Boston Legal

1. Sezóna

1.20 Láska bolí | Love hurts

Harvey Park, 21 letý asiat, trpělivě čeká na doktora. Na klinice diskutuje House s Wilsonem o návratu Cameronové. Wilson nemůže přijít na to, proč by se vracela, než si uvědomí, že má House ráda. House neochotně přiznává, že souhlasil s tím, že ji pozve na schůzku. Frustrovaný z Wilsonova škádlení odchází a srazí se s Harvey Parkem, který nese skleničku jablečného džusu. House si džus splete se vzorkem moči a křičí na Harveyho, který se schová zpátky do čekárny. Wilson říká Housovi, aby se raději omluvil, protože si nemůže dovolit další stížnost od pacienta. House nachází Harveyho, který se snaží promluvit. Posvítí mu do očí a hned ho směruje na pohotovost, protože má mrtvici.
Cameronová se vrací k překvapení Foremana a Chase do nemocnice. House vchází s Wilsonem do kanceláře, mluví o Harveyho mrtvici a ukazuje CT sken. Foreman si všimne ischemie, což je odumřelá mozková tkáň. Nic ale nenaznačuje příčinu, takže potřebují MRI. Jenže Harvey má v čelisti po operaci kovový plát. MRI by ho vytrhlo.

House poznamenává, že tým na vyřešení tohoto případu musí chytře. Nařídí EMG testy na vyloučení hyperexplexie, angiogram kvůli vaskulitidě, toxikologický obraz na drogy a echokardiogram kvůli srdci. Na chodbě poví Cameronová svým spolupracovníkům o nadcházející schůzce s Housem. Ti jsou překvapeni a myslí si, že je to špatný nápad.

Foreman navštíví Harveyho a po jeho boku najde ženu jménem Annette. Ptá se Harveyho na anamnézu, ale na všechny otázky odpovídá Annette. Foreman požaduje, aby Harvey mluvil za sebe, ale ten si jen těžce vybavuje správná slova. Foreman se nakonec dozví, že kvůli vrzajícím zubům navštívil akupunkturistu. Poté se dostal k shan balancérovi, homeopatovi, chiropraktikovi a neuropatovi, který ho poslal zpátky za akupunkturistou.

Cameronová začíná EMG test. Zapichuje jehly do různých svalů, aby změřila elektrický proud v těle. Když se EMG ukáže normální, lékaři diskutují o výsledcích. Echo ukázalo prolaps mitrální chlopně, takže Foreman usuzuje, že se možná utvořila sraženina, která přešla do mozku. House více znepokojuje Harveyho důvěra v přírodní medicínu. Chase zajímá, jestli aneurysma nemohlo vzniknout díky traumatu. Pomocí magické koule číslo 8 se House rozhoduje postavit se za Foremanovu teorii. Nařídí zřeďovadlo krve a antibiotika.

Doktoři zamíří do Harveyho pokoje a nachází tam Annette, která ho svýma rukama škrtí. Foreman ji odtáhne, ale Harvey trvá na tom, že mu neubližovala. Chase rychle dodává, že Annette je domina. Jak se s Annette znají? Cuddyová se schází ve své kanceláři s Housem, Annette a nemocničním právníkem. Annette jim vysvětluje, že Harvey je asfyxiafyliak. Vzrušuje ho, když je škrcen nebo dušen.

Chase popisuje, jak se s Annette potkal přes svoji bývalou přítelkyni, která měla ráda bolest. House je naštvaný, že se nezmínil o Harveyho zálibě dřív. Mohli se přiklonit na stranu Chasovy teorie o traumatem zaviněném aneurysma. Pro jistotu ale chce i nadále ředit Harveyho krev a podávat antibiotika, kdyby měl pravdu přece jen Foreman. Jestli Harvey dostane další mrtvici, naplánují vaskulární operaci.

