Boston Legal

2. Sezóna

2.05 Tatínkův chlapeček | Daddy's Boy

Carnell Hall a jeho otec Ken oslavovali Carnellovu promoci na Princetonu. Ken si myslí, že Carnellova matka by byla na svého syna velmi pyšná. Ten večer si užívá Carnell jeden ze svých posledních studentských večírků. Z ničeho nic se jeho tělo začne chovat, jakoby dostával elektrické šoky. Po tom upadne v křečích na podlahu.
Wilson seznamuje Houseův tým s Carnellovými příznaky – bolestivé šoky, bolest hlavy, nevolnost a bolest hlavy. House přijde do kanceláře kolem oběda a okamžitě se chce blýsknout a nadhazuje jednu možnou teorii za druhou. Wilson však dokáže každou okamžitě rozumným vysvětlením vyvrátit, protože provedl už každý možný test. House si myslí, že něco přehlédli, že něco chybí. Nařídí tedy svému týmu nalézt, co chybí a sám se odebere na oběd.

Cameronová, Chase a Foreman zkouší nepřeberné množství testů, stále však bez úspěchu. Snaží se tedy Houseovi vysvětlit, že nemůže nic chybět. House nařídí pročíst si policejní zprávu a zaměřit se na smrt pacientovi matky. Ta zemřela při autonehodě před 15ti lety, když sjela za denního světla z rovné přehledné silnice. House požaduje rozbor DNA.

Foreman provádí výtěr Carnelova krku a vysvětluje mu, že má podezření na NF2, dědičnou chorobu, která může způsobit abnormální výrůstky na lebečních nervech. Doktoři zjistili, že Carnell vykonal potřebu do postele, aniž by něco cítil. Zpátky v Houseově kanceláři připíší členové týmu na bílou tabuli mezi ostatní symptomy paralýzu svěrače. Ta obvykle společně s šoky znamená Miller-Fisherův syndrom. Chase poukazuje na to, že ve vzorku stolice nebyly žádné stopy po tomto onemocnění. Foreman nadhazuje, že ve vzorcích DNA také nebyly žádné stopy po NF2 ani jiných dědičných chorobách. Foreman si myslí, že to mohlabýt transverzní myelitida co způsobilo všechny ty problémy. Ostatní si nemyslí, že symptomy sedí na toto infekční onemocnění, protože Carnell nemá horečku a v krvi nejsou žádné stopy. Foreman si myslí, že infekce už může být pryč, ale mohla po sobě zanechat nějaké následky v podobě molekulárních mimiker. Houseovi se tento nápad moc líbí a nechá svůj tým zjistit hladinu imunoglobulinu a udělat elektroforézu.

Mezi tím se uskuteční jeden telefonát mezi Housem a jeho matkou. Ta jede společně s jeho otcem na výlet po Evropě a v Newarku jim vzniklo 9ti hodinové volno, House však namítá, že už má domluvenou večeři. Zatímco Foreman a Chase provádějí všechny potřebné testy, Cameronová se snaží přesvědčit Wilsona, aby pozval Houseovi rodiče na večeři … Jako překvapení.

Carnell požádá otce, aby mu donesl colu. Zatímco je pryč, přizná se doktorům, že nedávno navštívil s přáteli Jamajku. House si myslí, že se Carnellovi dostaly do těla nějaké pesticidy, když kouřil marihuanu. House nařídí podávat Carnellovi intravenózní pralidoxim. Foreman odporuje, protože nejsou žádné důkazy o tom, že by Carnellovu nemoc mohla způsobit právě otrava pesticidy.

V noci na parkovišti se pustí House do Wilsona, že pozval na večeři za jeho zády jeho rodiče. Druhý den ráno vpadne Cuddyová s Foremanem do pokoje Carnella a najdou ho, jak si vychutnává obří snídani. Jsou naprosto ohromeni, jak rychle a dobře léčba zabrala. Ale šoky se pouze zmírnily, ale nezmizely. Množství jeho bílých krvinek je stále malé. Carnellova teplota prudce stoupla na 41°C a má zimnici. House vysvětluje Carnellovu otci, že nemá nejmenší tušení, co s ním je.

