Boston Legal

4. Sezóna

4.15 Houseova hlava a Wilsonovo srdce - 1. část | House's Head

House se nachází uprostřed striptýzu (lap dance) ve striptýzovém klubu. Vypadá neupraveně a zmateně z toho, proč tam je. Jeho zrak je oslabený a uvědomuje si, že má zranění hlavy. Pomalu si ale začíná vybavovat vzpomínky o autobusové nehodě. Přestože si je nejistý, věří, že někdo, koho viděl, zemře. Musí se k němu nutně dostat. Když vyjde z klubu, uvidí horečné činnosti na místě nehody – u autobusu, který leží na boku. Uprostřed chaosu se pohybují záchranáři a zranění pasažéři. House si uvědomuje, že on sám byl také v autobusu. Nedokáže si ale vzpomenout, kdo je ta osoba, která ho potřebuje.
Na pohotovosti se Cameron a Wilson starají o Houseova zranění. House si stále nemůže vzpomenout, proč vůbec byl v autobusu. Na pohotovosti pak hledá řidiče autobusu, o kterém se domnívá, že mohl mít záchvat. Místo toho, aby House odpočíval kvůli svému zranění, je odhodlaný zjistit, co se stalo. Zajímá se proto o ostatní pasažéry a o jejich problémy.

Chase zhypnotizuje House aby viděl, jestli si na něco dokáže vzpomenout. Wilson je při tom pozoruje. House, uvnitř své mysli, se s Chasem nachází v autobuse. Poté se ocitají v baru i s Wilsonem, který se House vyptává, proč tam byl sám a od čeho vlastně utíká. Pak se k nim připojuje Amber. House žertuje, že nemůže ani podvědomě mluvit s Wilsonem bez toho, aniž by tam byla Amber. Pak si najednou vzpomene, že mu barman vzal klíčky od motorky, protože byl příliš opilý na to, aby mohl řídit. A právě proto jel pak autobusem.

Ve svých vzpomínkách se House ocitá zpátky v autobuse. Pokukuje po něm krásná a tajemná žena. Jeho pozornost ale upoutá ještě jiný pasažér – kašlající pankáč. Zpátky na pohotovosti House najde tohoto pankáče a řekne mu, že má nádor na mozku, protože ho viděl dloubat se v nose, když byli v autobuse. House se ale zmýlil a je jak zbavený smyslů. Jen o chvíli později zjišťuje, že řidič autobusu nemůže pohnout nohama.

Tým poté diskutuje o řidičových symptomech. Třináctka navrhuje, že by to mohl být Guillain-Barreův syndrom, ale Kutner si zase myslí, že by to mohla být transverzní myelitida, protože měl zvýšenou hladinu bílých krvinek. Houseovou myslí se mihne vzpomínka, ve které jeden pasažér v autobuse pije kávu. Proto se rozhodne, že si potřebuje čichnout k autobusu. Mezitím co House jde čichat k oblečení pasažérů, Foreman začne podávat řidiči antibiotika na transverzní myelitidu.

House má halucinace o tom, že je v autobusu sám s řidičem. Potom je mezi ostatními pasažéry a baví se s tajemnou ženou o tom, proč je tady – v autobuse totiž nebyla. Do reality je vrácen Wilsonem, který mu nařídí MR. Během testu diskutují o Amber. Wilson zjišťuje, že House má podélnou zlomeninu spánkové kosti. House ale stále neví, proč je pro něj vyšetřování autobusové nehody tak důležitá.

Cuddy i Wilson posílají House domů, ale on se uchýlí do bufetu, kde se snaží pracovat, ale postihne ho vysilující bolest hlavy. Jde se podívat na řidiče autobusu kterého najde s Foremanem a Třináctkou, kteří mu pomáhají. Řidiče postihne bolest žaludku a House začne najednou krvácet z ucha.

Později Třináctka pomáhá Houseovi do koupele s Epsomovou solí, aby se jeho mozek dostal do fáze Alfa-Theta. Ve své mysli pak vidí Cuddy, která s ním jede autobusem. Vytvoří si proto sexuální představu s Cuddy, ve které je oblečená v uniformě nezbedné školačky a tancuje kolem autobusové tyče. Společně probírají možné nemoci, které by řidič mohl mít. Když House navrhne Parkinsonovo onemocnění, objeví se tajemná žena. Říká mu, že ona je „odpověď“. Zpátky v realitě je House vytažen svým týmem z vody, pozvrací se na Cuddy a následně omdlí.

