Boston Legal

3. Sezóna

3.06 Co se má stát, to se stane | Que Sera Sera

Skupinka hasičů je přivolána do domu George Hagela, muže vážícího 600 liber, který nedávno zemřel. Tým hasičů se snaží tělo mrtvého přemístit z pokoje. Vzhledem k jeho váze to však není příliš snadné. Šest mužů se pokouší zdvihnout Georgovo tělo, náhle si však upšoukne. Nebyl to ale nikdo z hasičů, nýbrž za mrtvého považovaný George. Po chvilce nahmatají hasiči muži puls.
Cuddyová přinese Georgův spis do kanceláře, kde je Foreman, Cameronová a Chase… House ještě nedorazil. Oznámí jim, že George je v komatu, hladina cukru v krvi je v normálu, hladina cholesterolu nižší než její, test na toxiny čistý a žádné známky traumatu. Tým je novinkami překvapený, Cuddyová se shání po Houseovi.

House je držen v policejní cele. Tritter dává Houseovi na výběr, zda chce propustit, či obžalovat. Na konec se objeví Wilson a zaplatí za House kauci. House se potká s Wilsonem hned před budovou a okamžitě obdrží lahvičku s léky. Tvrdí Wilsonovi, že je nevinný a že ho chtěl Tritter jenom potrestat za to, co se stalo již dříve.

House vpadne do kanceláře, zatímco tým se dohaduje o Georgově případu. House okamžitě nařídí léčbu na Pickwickianský syndrom. Foreman oponuje, že oxid uhličitý a kyslík jsou v pořádku, House však namítá, že jsou v pořádku pro normálního člověka, ne pro tak moc obézního. House dále požaduje detailní anamnézu George, prohledat byt a poptat se sousedů.

Georgova sousedka, Sophie, zajde s Cameronovou do jeho bytu. Cameronová je překvapena, jak moc je byt čistý a uklizený. Byt má velmi moderně zařízenou kuchyň a dokonce i vinný sklep. Sophie vysvětlí Cameronové, že George miluje vaření a obvykle si dává i 4 chody. Cameronová se ptá na přátele, ale za Georgem chodily prý jenom prostitutky.

House si odpracovává svou službu na klinice zatímco Tritter na něj čeká na chodbě. Tritter přišel oznámit Cuddyové, co se stalo. House si bral velmi nápadně svou pilulku a přitom navrhl Tritterovi přestat s tím, dokud vyhrává. Foreman a Cameronová přišli Houseovi říct, že steroidy a intubace nemá na George žádný efekt. Vyloučí tedy Pickwickianský syndrom. House si myslí, že je to krevní sraženina a proto navrhuje MRI mozku a CT sken. Problém však je, že stroje mají hmotností limity a George je těžce přes limit. House teda navrhne, ať rovnou zahájí léčbu.

Všichni vědí, že léčba naslepo může George zabít, proto ho tým zkusí dát na MRI. Cameronová tvrdí, že stačí dostat do přístroje pouze jeho hlavu, ale Foreman se obává, že George zničí celý přístroj za milion dolarů. Cameronová neustoupí a stále tvrdí, že George si zaslouží léčbu jako kdokoliv jiný. Tým několika sester plus Cameronová a spol přemístí tedy George do přístroje. Limit přístroje je 450 liber, George váží něco přes 600 liber, lžou tedy zbylým lidem o jeho váze.

Cuddyová najde House spícího v jeho kanceláři a dá mu kontakt na jednoho z nejlepších právníků v zemi. V momentě kdy odejde, House zmačká papír s kontakem na právníka a vyhodí ho.

Doktoři nenajdou nic na Georgově MRI a George se náhle probere z komatu. Začne křičet a mrskat sebou a zničí při tom přístroj na MRI.

House se svým týmem rekapitulují, co už vědí. Není toho moc. Naštvaná Cuddyová vběhne do kanceláře, House svaluje vinu na svůj tým. Prý neuposlechli jeho příkazy na zahájení léčby. Cameronová přizná, že je to celé její vina. Foreman přichází s nápadem, že by to mohly způsobovat hormony. Nedostatek adrenalinu mohl způsobit kóma. House chce provést ACTH stimulační testy a zkontrolovat Georgovu pokožku na rozšíření epidermu. Cameronová opět nadhazuje prostitutky a chce provést kompletní testy na STD. Chase navrhuje nedělat nic a nechat si George na pár dní jen na pozorování. Že když se to nezhorší, byl to jen hematom, který se sám rozpustil. Později House souhlasí se všemi teoriemi.

Foreman a Cameronová začnou s testy na Georgovi, který je zatím v pořádku. Každý doktor, který doposud George ošetřoval, kontroloval jeho hormony a potom krevní tlak. Stejně jako Cameronová a Foreman. Výsledky jsou stále stejné. George zažádal o propuštění z nemocnice. Foreman a Cameronová dokončili testy, potom podali hlášení Houseovi, že pokožka a ACTH stimulanty jsou v pořádku, moč je negativní na chlamydie, herpes a syfilis. House zajímá případ víc a víc, ale Foreman oznámí Houseovi, že George chce být propuštěn.

House se přemístí do Georgova pokoje, kde ho zastihne právě při večeři. House říká Georgovi, že se probral z komatu z neznámého důvodu a proč tedy chce opustit nemocnici. Ani sám George netuší, co by mu mohlo být, ale chce odejít. House nadhazuje různé nemoci, ale George naštvaně všechno odmítá. Prý není nešťastný, jen tam nechce déle pobývat. House má telefonní hovor a opouští místnost.

