Boston Legal

3. Sezóna

3.22 Výpověď | Resignation

Dívce Addie se udělá nevolno při její hodině karate. Začne vykašlávat krev. Později v nemocnici tým začíná řešit její případ. Cameronová si myslí, že se jedná o otravu drogami, toxiny, nebo jde o infekce. Také se domnívá, že vykašlávaná krev jde z jejích plic. Ale Addie nemá horečku ani zvýšený počet bílých krvinek, což infekci vyloučí. Krevní obraz byl navíc negativní na toxiny a její bronchoskopie ukazuje zachovanou funkci plic. Cameronová se po tomto zjištění přiklání k názoru, že problém je v břiše. Mohl by to být vřed nebo vnitřní krvácení. V podstatě však krev přišla odnikud.
House otevírá debatu o tom, jestli tým také dospěl k tomu, že krev přichází odnikud. Cuddyová odtáhne House a Foremana ven do chodby a ptá se Foremana, jak to bude s tou jeho výpovědí. On si je však stále jistý, že chce odejít. Cuddyová jeho výpověď nakonec přijímá. House zajímá, proč Cuddyová neškemrá o to, aby Foreman zůstal. Odvětí mu, že by tím nic nezměnila. V kanceláři už Foreman oznamuje tuto novinku Chaseovi a Cameronové.

Vyšetřování případu Addie pokračuje. Chase se zmíní o možnosti, že hyperdynamické srdce mohlo vhánět moc krve do plic. To by ale nezanechalo stopy, protože krev proudí žílami. House nařídí Foremanovi, aby Addie podrobil echo-stresovému testu. Cameronovou pošle zkontrolovat dívčin pokoj předtím, než budou opakovat testy provedené na pohotovosti.

Zatímco probíhá echo-stres test, Chase se ptá Foremana, proč chce odejít. Foreman nechce důvod prozradit. Chase zjišťuje, že se Foreman za důvod stydí. Mezitím Addiin tep rychle vystoupal ke 170 a Chase zpozoroval husí kůži na její ruce. House si stále myslí, že je to infekce. Přikáže Foremanovi začít s léčbou a udělat plicní biopsii. Když Foreman odejde, ptá se Chase House, proč Foreman odchází. House odpoví, že chce Foreman chovat lamy. Chase pochopí, že i House se za pravý důvod stydí.

House se svěří Wilsonovi, že chce Foreman odejít, protože se nechce stát dalším Housem. Wilson jen zívne, což House shledává překvapujícím, načež Wilson navrhne, aby si House s Foremanem ještě promluvil a nabídl mu zvýšení platu.

Zatímco tým diskutuje o Addie, House se jich zeptá, čeho je zívání příznakem. Předstírá, že se to týká Addie, ale snaží se zjistit, co je s Wilsonem. Poté udělá chabý vtip, kterému se zasměje pouze Foreman. Chase z toho pochopí, že Foreman nechce ve skutečnosti odejít. Nikdy se totiž nesmál Houseovým vtipům, ale nyní ano, protože je nervózní. House si začíná uvědomovat, že se s infekcí plete. Řekne týmu, aby Addie sledovali, než dostane další záchvat. Ten na sebe nenechá dlouho čekat, Addie začíná lapat po dechu a doktoři rychle přispěchají se záchranným vozíkem. Pomocí laryngoskopu zavedeného do jejího hrdla ji zachrání.

Chase později objasňuje týmu, že Addie nemohla dýchat, protože měla pleurální výtok, což ukazuje na cirhózu jater nebo na selhání srdce, přestože je její srdce v pořádku a jaterní enzymy v normě. House poukazuje na fakt, že v pleurálním výtoku byla krev. To jej opět přivádí k myšlence, že se jedná o infekci, ale Chase namítá, že testy prokázaly jen nepatrné množství krve. House nařídí, aby zdvojnásobili dávku antibiotik a zkontrolovali plíce pomocí angiografie.

Výsledky angiografu jsou v normě, ale House je stále přesvědčen, že se jedná o infekci. Tým je skeptický ohledně toho, že Addie bojuje s infekcí, která se znovu vrátila. House také napadá, že jí možná chybí protein, který se nedá testovat. Jedná se o deficit faktoru H. To ale znamená, že Addie zemře. Její tělo nedokáže bojovat s bakteriemi a ona bude dostávat jednu infekci za druhou, dokud to její tělo nevzdá. Neexistuje však diagnostický test, jak potvrdit deficit faktoru H. House tedy chce izolovat buňky, které jsou pro infekci nejatraktivnější. Proto jí zavedou jehlu do oka a odeberou vzorky.
Navzdory tomuto případu, má House povinnosti i na klinice. Léčí Steva, který si stěžuje na plovoucí stolici. Doprovází jej jeho přítelkyně – volnomyšlenkářská odbornice přes výživu Honey. Ze zjištění, že ji Steve podvádí s masem, je zklamaná. House si všiml, že se mu nabízí možnost pozvat Honey ven. Ta nabídku přijímá.

House rozdrtil nějaké pilulky amfetaminu a tajně je přimíchal do šálku kávy pro Wilsona. Wilson je přirozeně podezřívavý ohledně Housovy laskavosti. Tak si vezme šálek, který mu House nenabízel. Ale právě ten byl naplněný amfetaminem.

Addiina biopsie se vrátí negativní, což dokazuje, že se nejedná o deficit faktoru H. House je stále přesvědčen, že se jedná o infekci. Během vyšetření na mozkové MRI si Addie stěžuje, že ji bolí hlava. Když ji doktoři vyprostí, jsou šokováni pohledem na temeno hlavy, kde praskla lebka a vytékala z ní krev a tkáň.