House se probouzí ve svém bytě. Na příkaz Cuddy na něj dohlíží zdravotní sestra a stejně tak tam je člen bezpečnostní služby. Zpátky v nemocnici tým přidal na seznam symptomů řidiče autobusu žloutenku, nízký počet bílkovin a selhání jater. Třináctka navrhuje Wilsonovu chorobu, ale Taub obhajuje tyreotoxickou opakovanou paralýzu. House jim volá, aby se zeptal, jestli už vyloučili Parkinsonovu chorobu. Taub mu odpoví, že tyreotoxikóza sedí na všechny symptomy. House po něm chce, aby na řidiči provedli „houskový test“, kde pacient běhá na běhacím pásu a pojídá u toho housky, čímž zvyšuje hladinu uhlovodíků v těle. Protože ale House nemá povoleno podílet se na diagnóze, ukradne zdravotní sestře telefon a zavolá Kutnerovi, který provádí test. House poslouchá provádění testu, ale nesouhlasí s tím, že by tyreotoxikóza byla ta správná diagnóza, přestože řidič omdlel.

Díky tomu všemu Cuddy povolí Houseovi, aby se vrátil zpátky do nemocnice. Řidič je nyní intubovaný a tým hledá sraženinu v jeho plicích, která způsobila plicní embolii. House zjišťuje, že řidič má nové zuby. Tým začíná opouštět pokoj, aby bylo místo na vyvezení pacientovy postele ven. House zavře dveře a zaklíní svou hůl do dveří, aby nešly otevřít. Třináctka a House zůstali spolu uvnitř pokoje. House vysvětluje, že vzduchová bublina se musela dostat do jeho dásní během operace zubů a během řízení byla vytlačena. House přemístil bublinu k pacientovu srdci a po Třináctce chce, aby ji vysála injekční stříkačkou. Třináctka souhlasí s tím, že to udělá i přes to, že s tím Cuddy nesouhlasí. Zapíchne tedy stříkačku do pacientova srdce a ono to opravdu funguje.

Později Cuddy zůstává v Houseově bytě, aby na něj dala pozor. House usne a zdá se mu sen o tajemné ženě, která je na jeho pohovce namísto Cuddy. Ukáže mu svůj náhrdelník, aby mu pomohla vzpomenout si na více detailů. House jí uváže červený šál kolem nohou. Ženě je zima. Z nějakého důvodu jí House říká, „Zůstaň se mnou.“ Poté se vzbudí a jde říct Cuddy, že zachránil špatnou osobu. Vzduchová bublina řidiče autobusu byla způsobená nehodou. House tedy musel být znepokojen o někom jiném. Pak se rozhodne znovu přehrát autobusovou nehodu se všemi 31 pasažéry a Cuddy s tím nakonec souhlasí.

Uvnitř autobusu jsou doktoři, kteří mají na sobě fotografie všech pasažérů a sedí na místech tak, jak si je House pamatoval. House si bere několik prášků, ale nejsou to Vicodiny, jsou to prášky na Alzheimerovu nemoc, aby zrychlily jeho neuronovou výkonnost. Ve své mysli se House vrací zpátky do doby nehody. Tajemná žena se ho ptá, z jakého materiálu je vyroben její náhrdelník. Ten materiál je jantar (= Amber) a v tu chvíli si uvědomí, kdo tajemná žena je.

Tato žena je nyní nahrazena Amber v opravdové vzpomínce z nehody. Do strany autobusu, ve které seděla, narazilo auto a Amber a ostatní pasažéři jsou vymrštěni do vzduchu, jak se autobus převrací. House je zraněný, ale snaží se zachránit Amber. V její noze je zaražený kus zlomené tyče, proto jí kolem nohy ováže její červený šál. Amber říká, že je jí zima a on jí říká, „Zůstaň se mnou.“ O nějakou chvíli později, House odchází z místa nehody směrem ke striptýzovému klubu.

House se probírá, když mu Cuddy poskytuje umělé dýchání, protože se mu zastavilo srdce. House jim říká, že ten tajemný pasažér v autobuse je Amber. Wilson se s ní už nějakou chvíli neviděl, protože předpokládal, že je v práci. Třináctka vytáhne spis jedné z neidentifikovaných obětí, která leží v jiné nemocnici. Její popis odpovídá Amber. Amber je ta, co umírá.