House připsal horečku na bílou tabuli k ostatním syndromům. Houseův tým je totálně zmatený. Carnell se ve skutečnosti neuzdravil, jen se chvilinku cítil lépe. Den před tím neměl ani horečku ani infekci. House nařídí nasadit antibiotika a provést hromadu testů. Také nařídí Cameronové ať přivede všechny Carnellovi kamarády, kterří se účastnili výletu na Jamajku.

House se snaží vyvléct z večeře s rodiči a nabízí Cuddyové že vezme dobrovolně službu na klinice. Ta je však moc dobře informována a také se účastní večeře. Cuddyová radí Houseovi, že by na tu večeři měl jít, že to učiní jeho matku šťastnou. Ten však namítá, že jeho matka není ten problém, ale že nesnáší svého otce.

Cameronocá zjistila, že jeden Carnellův kamarád má vyrážku, nikdo jiný, kdo se zúčastnil výletu na Jamajku, však žádné zdravotní problémy nemá. Cameronová měla zalhat Houseovi, že jeho rodiče přijedou dříve a tím ho vlastně přinutit jít se podívat na pacienta, který odmítá navštívit nemocnici (House by se tak vyhnul večeři s rodiči). Mezi tím však začal Carnell krvácet do břicha a musel okamžitě na operační sál.

Infekce způsobila trhlinu v tlustém střevě, což znamená, že antibiotika nefungují. Cameronová začala lhát Houseovi o jeho rodičích a v tu chvíli dorazila Cuddyová s novými zprávami. Carnellův přítel, který se odmítal uvolnit z práce kvůli své vyrážce mezi tím začal zvracet krev a je na cestě do nemocnice.

Když přivezou Taddyho do nemocnice, House mu okamžitě rozepne kalhoty aby prozkoumal vyrážku a začne se ho vyptávat, zda měli s Carnellem na Jamajce sex. Taddy to odmítá a říká, že ho pouze vzal na výlet, aby nemusel makat doma na skládce kovů, kterou vlastní jeho otec. To přivede House téměř k diagnóze. Spěchá do Carnellova pokoje a ptá se jeho otce, zda Carnell nenašel na skládce něco podezřelého a nemá to teď doma, nějaká kus kovu nebo něco podobného. Ken (otec Carnella) říká, že našel starou olovnici a udělal z ní synovi přívěsek na klíče pro štěstí, aby si vždy pamatoval, odkud pochází. House chce okamžitě vědět, kde to je.

House nařídí přenést všechny Carnellovi věci na radiologii a nedotýkat se ničeho, neotvírat šatník. Foreman vysvětluje Kenovi, že kousek kovu byl silně radioaktivní a že kdokoliv, kdo se s ním dostal do kontaktu bude muset okamžitě podstoupit léčbu proti nemoci z ozáření. Léčba proti tomu je krevní transfuze. Carnell byl však záření vystaven příliš dlouho a proto je jeho jedinou záchranou transplantace kostní dřeně. Uvnitř Carnellovi míchy je nádor, který způsoboval symptomy.

Operace je možná, ale pro někoho s tak moc oslabenou imunitou je velmi riskantní. Carnell je převezen na izolovaný pokoj, aby se předešlo infekci. Houseovi rodiče dorazí dříve, aby zastihli svého synka v kanceláři. House se vymlouvá, že se mu to dnes večer nehodí, ale rodiče ho přesvědčí, aby si s nimi dal aspoň jeden rychlý sendvič v nemocniční kantýně.
Operace zprvu probíhá v pořádku, ale po vyjmutí nádoru začne Carnellovi klesat tlak. Chase příde sdělit Kenovi novinky ohledně jeho syna. Carnell není schopen bojovat s infekcí, protože jeho hladina bílých krvinek stále klesá. Po operaci navštíví Ken Carnella v jeho pokoji. Carnell řekne otci, že je vyděšený a bojí se. Ken mu na to řekne, že všechno bude v pohodě a že není čeho se bát …