Boston Legal

2. Sezóna

2.12 Rozptýlení | Distractions

Šestnáctiletý Adam přesvědčí jeho otce Douga aby ho nechal řídit jejich ATV (terénní vozidlo). Adamovi oči se začnou škubat a on nemůže ovládat brzdy. Doug vyletí z motorky. S hrůzou pozoruje, jak Adam narazí a jeho tělo začne hořet.
House čte článek kamaráda v Indiánském lékařském žurnálu. Forman podá zprávu, že Adamovo srdce má trachycardii a jeho hladina draslíku je nízká , přestože protipopáleninová jednotka do něj pumpuje plno kapalin . To může být způsobeno amfetaminy, bakterii nebo dokonce cardiomyopathii. Adamů spálený hrudník znamená, že nemůžou udělat EKG. Team potřebuje zjistit proč jeho srdce vypnulo, takže protipopáleninová jednotka nemůže léčit jeho kůži. House si myslí, že by mohli použít Belgické zařízení z přelomu století nazývané Galvanometer. Nejdřív ale musí nějaké najít.

Cuddyová je překvapená zjištěním, že její kancelář naplánovala přednášku neurologisty Dr. Webera. Naneštěstí, Cuddyina asistentka končí, protože to „nezvládala“ Cuddyová si všimne, že na výpovědi není její podpis a House se přizná, že ho zfalšoval. House je více zaujat pacientem v komatu, který jeví známky migrénové bolesti hlavy. Dal mu léky proti migréně a potom nitroglycerin , který vyvolal bolest hlavy. Cuddyová apeluje na Housův nedostatek etiky.

Cameron vysvětluje Doušovi a jeho ženě Emilfy, že nevědí jestli Adamovi problémy se srdcem jsou spojeny s těmi popáleninami. Oni jí řeknou, že Adam nebere žádné drogy. Forman s CHasem připoutají Adama na Galvanometer. Chlapcovi dlaně a šlapky jsou ponořeny v nádobách s vodou. Srdeční vlny nejdříve vypadají v normálu, ale pak náhle se Adam začne zmítat v křečích jako kdyby byl zasažen elektřinou. Vypnou rychle přístroj, ale Adam se stále zmítá.

Team se snaží přijít nato proč Adam dostal záchvat. Mohlo to být způsobeno adrenoleukodystrophy, virem , který napad mozek , nebo roztroušenou sklerózou. Navíc jeho popáleniny jim brání v MRI, CT scanu nebo bederní punkci aby to zjistili. Není jiná cesta jak se podívat na mozek. House navrhuje sonogram, protože dříve zkoušel jeden na pacientovi v komatu.nepoužil MRA, protože dělal „něco nelegálního.“ Nemuseli by pomocí sonogramu získat konečnou diagnózu, ale M.S pacientovi více reaktivní neurony by něco mohli spustit.

Cuddyová složitě představí Dr. Webera v přednáškovém sálu. Přijel z Indie a je tu aby mluvil o bolestech hlavy. House sedí vzadu, na sobě má basebalovou čepici a sluneční brýle. Wilson si všimne Housovi přítomnosti a uvědomí si, že House chodil na školu s Weberem. Weber vyhrál nemocniční praxi, kterou House nedostal. Také je člověkem, který nechal House vyhodit za podvádění. „Je to špatný vědec“ říká House. House pozoroval Webera 20 let a celou dobu plánoval jak ho poníží.

Chase zapře Adamovi oči, aby zůstali otevřené a ukazuje mu světelné karty. Forman sleduje na sonogramu, kdy Adam projeví nějakou mozkovou aktivitu. Forman přeruší Housovu přednášku aby mu řekl o krvácení , které objevili v Adamově mozku. House odmítne opustit přednášku a řekne Formanovi aby zastavil to krvácení.

House napadne Weberovu průlomovou teorii na lék , který brání migréně. Řekne nahlas, že Weber toto zveřejnil v neznámém žurnálu v Indii, aby mohl dostat peníze od farmaceutické společnosti na své studie. Weber pozná House,. Myslí si, že je to jen stará školní rivalita. House řekne, že otestoval Weberův lék na pacientovi v komatu a nefungovalo to.


Chase vloží platinové drátové kolo do Adamovi femorální cévy a Forman ho následuje sonogramem. Potom, umístí Adama do hyperbarického sálu a přemýšlejí co by mohlo narušovat funkci mozku. Myslí si, že by mohli vyloučit M.S. Náhle se Adam v sálu probere. Jeho dýchání je rychlé, ale forman si všimne , že Adam prožívá orgasmus. Volají anesteziologa.

V zatemněné kanceláří, si House dá Weberův lék na migrénu. Potom si dá nitroglycerin, který má vedlejší efekt migrénových bolestí hlavy. Dovnitř vběhne Cuddyová, aby mu řekla o Adamově orgasmu, ale House začne trpět intensivními bolestmi migrény.

