Boston Legal

3. Sezóna

3.20 Housův výcvik | House Training

Zatímco podvodník hraje na ulici hru se třemi kartami, jeho volavka Lupe se nemůže rozhodnout, kterou kartu zvolí a najednou se zhroutí k zemi. Mnohem později v nemocnici Lupe vysvětluje Foremanovi, že se cítila, jako by ji hlava neposlouchala. Foreman říká, že měla abulii, což je neschopnost rozhodnout se. Je to součást většího problému nazvaného TIA = tranzitorní ischemický atak. Krev byla odříznuta od části čelního laloku. Lupe tvrdí, že neužívá drogy ani toxiny, takže musí existovat jiné vysvětlení.
Tým diskutuje o možných příčinách, ale Foreman je přesvědčen, že Lupe je narkomanka. Chase si myslí, že je to způsobeno toxiny. Toxikologie je ale čistá. House ale mnohem více zajímá, proč Wilson mluví se svou 2. ex-manželkou. Wilson mu odpověděl, že ho jen žádala, aby se postaral o jejich psa. House přizná Wilsonovi, že pozval Cuddyovou do divadla. Chtěl ji jen otestovat, ale ona ho odmítla. Řekla, že má moc práce, ale Wilsona předtím neodmítla.

Formanův otec Rodney čeká v nemocnici na syna. Chce, aby Foreman přišel na matčin narozeninový večírek k 60. narozeninám. Měla by ho vidět, dokud ještě ví, kdo je.

Chase a Foreman jdou do pacientčina bytu, aby zkontrolovali prostředí. Chase nachází několik možných toxických příčin, ale Foreman najde crackovou dýmku, která mu dává silnější argument. Chase navrhne, že udělá testy a Foreman mezitím může navštívit rodinu.

Foreman zjistí, že se rodiče ubytovali v blízkém hotelu a jeho matka je nadšená, když ho vidí. Když s ním mluví o minulosti, Foreman pochopí, jak její Alzheimer postupuje.

Později Foreman konfrontuje Lupe ohledně dýmky, ale ona popírá, že by byla její. On jí tedy radí, ať varuje vlastníka, že má otravu arsenikem. Lupe začíná nasucho kašlat a pak vykašle krev na Formanův plášť. Má zástavu dýchání.

Chase a Cameronová udělají CT snímek poté, co zjistí, že test vlasu ukázal pouze stopové množství arseniku v jejím těle. Snímek odhalil tumor přímo u linguly. Biopsie ukázala, že v cévních stěnách jsou bílé krvinky, což není normální. Musí to být autoimunitní onemocnění, Foreman je připraven začít léčbu steroidy. House chce přesně vědět, o kterou autoimunitní chorobu se jedná. Mezitím povoluje začít s dávkováním steroidů.

Foreman kontroluje Lupe a odmítá její vysvětlení, že drogy užila pouze jednou. Uvědomí si, že ji Foreman nemá rád. Obviňuje ho, že je jako někdo, kdo přestal s pitím nebo zhubl a dívá se spatra dolů na ty, kteří to nedokázali. Jen proto, že on je z toho venku, si myslí, že ostatní, kteří to nedokázali, jsou slabí a hloupí. Během této řeči Lupe zápolí s úporným kašlem. Foreman pozoruje její oči a všimne si žluté barvy v očním bělmu.

Oznámí týmu, že pacientčina játra selhávají. Nejedná se o autoimunitní chorobu. Podezření padá na lymfomatoidní granulomatózu, která je neuvěřitelně vzácná. Foreman navrhuje začít s celkovým tělesným ozařováním, aby ihned začali bojovat s rychlým šířením rakoviny. House ho informuje, ať získá od pacientky souhlas k léčbě. Foreman vysvětluje, že to bude těžké, protože ho Lupe nemá moc v lásce. House souhlasí, že od ní ten souhlas získá. Rád by věděl, proč Foremana nemá ráda.

