Boston Legal

4. Sezóna

4.04 Strážní andělé | Guardian Angels

Irene pracuje sama v přípravné místnosti pohřebního ústavu, stříhá vlasy nebožtíkovi. Když si nalévá šálek kávy, má pocit, že je s ní v místnosti ještě někdo. Otočí se a uvidí muže připraveného k útoku stojícího před ní. Popadne nůžky, ale muž jí je vezme. Náhle na ni zaútočí ostatní mrtvá těla. Irene volá o pomoc, ale dusí se a chroptí. Když dorazí její kolega, najde Irene na podlaze v epileptickém záchvatu, jako by s ní někdo třásl. Mrtvoly stále leží na stolech.
Zbývající členové týmu čekají na House v přednáškovém sále nemocnice. Amber se snaží navážet do Třináctky, ale je přerušena zvonícím telefonem. House volá ze své kanceláře. Přijde Cameronová s novinkami o vyhození Foremana z Mercy. Poté nařkne House z přílišné tvrdosti na Cola. Vsadí se o 100 dolarů, že se Cole Housovi postaví.

Ostatní probírají Irenin případ, zatímco ji Taub a Amber dávají na MRI. Irene vidí, že je tam její matka, aby ji povzbudila. To je ale přelud. Irenina matka již dávno zemřela.

Foreman má interview na novou práci. Zatím Cole, Henry a Kutner hledají v pohřebním ústavu stopy. Cole navrhne, že balzamovací tekutiny by mohly způsobit záchvat. House to telefonem zamítne. Přestože je Irene vegetariánka, mohla dostat mozkovou infekci od jednoho z nebožtíků, kteří maso jedli.

House pošle tým vykopat mrtvolu ošetřenou pohřebním ústavem před dvěma lety, která mohla mít nemoc šílených krav. Cole nemůže jít, protože je otec samoživitel. Amber se snaží získat přízeň Cuddyové nabídkou asistence na klinice. Cuddyová řekne, ať udělá, cokoli House chce.

Tým odkryje hrob a získá vzorek mozku mrtvoly. Amber dorazí o 3 hodiny později. Týmu jde na nervy, přestože přinesla kávu a koblihy. Amber opět znervózňuje Třináctku velmi osobními otázkami.

Zpátky v nemocnici se Cuddyová ptá House na vykrádání hrobu. Test mozkové tkáně nepodporuje diagnózu. Každý Henryho návrh je Housem přivítán.

Cole, Amber a Třináctka léčí Irene, když si všimnou, že má halucinace o přítomnosti své mrtvé matky. Tým usiluje o diagnózu. Amber a Třináctka se neshodnou, jak reagovat na Ireniny halucinace. Irene zmíní muže na vozíku, kterého viděla. Je to Stark - muž, který zemřel v péči Třináctky.

Cuddyová a Foreman se setkají v restauraci, aby probrali možnost Foremanova návratu k Housovi. Foreman odmítá, ale Cuddyová potřebuje někoho, kdo ví, jak pracovat s Housem. Foreman má další interview. Přestože jde vše dobře, jeho jednání v Mercy jej vyřazuje.

Tým řekne Housovi, že Irene viděla Starka. Musí zjistit, jak Irenina matka zemřela, protože jen Irene věří, že stále žije. House navštíví pacientku a Irene tvrdí, že vidí v pokoji dědečka House.

House se schová u Wilsona v kanceláři, aby přiměl Irene myslet si, že jí věří. Doufá, že získá její důvěru a ona mu prozradí, co bylo její matce. Když se House vrátí, může s Irene mluvit o její matce. House odvodí, že Irene zdědila od matky parkinsona.

Irene má psychotický záchvat s představou, že Třináctka útočí jehlou na její paži. Třináctka vidí, že Ireniny ruce jsou pokryty rudými šrámy. Tým se přiklání k diagnóze vaskulitidy, která omezuje proudění krve k nervům a elektrické funkce.

Cameronová poradí Coleovi, aby se postavil Housovi, protože jej za to bude respektovat. Potom jde Colea probrat za Housem.

Amber a Třináctka vyšetřují Irene oči, když se na stole objeví psí obojek. Irene se udělá špatně a zvrací krev. Chase a Cole operují Ireninu zvětšenou slezinu. Zjistí, že má vážně poškozená játra. House nechá Cola a Brennana udělat viscerální angiogram. Cole se nad Irene modlí, když se Irene chce dotknout jeho rozkroku. Cole se poleká, Irene má další záchvat.

Tým jde na konzultaci s Housem. Ten diskutuje s Colem o jeho náboženském a vědeckém přesvědčení. Provokuje Cola tak, že ten jej uhodí. Diskuze o historických případech perzekuce přivede Amber k zjištění, co je s Irene. Otrávila se námelem z plesnivého chleba. Organický rýžový chleba, který jí, způsobil halucinace a symptomy podobné těm, kterými trpěly mladé ženy upalované na hranicích jako „čarodějnice“.

Amber a Třináctka vyléčí Irene a halucinace matky zmizí. House musí nechat jednoho z týmu odejít. Dá pivoňku všem kromě Henryho, který ve skutečnosti není lékařem. Přestože Henry nabízel nápady, byly to ty, které už House napadly. Tým musí přicházet s novými nápady.

Cameron si vybere výhru ze sázky na Cola. Foreman přijde za Cuddyovou přijmout její nabídku, ale má několik požadavků. Cuddyová je odmítne protože ví, že jeho možnosti jsou omezené. Je jediná, kdo je ochoten jej najmout.