Cuddyová dohání House a říká mu, že schůzka s Cameronovou je dobrý nápad. Není třeba ztrácet naději v lidstvo potom, jak dopadl jeho poslední vztah. Chase vyšetřuje Harveyho, když si všimne slabosti v jeho ruce a paži. Stále má neznatelné mrtvičky a ředění krve nepomáhá. House na následující den naplánuje vaskulární operaci. Chase Harveymu vysvětluje, že operace spraví jeho cévy v krku, jejichž poničení je, jak se domnívají, důsledkem škrcení. Harvey začne plakat, myslí si, že je zoufalec, který potřebuje Annette. Chase se na něj snaží tlačit, ale Harvey operaci nechce. House Chaseovi řekne, aby do nemocnice propašoval Annette.

Annett se pokusí Harveymu podstoupení operace nařídit, ale on na ni křičí, aby odešla z jeho pokoje. Foreman si myslí, že emocionální výkyvy indikují další mrtvici. Doktoři Harveyho znehybní. Nemocniční právník vylučuje provedení operace bez souhlasu. House se hádá, že se věci změnili, když je Harvey v komatu. Nejbližší příbuzní jsou mrtví a nemohou dát svolení.

House řekne týmu, aby vyhledal Harveyho rodiče. Přestože jsou účetní, Harvey žije v drsné čtvrti. Je pravděpodobné, že ho odvrhli poté, co se dověděli o jeho úchylce. Cameronová a Chase se prohrabují jeho apartmánem. Najdou školní ročenku. Spolu s Foremanem pak volají každému Parkovi z telefonního seznamu. Praví rodiče Chaseovi zavěsí. House zavolá zpět a oznámí panu Parkovi, že Harvey je mrtvý a oni musí identifikovat tělo.

Pan a paní Parkovi se setkají s Cuddyovou, Housem a právníkem. House jim předloží formulář se souhlasem k operaci. Paní Parková volá jejich vlastního právníka, zatímco pan Park vysvětluje, že jejich syn zostudil jejich rodinu. House by zajímalo, jestli by bylo více ponižující, kdyby lidé věděli, že je jejich syn perverzní, nebo že zemřel, když odmítli dát souhlas k operaci. Paní Parková podepíše formulář.

Wilson zastaví Cameronovou kvůli rozhovoru. Říká, že už uběhla dlouhá doba, co se House naposledy někomu otevřel. Jestli mu ublíží, tak se pravděpodobně navždy všem uzavře. Ten večer mají schůzku. Cameronová požádá House, aby přeskočil nedůležité a řekl jí, co si myslí o ní a jejich vztahu. House jí odpoví, že žije pod falešnou představou, že dokáže spravit vše, co není perfektní. Poté, co zemřel její manžel na rakovinu, si chce z House udělat další charitativní projekt.

Další ráno podstupuje Harvey operaci. Wilsona, Chase a Foremana ale více zajímají detaily schůzky. Ani House, ani Cameronová nechtějí nic prozradit. Chirurg oznamuje, že Harveymu nenašli žádné aneurysma. Doktoři se stáhnou z Housovi kanceláře. Netuší, co mohlo mrtvici způsobit. House požádá o angiogram a echo, stejně jako o kompletní sken těla. Pak dostane nápad.

Chase nahlásí, že Harvey má v apartmánu krabice s bonbóny na svěží dech, ale všichni ví, že Harveyho dech páchne po starých zvratcích. To je hlavním znakem vážné osteomyotídy, což znamená infekci v čelisti, která se po zlomení nikdy plně nezahojila. Infikovaná tkáň se oddělila a zablokovala krevní tok do mozku. Kovový plát v čelisti pak infekci schoval před skenery a v krevních testech se tato infekce také nedá odhalit. House zavede jehlu do Harveyho čelisti a vytáhne hnis. To znamená, že se rozhodně jedná o infekci a čelist budou muset odstranit.

Poté House vysvětluje Harveymu a Annette, že je konec se škrcením. Harvey se tiše zeptá, zda se na něj přišli podívat rodiče. Tu noc si ve své kanceláři House prohlíží staré fotky, které byly hluboko pohřbené v jeho peněžence. Po někom se mu stýská.