Boston Legal

3. Sezóna

3.18 Ve vzduchu | Airborne

Fran je zdánlivě konzervativní žena ve středním věku. Sbírá porcelánové figurky a nosí svetr. Fran přivítala doma ženu jménem Robin. Robin je prostitutka. Když Fran vidí její šaty, které odhalují více jejího těla než by měly tak se jí zatočí hlava a omdlí. Robin zavolá ambulanci.
Zatímco Robin stojí poblíž, Wilson vyšetří Fran. Najde na jejím krku skvrnu. Fran předstírá, že zapoměla navštívit svou sestru v Duluthu. Wilson jí informuje, že skopolamin může způsobit závrať a rozmazané vidění a že (chvilková ztráta zraku) zatmění před očima bylo nejspíše zapříčiněno tím, jak se uhodila hlavou o zem. Hned jakmile byla Fran propuštěna z nemocnice, dostala záchvat a upadla na schodech.

Po tom co je opět přijata, si Wilson všimne jejího čerstvého tetování na její noze. Zeptá se jí jesli opravdu jela do Duluthu. Fran se přiznala, že když pžřed nedávnem dosáhla věku, ve kterém zemřela její matka, tak propadla rozmaru navštívit Caracas. A tam si nechala udělat tetování, opila se, byla na večírku a měla sex s neznámým mužem. Wilson se předvedl Chaseovi, Cameronové a Foremanovi s novou studií Franina případu a s výčtem možných nemocí. Wilson jim přikázal provést toxikologii, chem 20, STD panel, krevní kultury a CT a samozřejmě prohlédnout Franin dům kvůli vlivům prostředí.

Zatímco House je s Cuddyovou dopraven k letadlu do Singapuru. Jeho hůl --- která skrývá vývrtku --- byla zabavena ochrankou. Cuddyová si stěžuje na neuvěřitelně vysoké poplatky, za pokoj v Singapůrském hotelu, které House nahromadil. Brání se tím, že ho neměla tahat přes Zeměkouli kvůli 3 minutovému proslovu, ačkoliv to mělo vynést Princeton-Plainsboro nemocnici akreditaci.

V letadle se muž naproti House zdá být nemocný. Muž jménem Peng nejdříve sténal a poté se mu vyzvracel do jídla. Keo, letuška, se ptá zda někdo mluví Korejsky nebo je lékař. Hous vstane a dojde za Cuddyouvou na konec letadla. Cuddyová se obává, že Peng trpí meningokokem. Celé letadlo může být infikováno a proto si myslí, že by měli okamžitě otočit letadlo. House,který si všiml Pengova náramku, to označil za pouhou alergickou reakci. O chvíli později jiná pasažérka, jménem Joy, začala zvracet. House to dává za vinu smradu z Pengových zvratků, díky kterým se jí udělalo špatně. Když ji zvedá košili, všimne si, že Joina záda jsou pokrytá stejnýma hnusnýma vyrážkama jako Peng.

House se přesunul do předku kabiny a začal vypisovat symptomy na filmovou plachtu, jako by to byla jeho tabule. Cuddyová řekne Housovi, že letadlo je za polovinou cesty a přistanou nejdříve za 6 hodin. House požádá Keo o večerní meny. Peng měl mořeského okouna a Joy měla mořské plody, které obsahovali mořského okouna. House oznámí, že je postihla otrava z mořských ryb, což vysvětluje všechny příznaky, které napsal na tabuli. House oznámil do letadlového rozhlasu, že každý kdo jedl mořského okouna, by měl jít na záchod a vyzvracet se co nejrychleji to půjde, protže to sníží účinky otravy na minimum. Cuddyouvá pošeptá Housovi, že meningokok pořád dává větší smysl. House uzná, že má pravdu.

Pengův stav se zhoršuje. Pokud za chvíli začnou pozorovat neurologické příznaky, jsou všichni v maléru. House ukazuje Pengovi, že by měl vstát a jít směrem k němu. Pengovi se zasekly nohy a on upadl na podlahu.

House prohlédne Pengovy nohy a zjistí, že jsou zesláblé,pravděpodobně kvůli nedávné pauze. House oznámí, že Peng má nemoc z ozáření. Řekne Joy, že je těhotná. Všechny symptomy sedí na obě diagnozy. Cuddy se předkloní a vyzvrací. House samozřejmě najde na jejích zádech odporné vyrážky. Ale na vůbec neměla rybu.

Zpátky v Princetonu, tým přišel s negativníma výsledkama všech Freniných testů. Avšak její záchvaty se snížili, když jí nasadili zpět léky na její nemoc z pohybu. Byli zaujatí tím, že skopolamin kontroloval její symptomy. Willson zjistil, že se právě dostává z rakoviny prsu. Zatímco byla na dovolené, tak se domníval, že měla exotický problém. Ale zánět, spuštěný paraneoplastickým syndromem, který byl zapříčiněn rakovinou, může být zmírněn anticholinergiky, která jsou obsažena v lécích na poruchy pohybu.

Cameronová vyšetřuje Fran mamogramem, když tu začne mrkat. Nevidí na pravé oko. Doktoři dělají Vizuální test pomocí tuctu elektrických anod připojených k Franinu čelu. Před ní září různé vzory.

Ve stejné době v oblacích House svítí Cadyové do očí baterkou. Po tom co dotčeně odstrčí baterku pryč, House řekne, že je světloplachá(má fotofobii), příznak meningitidy. Keo přichází do kajuty s tím, že další tři pasažéři jsou nemocní. House prochází kajutu s mladým pacientem, aby sesbíral veškeré léky, které pasažéři u sebe mají.

