Boston Legal

2. Sezóna

2.15 Zlaté ruce | Clueless

Maria vychází ze sprchy a v koupelně uvidí maskovaného muže. Ten ji odtáhne k posteli, ale ona se nevzdává a bojuje s ním. Najednou muž nemůže dýchat. Maria mu volá sanitku, protože ve skutečnosti je to její manžel Bob. Sehrané znásilnění tak má neočekávaný konec.
Další zajímavý „pár“ se připravuje na nadcházející den. Wilson zůstává u House během jeho odloučení od manželky. House obtěžují Wilsonovy zvyky a tak mu říká, že je to jeho poslední noc u něj. Wilson slibuje, že se příští den odstěhuje.

V nemocnici vysvětluje Bob Cameronové, že měl sucho v krku a taky pocit, že je jeho jazyk napuchlý. Dva předešlí doktoři ho testovali na potravinové alergie a pak mu doporučili House. Během vyšetření jsou manželé pozoruhodně otevření ohledně jejich sexuálního života. Prozradí, že nedávno měli sex ve trojce s Mariinou bývalou spolužačkou. House ve skutečnosti mnohem více zajímá, jestli není problém v plicích. Nařídí odebrat krev, hrudní VT a tělesné měření změny objemu plic.

Bob sedí uvnitř vejčitého přístroje s trubkou v ústech. Zatímco Cameronová řídí test, Maria jej sleduje. Jejich konverzace se stočí k jejich neobvyklému sexuálnímu životu. Maria obhajuje jejich životní styl rčením, že manželství selhávají, protože se lidé nechtějí měnit.

Tým oznámí, že House má s diagnózou pravdu. Vyšetření odhalilo sníženou kapacitu plic a CT ukázalo zjizvení plic. Tým je přesvědčen, že Bob má intersticiální plicní fibrózu. Nevědí však, co to způsobilo. Všechna možná vysvětlení jsou vyloučena. Zatím je Bobův stav stabilní, a tak budou muset počkat, až se mu zase přitíží, aby příčinu odhalili.

Náhle se na Bobově hrudi objeví červená vyrážka. Tým se sejde, aby vyřešil, co způsobuje svrbění kůže a plicní zjizvení. Foreman navrhuje jako možné řešení lupus. House napadá, že stejné problémy by vyvolala i otrava těžkými kovy. Nařizuje týmu, aby prohledali dům. Také musí otestovat Bobův vlas pro případ, že by se jednalo o otravu rtutí nebo arsenikem. Možná mexické letovisko, ve kterém byli Bob a Maria na dovolené, vařilo jídlo v jedovatých nádobách. Možná také nedávno malovali byt nebo dělali nějaké opravy.

Ještě té noci se House doma ptá Wilsona, jestli si člověk může poškodit plíce tím, že by jedl z nádoby namalované olovnatými barvami. Wilson mu odpoví, že by musel několik měsíců sníst každý den tucet nádob.

Foreman hledá příčinu v domě, ale nachází pouze mravence. House chce vědět, jaký druh to byl. Když mu Foreman řekne, že byl středně velký a hnědý, House vyloučí, že by se mohlo jednat o jedovatý druh. Test na toxiny vyloučil otravu rtutí nebo arsenikem, ale House jej chce udělat znovu. Tým s ním nesouhlasí. House přesto nařídí léčit Boba léky na toxiny.

Chase vykonává test na alergie tím, že na záda nanáší vzorky alergenů, když si náhle Bob začne stěžovat na ukrutnou bolest v jeho nohách. To vyloučí i jakékoliv potravinové alergie. House si myslí, že je to další náznak otravy těžkými kovy, ale Cameronová trvá na tom, že další provedený test vlasu a krve byl negativní. Tým je zavolán do Bobova pokoje, kde Bob nemůže popadnout dech. Pokoušejí se ho intubovat, ale Bob začne zvracet. Tým musí provést tracheotomii, aby mu pomohli dýchat.

