Boston Legal

Allison Cameronová

O postavě

Před první sérií se provdala za muže s rakovinou štítné žlázy v konečném stadiu (ač o tom věděla), který musel nevyhnutelně zemřít – a tak se stala vdovou. Nestarala se o tento fakt, protože byla „zamilovaná“. Pravdou však je, že dává přednost vztahům, ve kterých se může o toho druhého starat. Opustit jej pro ni nepřipadá v úvahu.

Ačkoli zvenčí vypadá dobrosrdečně a upřímně, Cameronová má silnou potřebu ovládat a manipulovat se všemi v jejím okolí - včetně House - aby dosáhla toho, o čem si myslí, že je správné. Tuto vlastnost má společnou s Housem, ale většinou je to na ní daleko méně znát.

Podle všeho se zdá, že Cameronová pochází z normální rodiny střední třídy. Avšak pod povrchem se nacházejí důvody, které vedly k závislostem - nevyjímaje alkoholismus, návyky různého druhu nebo nepřítomnost/nemoc jednoho z rodičů. Medicínu si zvolila kvůli své rodině, která kladla na vzdělání velký důraz. Vyrostlo z ní “perfektní dítě", cehož dosáhla tvrdou prací a manipulací se svým okolím. Je inteligentní, bystrá a znamenitá (stále se rozvíjející) praktická lékařka.

Když však léčí a je zaneprázdněna péčí o pacienta, ustoupí tyto tendence do pozadí a její srdce je více otevřené. V souladu se svými ovládnutými tendencemi udržuje k léčenému vztah v mezích doktor-pacient, avšak v mnoha ohledech jsou tyto vztahy 'skutečnější' než ty, které udržuje se svými kolegy.

S Housem se často pře o záležitostech jako je etika, morálka, a obvyklá slušnost. Často působí jako pacientův advokát a vždy vyjadřuje svou starost o život pacienta, kterému dělá testy a léčí jej, i kdyby House přišel s tím, že je konec. Snaží se pomoci lidem, aby byli schopni pohybovat se a žít normální život. Zajímá se také o obézní lidi, jejichž stav nesouvisí jen s jejich tloušťkou. Pečuje se o spoustu lidí z různých důvodů a nestará se o jejich váhu, výšku, orientaci, ani jiné vlastnosti.

Při rozhovoru s Foremanem ji napadla bláznivá myšlenka "Nekomplikovaného sexu." Tak se dá nazvat to, co se stalo mezi ní a Dr. Chasem. Vždy ji přitahoval, ale ona nechtěla mít vztah. Rozhodl se požádat ji *He decides to ask her to take it a step foreword* a ona odmítla. Dokonce odvolala sex, který spolu měli. Rozhodl se připomínat jí každé úterý jak ji má rád. Každé úterý v týdnu by jí řekl úplně klidně "Je úterý...(ona by odpověděla)...Mám tě ráda." Ve skutečnosti však jen pokrčila rameny a dál ho ignorovala.

I když tuto situaci ignorovala, neznamenalo to, že ho nemá ráda. Když House Chase vyhodil, podala výpověď a opustila práci v Houseově týmu. Poté šla za Chasem domů a řekla mu o tom. Když se jí zeptal, proč přišla, odpověděla: "Je úterý." On ji však opravil, že je pondělí.
Vztah s Chasem byl od jejích předchozích vztahů odlišný. Protože ji vzrušuje a ona se nemůže udržovat úplně pod kontrolou, to znemožnilo její obvyklé chování ve stylu přiblížení/únik. Má v sobě hluboko usazené obavy, že jí někdo ublíží. A právě vztah se zdravým a časově neomezeným jedincem (který zrovna neumírá) může být pro takovou emociální ztrátu příležitostí.

Ve čtvrté sérii pracuje na ED (Emergency Department - Oddělení pohotovosti) a stále chodí s Chasem. Chase pracuje na chirurgickém oddělení. Stále může narážet na House a dobírat si jej. Pořád se stará o pacienty a miluje svou práci.


Postava ve zkratce

Důvod proč se stala doktorkou: Aby pomáhala lidem

Lékařská specializace: Imunologie, Interní medicína

Typ osobnosti: Sympaticky upřímná, idealistická

Charakteristický vzhled: Pěkné oblečení, půvabný ale stále profesionální vzhled

Chyby: Je manipulativní – příliš se plete do pacientova života

Přednosti: Je loajální, poctivá, dobrosrdečná, obětavá

Dobré vlastnosti: Vždy jí záleží na pacientech

Špatné vlastnosti: Je tvrdohlavá


Příbuzenstvo postavy

Členové rodiny: Jeden bratr

Milostné vztahy: Dr. Gregory House, Dr. Robert Chase

Přátelé: Dr. Eric Foreman Dr. Robert Chase, Dr. James Wilson, Dr. Gregory House

Nepřetelé: Cuddyová a ona nejsou zrovna nejlepší přítelkyně. Příležitostně House.