Hovor byl ohledně Houseova bytu, který je prohledáván policií. House dorazí do svého bytu a mezi hromadami nepořádku uvidí Trittera s dvěma strážníky. Informuje House, že provádějí domovní prohlídku. Tritter drží v ruce tašku plnou flaštiček s Vicodinem (asi 600 tablet). Většina prokurátorů by řekla, že je má House na další distribuci. Tritter poukazuje na to, že si zkontroluje každou lahvičku Vicodinu, zda je předepsaná na správné jméno, zda není předpis zfalšovaný a zda nejsou tablety kradené. Ale House se přece nemusí ničeho bát, že?

Druhý den ráno nařídí House svému týmu, aby propustili George domů. Cameronová klade odpor, ale House je daleko více zaujatý sledováním Wilsona a zjišťováním, co všechno Tritterovi řekl. Wilson ubezpečuje House, že Triterrovi řekl, že on mu předepsal Vicodin.
Když George opouští nemocnici, Cameronová se ho snaží přeci jenom přesvědčit, aby zůstal. George vysvětluje, že prostě a jednoduše miluje jídlo a že co se má stát, se stane. Postaví se z kolečkového křesla na vlastní nohy, udělá pár nejistých kroků a zkolabuje a propadne skleněnou deskou uprostřed haly.

Foreman, Cameronová a House se sešli v jejich kanceláři a diskutují. Foreman vysvětluje, že dezorientace a ztráta rovnováhy může znamenat neurofibromatózu. House připomíná, že to je dědičná choroba a že by tedy měl pravdu. Cameronová tvrdí, že dezorientace není klíčový symptom. A ona to ví nejlépe, protože dala Georgovi tři gramy fenytoinu. Nechtěla, aby byl George propuštěn a věděla, že toto ho přiměje zůstat, nedokázala ho však udržet v kolečkovém křesle.

House si prohlíží propouštěcí protokol a všimne si, že George dnes nesnědl svou snídani, což je pro něj velmi nezvyklé. Koma, horečka a ztráta chuti k jídlu sedí na nemoc zvanou Chagas. Cameronová namítá, že George nebyl nikde mimo zemi. House ale tvrdí, že jídlo, co jí, ano. House chce odebrat vzorek jeho CSF, aby zjistil, jací parazité si pochutnávají na Georgově mozku. Kvůli tomu, že George je moc velký na vyšetření LP, musí mu vyvrtat díru přímo do jeho lebky. Po chvilce přesvědčování od Cameronové George podlehne a souhlasí.

Během zákroku, když Foreman pronikne Georgovi do mozku, začne George z ničeho nic křičet, že nevidí. Sestřičky a celý zbytek týmu se ho snaží udržet v klidu v křesle. Po zákroku informují Foreman a Cameronová House, že v optickém nervu nic není a že sítnice je také v pořádku. V jeho mozku však není žádná známka po předpokládané nemoci jménem Chagas ani po jiných parazitech. House si myslí, že přehlédli nádor na MRI a nebo je to nějaké z onemocnění, které dříve vyloučili, a proto požaduje nové testy. Comeronová zkouší dát Georgovi oslazenou vodu, ale ten ji naštvaně odhodí pryč. Hádají se, dokud George neřekne, že je tlustý celý svůj život ale nemocný jen pár posledních dnů. Souhlasí, že pomůže doktorům, pokud budou pátrat po nemoci, která nesouvisí s jeho tloušťkou.

Mezitím se House setkává se svým právníkem Howardem Gemeinerem. Howard předčítá Houseovi všechna obvinění a další věci ze záznamu, ale House tomu nevěnuje žádnou pozornost. Když se House vrátí do nemocnice, Cameronová se ho okamžitě zeptá, jak to šlo s právníkem. House je překvapen a zklamán zároveň, že jeho tajemství je venku. Testy na MS byly negativní a testy na diabetes jim George nedovolil provést.

House vrazí do Georgeva pokoje a chce provést test na diabetes. Snaží se ho přinutit vypít oslazenou vodu, ale George razantně odmítá. Během přetahování se o sklenici s vodou zaregistruje House, že s Georgovými prsty není něco v pořádku. Beze slova vyběhne z místnosti, následován Cameronovou a Foremanem. Nařídí ultrazvuk dlaní a chodidel, test na bronchitidu a cytologii hlenu. House se domnívá, že má George rakovinu plic. Zbytek týmu je vůči tomuto názoru skeptický, tak se jich House zeptá, zda viděli jeho prsty. Jeho prsty jsou hrbolkovité.

Snímky z ultrazvuku ukazují, že House měl pravdu. Cameronová přijde k Georgovi do pokoje sdělit mu výsledky testů. Jedná se o malobuněčnou rakovinu plic, která způsobila paraneoplastický neurologický syndrom, který způsobil koma a slepotu. Je to neoperovatelné, ale existuje léčba ozařováním, která může získat Georgovi pár měsíců života, nanejvýš rok.

Mezitím v hotelovém pokoji vyslýchá Tritter Wilsona, který tvrdí, že napsal Houseovi všechny předpisy na Vicodin a že House léky na bolest opravdu potřebuje. Tritter vytáhne pár předpisů a ukáže je Wilsonovi, ten se tváří trošku překvapeně, ale potvrdí, že na nich je jeho podpis, že se občas podepisuje trochu jinak. Tritter mu dá minutku na rozmyšlenou, ale Wilson zopakuje co už řekl. Tritter poděkuje a odchází.