Forman léčí Housovu migrénu a řekne mu aby se moc nehýbal. House neposlechne a jde do vedlejší kanceláře, aby si mohl vyslechnout teorie teamu na Adama. Leží na podlaze, když přijdou na myšlenku, že sensorové informace jsou špatně interpretovány středovým předním mozkem. Dobré pocity cítí jako špatné a naopak. Udělají seznam infekcí, které by mohli postihnout přední mozek, ale Cameronová se zajímá, jestli to je jenom obyčejná infekce hnisající ve spálené kůži. Naneštěstí, nemají čas čekat na popáleniny aby se sami uzdravili a oni zjistili jestli to je příčína.

I v jeho špatném stavu, House přijde s alternativním nápadem. Několik tisíc brouků je dáno na Adamv hrudník, aby snědli mrtvé maso a vyčistili rány. Tohle také zabije bakterii, která se rozvijí ve zraněné tkáni.

House řekne Wilsonovi, že musí dokázat , že má migrénu i potom co si vzal Weberův lék. Wilson obviňuje House z používání bolesti jako rozptýlení, protože odstrčil Stacy, lásku jeho života.

Později, team najde House jak spí ve své kanceláři. Forman má obavy, protože už se měl zotavit ze své migrény. Ohlásí, že červi vyléčili popáleniny, ale Adamovy mozkové vlny jsou pořád velké.Infekce nezpůsobovala mozkovou disfunkci. House říká, že by měli provést krční lumbální punkci i když by to mohlo chlapce paralyzovat.

Forman musí přesvědčit rodiče aby podepsali formulář, kterým schvalují provedení té punkce. Potom vsune jehlu mezi Adamův 2 a 3 krční obratel. Jehla nechce projit a Forman na ni začne tlačit. Chase spanikaří, když Adamlv krevní tlak vyletí. Varuje Formana aby přestal, ale on pokračuje a úspěšně odebírá CSF.

Forman ohlásí Housovi, že Adam nemá M.SS nebo infekci. House jde do protipopáleninové jednotky a donutí anesteziologa aby vzbudil Adama. Ten když se probudí, brečí bolestí. House se ho zeptá , jestli zažil nějaké brnění nebo necitlivost před tou nehodou. Adam dokáže řici, že se počůral těsně předtím než upadl do bezvědomí. House mu rychle nechá adama znovu upadnout do komatu.

House svolá team na poradu. Osprchuje se v doktorské odpočívárně. Je vyčerpaný a začíná mít halucinace. Cameronová ho najde a je vzteklá, že bere drogy když Adam bojuje o život.

Řekne Formanovi a Chasovi o Housovi. Náhle, House vejde a cítí se pohodě. Došel k závěru, že Adam je v depresích. Pomočení a omdlení znamená, že Adam měl záchvat ještě než testovali jeho srdce. Toxikologie nenašla žádná antidepressiva, protože v jeho systému je moc léků z proti popáleninové léčby. Jeho mozek možná trpí Serotonimovou bouří, ale jestli je to něco jiného, tak ta léčba by ho mohla zabít. House chce Adama probudit znovu, ale anesteziolog ho vyhodil ven za rodiči.

House čelí rodičům v čekárně a zeptá se jich jestli jejich syn trpí depresemi. Řekne jim, že adam dostal záchvat, což způsobilo, že se vyboural. Chce vědět jestli bral nějaké antidepresiva, rodiče mu řeknou, že ne a že jejich syn jim říká všechno.

Team vyloučil všechno, co by mohlo způsobit záchvat. House jde zpět do protipopáleninové jednotky, připraven chlapce znovu probudit. Douf získá Formana, který se snaží House zastavit. House vidí perfektní kruhovou popáleninu na adamově zápěstí i když chlapcovi předloktí nejsou popálená. Najde také nikotinovou skvrnu na jeho prstech.

House vyjde ven a zeptá se Adamových rodičů jestli Adam kouří. Doug rychlé odpoví, že by Adama zabil, kdyby ano. House jim řekne, že Adam kouří a snažil se přestat. Levné léky proti kouřením jsou také anti- depresiva. Adam se uzdraví.

Cuddyová obviní House z podávání kyseliny. On ji informuje, že LSD funguje na serotoninové receptory v mozku aby zastavil migrénu a anti- depresiva zkracují LSD. House nezjistil ani jedno z toho. Weber vletí dovnitř a děkuje Housovi za zruinování jeho clinických pokusů tím, že poslal farmaceutické společnosti email o jeho zjištěních. „Jsme si kvit“ řekne House.

Později v noci, House navštíví mladá žena. Představí se. „ Hledám rozptýlení“, řekne House a pustí ji dovnitř.