit jeho oko. Slepota by mohla být trvalá. Chase později řekne Housovi, že test neukázal žádnou srdeční infekci. House se rozhodne zvýšit mu antibiotika. Chase si myslí, že dokáže odstranit kapalinu z jeho oka a udělat tak prostor pro sraženinu, která se pak uvolní a vyplaví ven. Chase odejde a House se obrátí proti zdi, zažívá hroznou bolest. Chase odstraní sraženinu jehlou a Keith začne opět vidět. Po proceduře přijde Keithova přítelkyně za ním do pokoje a políbí ho. Keith začne zvracet, doktoři s ním spěchají na jipku. Jeho játra selhávají a on umírá. Keithův otec je rozzuřený.

Tým se diví, co mohlo způsobit poškození jater. Vyloučili hemolitickou anémii, House navrhuje hepatitidu E, i když Lupus sedí líp. House si myslí, že potřebují vyloučit hepatitidu E, protože na ni není žádná léčba, a tak se rozhodnou dát Keithovi Mendrol, který, když bude reagovat s Hep. E, způsobí zhoršení stavu. Pokud ne, budou vědět, že příčina je lupus. Venku Foreman říká Cameronové, že House se detoxikuje ze závislosti ne Vicodinu a začíná z toho bláznit. House se ve své kanceláři z bolesti začíná potit.

Cameronová řekne otci Keitha, že věří, že jeho syn je postižený nemocí zvanou lupus. Aby House odvedl pozornost od bolesti, udeří se těžítkem do ruky a zlomí si tak kost. Teď Keithův otec chce, aby jej léčili i na lupus, nebo jej převeze. Ale když mu Cameronová řekne, že je příliš slabý pro převoz, léčbu povolí. Chase a Cameronová připravují léčbu lupusu, když Keith začne mít halucinace. Cameronová si všimne, že Keith hodně krvácí z konečníku a dostává se do hypovolemického šoku. Angiografie odhalí závažné vnitřní krvácení, silnou hemodynamickou kompromitaci a kompletní selhání ledvin. Cameronová říká, že halucinace jsou z psychózy, která dokazuje že lupus je tou příčinou. Je naštvaná, že plýtvaly časem s Hep. E, protože Keith teď potřebuje nová játra. House si stále myslí, že lupus je špatná diagnóza, ale i tak se snaží, aby se Keith dostal na horní příčku v transplantačním listu.

V kanceláři House z bolesti zvrací. Foreman přijde za Housem s lahvičkou Vicodinu, aby byl schopný pokračovat v léčbě Keitha. Cameronová a Chase řeknou Keithově otci, že budou stále pokračovat v léčení lupusu a že transplantační list má přes 15 000 kandidátů. House pořád uvažuje nad tím, kdo je ,,Jules“, kterého Keith volal během halucinace. Otec je informuje o tom, že Jules byla jejich kočka, která před měsícem umřela. Keithova přítelkyně jim řekne, že Jules s ním spala v pokoji.

Foreman a Chase kočku vykopou a House udělá pitvu. Ve stejný čas do nemocnice přijdou nová játra a Keitha připravují na operaci. House pospíchá stopnout operaci a tvrdí, že Keith nemá lupoid hepatitis. Má akutní otravu naftalínem od termitů. Termiti vytváří toxin na ochranu jejich hnízd, a když House Julese pitval, našel v jeho žaludku termity. Chirurg ale odmítl ukončit operaci, a tak House na něho plivnul, čímž rozšířil všude bakterie. Na chodbě všichni odmítnou uvěřit Houseově nové diagnóze.

Pokud to bylo prostředím, mělo by se to v nemocnici zlepšit. House vysvětlil, že naftalín je rozpustný v tucích. Keith odmítal nemocniční jídlo a moc nejedl, takže jeho tělo začalo spalovat tuk a jed se tak dostal do jeho systému. Keithův otec udeřil House do obličeje. House slíbil, že kalorie Keitha během 24 hodin uzdraví. Pokud jej budou operovat, nevyřeší se tím nic.

Foreman a Chase kladivem probourali zeď v Keithově pokoji. Byli tam termiti. House měl pravdu. Zpátky v nemocnici se Keith rapidně lepší. House přežil celý týden bez pilulek. Přišel na to, že je závislý a doteď fungoval proto, že bral drogy. Wilson na něj křičel za to, že se v posledních pár letech změnil a začal být neštastný. Používá svou nohu a drogy jako omluvu.