Když se na to House ptá, Lupe si stěžuje, že si o sobě myslí, že je lepší než jaký ve skutečnosti je. Po objasnění nesčetně mnoha vedlejších účinků chce House, aby Lupe podepsala formulář o souhlasu. Jenže ta se opět nemůže rozhodnout. Přišel další kolaps. House zavolá zdravotní sestry a informuje je, aby Lupe řekli, ať podepíše formulář, až se probere.

Cameronová a Foreman kontrolují Lupe po radiologii. Foreman odhalí šelest na srdci, který je špatným znamením. Cameronová utáhne manžetu na pacientčině ruce, aby změřila krevní tlak, ale Lupe křičí bolestí. Po obdržených zprávách o posledním vývoji si House uvědomí, v kolika problémech jsou.

Foreman přišel pro radu k Wilsonovi, jak má pacientce sdělit smrtelnou diagnózu. Wilson mu poradí, aby řekl pravdu a zůstal u ní, protože bude potřebovat podporu. Foreman přišel do pokoje Lupe a sdělil jí, že umírá. Odhaduje, že jí zbývá 24 hodin života. Přišla do nemocnice s infekcí a oni to neodhalili. Ozařování bylo tou nejhorší věcí, co mohli udělat, protože jí zničilo imunitní systém, což infekci dovolilo, aby se rozšířila až do srdce. Teď už nezbývá nic, co by mohli udělat. Lupe mu rozzlobeně řekne, ať odejde z jejího pokoje.

Foreman najde House, který se chystá Lupe udělat další testy, aby zjistil, jaká infekce ji zabíjí, ale Foreman prohlásí, že už nemusí plýtvat jejich časem a způsobovat Lupe více bolesti. House ale naléhá, že potřebuje vědět, co přehlédli. Foreman nařídí, ať je Lupe převezena na pokoj, aby měla soukromí. Omluví se jí, ale připouští, že od ní neočekává její odpuštění. Když zjistí, že nemá žádnou blízkou rodinu, přisedne si k ní a začne si s ní povídat.

Když se Lupe ráno vzbudí, Forman se přizná, že měla pravdu. Zpočátku s ní měl problém. Ale také se v něm mýlila. Vysvětluje, že měl bouřlivé mládí, udělal pár špatných rozhodnutí, ale dostal druhou šanci. Stále cítí, že se objeví někdo, kdo ho pošle zpět odkud přišel, pokud nebude vždy tou nejchytřejší osobou v pokoji. Snažil se mezi ním a Lupe vytvořit odstup, protože věděl, že mezi nimi není žádný rozdíl.

Foreman stále sedí u její postele, když Lupe upadá do kómatu a všechny její životně důležité orgány umírají. Odpojí monitorovací vybavení a zaznamená si čas smrti. Zavolá House, aby provedl ohledání těla. Wilson později House nachází v pacientčině pokoji. House vysvětluje, že se Lupe škrábla háčkem od podprsenky a tím vznikla infekce.

House najde Foremana v jeho kanceláří a zprošťuje ho viny za její smrt. Měl by se jen z toho poučit. Foreman je naštvaný, že neodhalili takovou jednoduchou diagnózu, ale House mu řekne, že se to stává a stávat bude. Jsou zvláštní skupinou doktorů praktikujících speciální druh medicíny. Mohou se u několika pacientů mýlit, ale zachrání jiné, o kterých si mnozí jiní doktoři myslí, že se jedná o beznadějné případy.

Tuto noc jede Foreman za rodiči do hotelu a říká matce, že někomu ublížil. Ona ho obejme a odpustí mu. Řekne mu, že ví, že by nikdy nikomu úmyslně neublížil. Foreman se jí ptá, jestli ví, kdo je – že je Erik. Ona ho znovu obejme a jen zopakuje, že jméno jejího malého synka je Erik. Forman je zničený.