Foreman oznamuje, že Bobova moč ukázala zvýšenou hladinu proteinů a krvinek. Stojí si za svou teorií ohledně lupusu a taktéž House trvá na tom, že byl Bob otráven těžkými kovy. Foreman chce zahájit léčbu lupusu, ale House poukazuje na to, že už ho léčili – a bezvýsledně. Foreman dá Housovi ultimátum – pokud neprokáže otravu těžkými kovy, bude Boba léčit na lupus.

House zvažuje, jestli náhodou Maria neotrávila svého manžela. Chce po Cameronové, aby ji prohledala, ale ta to odmítá. Tak se rozhodne to udělat sám. Přitlačí na Marii a naplno jí řekne své podezření. Prohledá její kabelku a žádá o povolení prozkoumat její vagínu, protože je to jediné místo, kde by ještě mohla něco skrývat, protože vůbec neopustila nemocnici. Maria a Cameronová to odmítají a nakonec i Cuddyová to nedovolí.

Foreman veze Boba do izolované místnosti, ale Bob dostane záchvat. Foreman pospíchá pro záchranný vozík a s pomocí elektrošoků se mu ho podaří oživit. Jak House a Wilson sledují Mariiny obavy o život manžela, začne House pochybovat o své teorii otrávení.

Tým se znovu sejde v kanceláři. Foreman si je jistý, že to co se stalo Bobovi jasně ukazuje na lupus. Chase navrhuje různá vyšetření, ale House se zmíní o tom, že by měli nasadit interferon, kterým se léčí virové infekce. Imunosupresiva předepsaná na lupus zničila Bobův imunitní systém a to vedlo k rozšíření infekce. Foreman namítá, že pokud má Bob lupus, interferon jeho stav zhorší. Ale House je pevně rozhodnut.

Téže noci jsou Bob a Maria sami v pokoji. Bob jí říká, že když byli na střední škole a on seděl za ní, opisoval od ní při testu. Už toho spolu hodně zažili a pořád ji miluje. Maria mu odmítá říct, že ho miluje, protože on neumírá a ona mu nechce říct sbohem. Za chvíli mu to ale stejně řekne.

Druhý den ráno Foreman říká Housovi, že interferon nezabírá. House chce, aby zvýšili dávkování. Zatím však byly všechny testy na infekce, které už byly udělány, negativní. House zopakuje, že Bob potřebuje zvýšit dávkování. Později se House zadívá na zlatý snubní prsten a něco jej napadne. Volá Cameronovou a zeptá se, jestli někdo v Mariině rodině trpí artrózou. Když to Cameronová potvrdí, nařídí jí, aby zastavila léčbu interferonem a udělala test na těžké kovy a to rovnou na zlato. Také má Marii zabránit, aby použila toaletu.

Doktoři jsou omráčeni, když vidí výsledky testu na zlato. House mezitím uhání domů a vytahuje dřevěnou bednu zpod postele. Mezi mnoha skleněnými ampulemi hledá tu pravou a po chvíli ji nachází. V nemocnici se doktoři snaží zabránit, aby Marie nešla na záchod. House přichází a hledá Marii. Nachází ji na dámských záchodech.

Když vychází z kabinky, vezme ji za ruku. Říká jí, že Bobovo poškození plic bude mít trvalé následky, ale kóma a poškození ledvin je jen dočasné a vyléčí se z něj. Také znovu získá všechny neurologické funkce. Navzdory Mariinu zmatení, House pokračuje. Říká, že když se kyselina dusičná smíchá se zlatem, tak zrůžoví. Mariiny ruce jsou zbarvené do růžova. House Marii obviňuje, že Bobovi posypávala jídlo zlatem. Maria to odmítá, ale Chase má výsledky, které potvrzují, že hladina zlata v krvi byla zvýšená.

Policisté odvádějí Marii z nemocnice v poutech. Cameronová oznamuje, že zahájili chelátovou terapii, ale Bob bude potřebovat transplantaci plic. House to nevnímá. Je příliš potěšen tím, že měl zase pravdu.