Boston Legal

4. Sezóna

4.05 Prohlédnutí | Mirror Mirror

Třicátník je na ulici napaden dvěma mladíky. Ačkoli se snaží bránit, udělá se mu velmi špatně. Jeden z výrostků použije jeho telefon, aby zavolal 911.
V nemocnici mluví House k týmu o tom, že dýchací potíže oběti jsou jako lupič. Vejde Cuddyová s Foremanem, aby ukázala Housovi, že se vrátil. Ostatním řekne, že Foreman bude jejíma očima a ušima. House oznámí, že přiměje Foremana cítit se mizerně. Foreman odpoví, že už mu mizerně je.

Oběť přepadení trpí ztrátou paměti a nemá u sebe žádný průkaz, takže jej doktoři pojmenují „Pan X“. Amber a Brennan vystresují pacienta na simulátoru, což mu způsobí bolest břicha a brnění končetin. Tým se snaží sjednotit symptomy zahrnující laryngospasmus.

Chase vybírá sázky na to, kdo z týmu bude vyhozen. Foreman chce odejít, ale teď už ho nikdo nepřijme. House chce ztrapňovat Cuddyovou, dokud Foremana nevyhodí. Pacient náhle selže. Leží v bezvědomí na podlaze a na sobě má lékařský plášť. Foreman si myslí, že simuluje. Možná trpí Munchhausenovým syndromem a kopíruje symptomy ostatních pacientů. House vyvodí, že má ve skutečnosti Giovanniniho zrcadlový syndrom, kdy jedinec přebírá rysy ostatních a vnímá jejich vnitřní smýšlení, aby se vyrovnal se ztrátou paměti.

Aby dokázal, že X nesimuluje, vezme ho House k operaci. Na operačním sále chce X provést chirurgický řez, House ho zastaví. Sundá mu rukavice a zjistí, že mu mrzne krev. House ví, že tohle nikdo předstírat nemůže.

Po cestě do kantýny říká House týmu, že změna teploty pacientovy krve vyžaduje test na infekci. Bude potřebovat ultrazvuk, krevní kultury a anamnézu. Aby potrestal Cuddyovou za přijetí Foremana, oznámí, že majonéza v kantýně je nakažená. Navrhne všem zákazníkům, aby si stěžovali u Cuddyové.

Jsou potřeba nějaké stopy z pacientova života. S klíčky od auta pošle House Cola a Třináctku hledat pacientovo auto. Amber bere pacientovi krev a on ji napodobuje. Amber se vidí jeho očima. Taub dělá ultrazvuk a X napodobuje i jeho. Taub mu najde lézi na játrech.

Wilson informuje House, že pacienti s Giovanninim napodobují toho, kdo je ve vedoucí pozici. Cuddyová pošle tým na kliniku, aby léčili oběti otravy jídlem z kantýny. House si pro své doktory přijde a ptá se jich na léze na játrech. Potom navrhne testy pro všechny nepojištěné pacienty, aby rozzlobil Cuddyovou.

Brennan dělá pacientovi ultrazvuk a najde černý houbovitý hnis, stejný jako našel u přeživších tsunami. Řekne Housovi, že pacient mu pomohl uvědomit si, že chce zpátky do ciziny. To House zamítne. Amber a Kutner objeví, že pacient má vyrážku. Dají ho do vany, aby mu rozproudili krev.

Brennan se mýlí ohledně změny kariéry a houby. Antibiotika nefungují, takže House potřebuje víc informací o pacientovi. Třináctka a Cole hledají auto, ale to bylo odtaženo. Uspí hlídacího psa na odtahovém parkovišti.

House chce další krevní kultury a přesnější anamnézu. Tým reaguje na Foremana. Foreman se obrací na Cameronovou, která tvrdí, že Foreman patří k Housovi. Kutner odebere pacientovi míšní mok, aby zjistil, kde X žije. Při napodobování Kutnera pacient řekne, že má rád horké koupele. Wilson přistihne Cuddyovou při zaměňování Housových léků za projímadlo. Wilson jí poradí, ať raději zalichotí jeho egu.

Pacientův mozkomíšní mok ukazuje, že byl v Ohiu, Kalifornii a Střední Americe. Ačkoli si stěžuje na „projímavé potíže“, navrhne House zahřát pacienta zevnitř léky způsobujícími přehřátí vysokou horečkou. Foreman jde za ním do pacientova pokoje, aby to zarazil.

Cuddyová předstírá protest proti léčbě, aby si House myslel, že vyhrál. House to prohlédne a řekne, že pozná, když mu někdo vymění prášky. Pozná ale ona, když jí někdo vymění antikoncepci? Zatímco Foreman ošetřuje pacienta v lázni, X jej napodobuje. Zkolabuje z horka. Lékaři pacienta osuší a Kutner chce použít defibrilátor, ale dá šok i sobě, protože pacient ještě není úplně suchý.

Pacient je stále nemocný a tým se snaží zjistit příčinu. Foreman si myslí, že jde o infekci v srdci, která vyžaduje biopsii. House řekne Foremanovi, že mu domluvil jinou práci, ale ten odmítne. Třináctka a Kutner se vrátí s věcmi z pacientova auta. House ví, že Třináctka nechtěla, aby ji pacient napodoboval, přivede ji k pacientovi. Ten ale reaguje jen na House. Kutner se nezmínil, že nesnáší horké koupele a že tedy pacient měl vlastní vzpomínku. Vyrážka se vrací.

House se obleče do pacientových šatů a používá věci z jeho auta, aby se pacientovi vybavilo něco víc. Pacient používá krém nalezený v autě k překrytí „pachu hnoje“. House zjistí, kde je problém. Pacient prodává vybavení na farmy a z prasečích výkalů dostal eperythrozonovou infekci.

Než začnou s léčbou, Foreman chce, aby pacient udělal ještě něco. House a Cuddyová se představí pacientovi, aby viděli, kdo je dominantnější. Wilson, Foreman a ostatní je pozorují. Wilson řekne Foremanovi, že House mu o nové práci lhal. Pacient pozoruje a napodobuje House a Cuddyovou - dominantnější je House.

House řekne týmu, že nikoho nevyhodí, protože všichni chybovali. Chase vyhrál všechny sázky. Foreman si myslí, že je to proto, že Chase se o výhru dělí s Housem. A zůstává.