V nemocnici Forman a Cameronová zaznamenali malý čep na EEG Franova levého oka. Opadá do komatu. Tým se dohaduje jak postupovat dál. Formen tvrdí že má vnitrolebeční krvácení, které CT nezjistilo a oni potřebujou udělat díru, aby uvolnili tlak. Cameronová pochybuje, že test to přehledl a udělá LP, aby potvrdila přítomnost krevní sraženiny. Ptá se Chase co si o otm myslí a on s ní souhlasí. Foreman převrací oči, protože Chase s ní vždycky souhlasí, protože s ní má poměr. Wilson se rozhodl pro bezpečnější cestu a rozhod že nejdříve se udělá LP.

Cameronová a Chase připravují Fran na LP. House se připravuje udělat to samé Pengovi,ale s mnohem horším nástrojem. Stříkačka s odstraněnou krytkou jehly, plastickou zkumavkou a s vatovou špejlí namočenou v alkoholu. Jehly jsou vpíchnuty do zad každého pacienta. House sbírá tekutinu, která vytéká, do zkumavky. Chase dělá to samé akorát do sterilní testovací nádobky.

House toho moc nenašel ve své sbírce léků, jsou tam tři tabletky augmentinu. Cudyová je chce dát Pengovi,protože on je v horším stavu, ale House připomíná, že je alergický na penicilin. A pokud by reagoval, zemřel by a oni by ztratily tabletky. House zjistil, že má pravdu.

House zkoumá tekutinu z Pengova míšního moku a spadne mu brada. Ignoruje Cuddyove prosby o vysvětlení co se děje. House si to míří přímo do hlavního kajuty a informuje pasažéry, že potvrdil bakteriální meningitidu. Peng nepřežije a pravděpodobně se nakazilo několik dalších pasažérů. Kdokoliv, kdo cítí různé příznaky jde do kajuty první třídy, aby byl izolován. Pasažéři začínají panikařit. House je varuje, eže nemají meningitidu,ale že jenom trpí masovou hysterii.

Požádal všechny, aby se uklidnili, že potom jejich domělé příznaky(symptomy) zmizí. House se vrací do kajuty první třídy a říká Cuddyové, že čísta LP tekutina mu prokázala jeho domněnky. Její vztek, příznak masové hysterie, novou teorii. Nicméně Peng pořád umírá a House nemá ani ponětí proč.

House naškrábal nové symptomy na promítací plátno a zavolal si tři pasažéry, aby hráli role Foremana, Chase a Cameronové a prošli s ním diferenciální analýzu. Cuddyová zmiňuje sifilis. Při přemýšlení o kondomech House zjistil, že má Peng lokální paralýzu končetin. Peng možná spolkl kondom naplněný kondomem jako pašerák a možná se mu drogy vysypávají v jeho zažívacímu traktu. Musí operovat.

Při žádosti o Pengovu operaci se zeptal pasažérů, jestli některý z nich nepropašoval do letadla nůž. Muž neochotně přiznává, že má keramický nůž, který detektory kovu nezaznamenali. Housův nový tým pomáhá Penga přidržovat na podlaze House si připravuje pár rukavic, tři plastové sponky, čtyři úterky namočené v alkoholu, kleště a šití.

Dvanáctiletý kluk pomáhá Housovi tlačit na Pengovo rameno, což vypadá, že to pacienta zbavuje bolesti. Zaznamenání že tlak na Pengovy klouby mu pomáhá od bolesti přivedlo house k tomu, že se spletl s kokainem. Potřebují najít Pengovu peněženku.

House našel v peněžence to co hledal. Účtenku z půjčovny potápěčské výstroje. Potřebují, aby pilot klesl pod pět tisíc stop, jak nejrychleji to půjde, a spustil kyslíkové masky.

Zpátky v nemocnici právě převážejí Fran na chirurgii s oholenou hlavou. Case a Camerronová se dívají s jiné místnosti. On si myslí, že jejich vztah ovlivňuje jejich práci. Měli dokonce sex ve Frenině pokoji, zatímco zkoumali vlivy prostředí. Camronová se posmívá Chaseovi, že se obává, že je Frenina kočka pozorovala. To pomohlo Chaseovi prozřít. Fran od té doby co přišla do nemocnice nic nejedla. Chvátá pryč.

Chase znovu prohledává Frenin dům. Její kočka je mrtvá a její miska se žrádlemje pořád plná. Chirurgický tým se chystá vrtat do Franiny hlavy a Foreman se dívá na místo na její hlavě, kde je odkrytá lebka. Na příjezdové cestě Fren našel Chase trubku vedoucí do sousedního domu. Na vstupních dveřích vedlejšího domu je připíchnutá poznámka, že dům byl deratizován metyl bromidem. Chase rychle volá do nemocnice, aby zastavil operaci.

Doktoři vysvětlili Frem, že její domov byl před padesáti lety jedna budova. Sdíleli rozvodnu elektřiny. Naneštěstí si to deratizátor neuvědomil. Když byl deratizován šířil se jed elektrickými rozvody do jejího domu. Musí ještě pár dní zůstat v nemocnici, ale určitě bude v pořádku.

Letadlo konečně přistálo v New Yorku. Keo lstivě říká Housovi, že je v New Yorku každé pondělí.

Wilson volá prostitutce, aby jí řekl, že Fren bude v pořádku. A pak se jí ptá jestli by se nechtěla vrátit na kontrolu.

Když v noci odcházeli z nemocnice, řekl Chase Cameronové, že by chtěl, aby jejich vztah byl trošku více normální. Cameronová mu připomíná, na čem se původně dohodli. Pokud s tím nesouhlasí je konec.