Doktoři Addie uspí a začnou tkáň odstraňovat. Foreman poznamená, že odumřelo obrovské množství tkáně a Cameronová si všimne, že tam není žádný hnis a tudíž to nemůže být infekce. House odmítá ustoupit ze své diagnózy. Chase namítá, že by to mohlo být autoimunitní choroba, což znamená, že se okamžitě musí začít s léčbou pomocí steroidů. House mu říká, ať tedy s léčbou začne, ale ať je Cameronová poblíž až Addie zkolabuje, protože jestli se Chase mýlí, tak to její srdce vzdá, jakmile začnou steroidy působit.

House přihlíží v hale, jak Chase začíná léčbu steroidy. Dychtivě očekává masivní srdeční záchvat. Ale zatím se nic neděje. Cameronová se usmívá a odjíždí se záchranným vozíkem. House je z toho poněkud otrávený.

Wilson si volá Foremana do své kanceláře. Foreman si okamžitě všimne, že Wilson není ve své kůži. Wilson vyhrkne, že House chce, aby Foreman zůstal. Než odejde, Foreman řekne, že ví, že je House dobrým doktorem.

Wilson sleduje House až domů a rozzlobeně ho obviní, že ho zdrogoval. Když Wilson zívne, House si je jistý, že zívání je symptomem něčeho jiného. Předpokládá, že Wilson bere antidepresiva. House mu říká, že by neměl popírat, že má deprese.

Tuto noc Cameronová vzbudí House, protože nebral telefon. Informuje ho, že se Chase opravdu mýlil, protože dívčiny ledviny selhávají. House se nad touto zprávou pousměje.

V nemocnici Cameronová oznamuje, že to co způsobilo selhání ledvin je hemolyticko-uremický syndrom. House podotkne, že selhání bývá obvykle způsobeno infekcí nebo deficitem proteinu. Raduje se také, že byl schopný diagnostikovat neviditelnou nemoc založenou na vykašlávání krve. Tým ale mnohem více zajímá, co se bude dál dít. Jestli má House pravdu, léčba steroidy znamená, že příští infekce bude pro Addie fatální. Nakonec se rozhodnou počkat na mrtvici nebo infarkt, aby infekci potvrdili.

Addie dostane infarkt. Doktoři ji stěží zachrání. Foreman oznámí tuto zprávu Housovi a pak se jej zeptá, jestli ví, jak se pacientka jmenuje. House neví, ale argumentuje tím, že to pro něj není důležité. House řekne Foremanovi, že si myslí, že nechce odejít. Foreman se ho zeptá, jestli toto jeho prohlášení znamená, že House nechce, aby odešel. House se Foremanovi vysmívá, že je pod dojmem, že z něj může udělat lepšího milejšího člověka. Foreman mu odsekne, že House hodlá říct té dívce, že umírá, a přitom myslí jen na sebe. Foreman doufá, že není jako House.

House přijde do pokoje Addie, omluví se a řekne jí, že umírá a infekce se bude nadále zhoršovat. Má dva dny života, možná i méně. House se pokusí vysvětlit její nemoc, ale Addie jej nechce poslouchat. House je překvapen, že nechce vědět, co ji zabíjí. Ona se však jen zeptá, jestli jí ta odpověď nějak prodlouží život. House se podiví nad tím, jak může žít bez zvědavosti. Zatímco on mluví o diagnostických problémech, Addie zaznamená na jeho tváři úsměv. On jej také zachytil v odraze a zjišťuje, že má Addie pravdu. House se skutečně usmíval, zatímco mluvil před umírající dívkou. Náhle odchází.

House vtrhne do Wilsonovy ordinace a obviňuje ho z dávkování antidepresiv. Wilson se usmívá a je neschopen skrýt pravdu. Antidepresiva skutečně zabrala. Smutná dívka poznala, jak šťastný House byl. House namítal, že se netvářila mizerně. Měla stejnou náladu jako jindy. House zamrazilo, když pochopil, co se opravdu s Addie děje.

House vpadne do pokoje Addie a poručí rodičům, aby odešli. Posadí se a řekne Addie, že deprese se projevují mnoha různými způsoby. Ona se však pokusila zabít polknutím kuchyňského čistícího prostředku. Ale jelikož je inteligentní, věděla, že by si mohla spálit ústa a krk. Tak si to musela zabalit do nějakého želé a jed začal působit až ve střevech a nezanechalo to žádné jiné stopy. Zjizvená tkáň zaplnila díru, ale zároveň vytvořila most mezi žílou a tepnou. Místo toho, aby žíly poslaly bakterie ven spolu s výkaly, tak byly poslány zpět do systému. Chce Addie aby to spravili? Operace zabere pouze dvě hodiny, ale psychoterapie bude trvat déle. Addie pláče, svěřuje se, že nikdy nebyla šťastná. Žádá House, aby to neřekl rodičům, protože si to budou dávat za vinu.

Zatímco chirurgové operují Addie, Cuddyová říká Foremanovi, že House ve skutečnosti není špatný člověk. Ptá se jej, zda se vážně bojí, že se mění v House. Foreman říká, že to nestojí za to a odchází.

V noci se setká House s Honey v baru. Objedná si stejný mentolový čaj jako pije Honey. Ona má dojem, že ji House chce najmout do týmu jako odbornici na výživu, ale House to nebere jako pracovní schůzku. Má na mysli osobní vztah. Poukazuje na to, že čaj přímo nenávidí. Pak vyjmenuje všechny jeho nedostatky. Honey tím není odstrašena.