Boston Legal

4. Sezóna

4.02 Správná věc | The Right Stuff

Pilotka Air Force jménem Greta precizně letí tryskáčem Stealth nad pouštní krajinou. Začne ale vnímat zvuk namísto obrazu. Směřuje k nárazu do horského úbočí. Ve skutečnosti je ale Greta v letovém simulátoru. Rozzlobená a zmatená obviní z nehody technika.
V nemocničním přednáškovém sále žádá House kandidáty o identifikaci muže na obrazovce za ním. Je to herec Buddy Ebsen, původní Plecháč v Čaroději ze země Oz, u kterého byla diagnostikována alergie na hliník v make-upu. House nechá skupinu zkoumat alergii. Cuddyová přijde říct Housovi, že by měl raději snížit počet kandidátů. House vyhodí řadu C. Když se však chystá k odchodu pohledná uchazečka, změní to na řadu D.
Housovi pípnou z jeho vlastního čísla. Vstoupí do kanceláře a najde čekající Gretu. Ta mu nabídne 50 tisíc dolarů v hotovosti za diagnózu. Vyjde najevo, že „vidí ušima“ a doufá, že tento fakt utají před NASA a Air Force, kde se uchází o místo v tréninku astronautů.

House přinese případ synestézie skupině zbývajících uchazečů a řekne jim, aby jej udrželi v tajnosti. Některé kandidáty pošle dělat testy, další skupinu pošle vloupat se do Gretina domu, aby zjistili, co skrývá. Zbytek uchazečů mu má jít umýt auto.

Zatímco Jeffrey Cole myje Housovo auto, ostatní si stěžují. Amber Volakisová je přiměje k odchodu a vezme auto s Colem do myčky.

Trojice určená na vloupání do pacientčina domu si také stěžuje. Henry Dobson, uchazeč mnohem starší než ostatní, se zvládne dostat do bytu a přechytračit své mladší kolegy.

Uchazeči Taub, Jody a Třináctka oznamují Housovi, že pacientka má zvýšený počet červených krvinek. Kolem Housovy ordinace prochází skupina lékařů a House si všimne, že jeden z nich vypadá jako Chase. Usoudí, že příčinou Gretiných problémů je určitě oxid uhelnatý.

Když se Amber vrátí z myčky, House pošle pacientku do hyperbarické komory. V komoře dostane pacientka infarkt kvůli kyslíkové terapii. Doktoři se ji zkoušejí zachránit různými způsoby. Když použijí defibrilátor, Greta vzplane.

House se ptá lékařů, co mohlo způsobit infarkt. Henry navrhne kardiomyopatii. House ho pošle udělat transesofageální echo. Ostatní pošle do kantýny sepsat 10 věcí, které způsobují infekci. Řekne Wilsonovi, že viděl Chase. Wilson si myslím, že je to jen iluze, a přisuzuje to Housově vině, protože Chase a Cameronová jsou v Arizoně.

Henry se zdráhá zavést Gretě endoskop a raději to nechá udělat Třináctku. Ostatní chodí za Housem po chodbách a informují ho. Doporučí test na hypertyreózu. Zatímco uchazeč Chris Taub provádí test, pacientka má záchvat paniky po zjištění, že byli u ní doma. Uteče z pokoje a zamkne se v nemocniční kapli. Když se s ní lékaři snaží vyjednávat, přijde House. Všimne si někoho, kdo vypadá jako Cameronová, ale s blond vlasy. Cuddyová se přijde House ptát na identitu záhadné pacientky ve své nemocnici. Napomene jej, že všechno musí projít přes ni.

House s týmem usoudí, že pacientka trpí rakovinou jater. House se ptá Wilsona na radu, jak testovat Gretu. Lawrence Kutner, který byl vyhozen jako číslo 6, se vrátil s obráceným číslem jako devítka. Nabídne odpověď: měli by Gretu opít a měřit její odezvu. House si vybere Cola, mormona, který nepije alkohol, aby byl v testovací skupině.

Zatímco dávají Gretě panáky tequily, House vidí procházet kolem Foremana. Pronásleduje jej chodbou. Když se vrátí do pokoje, nikdo tam není. Cuddyová kárá House za neortodoxní testy, které dělá. Přičichne k němu a zeptá se, jestli pil.

S Colem a Třináctkou vyšetřuje House Gretino mělké dýchání a usoudí, že má rakovinu plic. Greta odmítne operaci, obává se, že NASA uvidí jizvy. House to konzultuje s ostatními. Taub jako plastický chirurg navrhne plastiku prsou na zamaskování jizev. Před operací chce Cuddyová od House vysvětlení, proč pacientka podstupuje kosmetickou operaci. On řekne, že je to v pacientčině nejlepším zájmu.

Během operace najde tým cysty na Gretiných plicích. House se ptá lékařů na diagnózu. Slyší správnou odpověď od někoho na galerii - Von Hippel-Lindaův syndrom. Tím člověkem je Chase. House si není jistý, jestli to není jen další představa, ale zjistí, že ne. Chase nastoupil jako chirurgický personál.

House s tím konfrontuje Wilsona, který věděl, že Chase není v Arizoně. Cameronová teď pracuje v Princeton Plainsboro na pohotovosti. Foreman je v Newyorské Mercy.

Greta se probudí po operaci a stále trvá na neinformování NASA. House dá na vědomí, že to NASA sám oznámil.

House je před kandidáty v přednáškovém sále a oznamuje svůj výběr. Ve vestibulu osloví nejstaršího kandidáta, Henryho. Řekne, že ví, že Henry nebyl na medicíně. Nabídne mu místo asistenta.

House přijde za Cameronovou na pohotovost. Řekne jí, že lhal Gretě o informování NASA. Nemohl zničit sen.