Boston Legal

Eric Foreman

O postavě

Eric Forman vyrůstal v tvrdém sousedství. V mládí byl delikventem. Později pochopil, že život delikventa není zas tak dobrý. Začal tedy navštěvovat Kolumbijskou Univerzitu a jako student bez matrikulace chodil na Johnovu Hopkinsonovu Lékařskou Školu. Jeho Akademický výkon byl pozoruhodný.

Na začátku první série je nejnovějším členem týmů (nováčkem). Foreman byl bývalý mladistí delikvent, který vykrádal domy a kradl auta. (House tvrdí, že tohle byl hlavní důvod při rozhodování o přijetí do týmu). Foremanova zločinecká minulost je pro House užitečná při problémech s kriminalitou. House ho najal , protože potřeboval někoho s pouličními znalostmi.

Forman je samotář ,který sám sebe považuje za soběstačného v mnoha směrech. Zdá se , že se v brzkém věku vzdal své rodinné víry, ale jeho otec Rodney se s tím nemůže smířit. Stále o to usiluje a snaží se ho ,,dokopat,, k jejich přesvědčení, aby se stal stejným dychtivým věřícím jako je on. Forman se k tomu stále staví zády. Foremanova matka Alicia, je obětí Alzheimera. Byla viděna v epizodě 320 House Training. . Dokonce si hodně krát nemohla vzpomenout na to kdo je její syn Eric. Zdá se, že se Forman vyhýbá své matce ze strachu, že na něj zapomene úplně. Na konec, Foremanovo osamělý bratr Marcus. Ten měl stejně drsné dětství jako Foreman. Ale jediný on se nedokázal ze zoufalých činů, které oba dva zažili v dětství. Marcus je momentálně ve vězení za neznámé zločiny a Foreman s ním neudržuje kontakt od doby zatčení a pravděpodobně neudržoval ani před tím. Foreman se stejně jako Wilson, vyhýbá svému bratrovi. Jen jedenkrát se Foreman bavil o svém bratrovi v rozhovoru s Detektivem Tritterem kdy nepřijmul nabízenou dohodu dostat ho z vězení. Díky rodinným problémům zjistil , že se může spoléhat jen na sebe a díky tomu jak těžké to měl je dobrý doktor, a to je v základu jeho vytrvalosti a geniality.

Na konci 3 série opustí Foreman Princeton Plainsboro, aby se z něj nestal House. Ve druhé sérii zjistil nepříjemnou věc a to že se stal barevnou verzí House. Stejně jako House měl během seriálu problémy s udržovaní osobních vztahů. Měl nejméně 3 přítelkyně. Ani z jednou z nich nevydržel déle jak jednu epizodu.

,,Ta poslední zmínila three feet,, a tak se nemůže k nikomu citově vázat.,, Také říkala, že pouze on s Housem očekávají hádků nebo hodně dobrý důvod k tomu, aby byli racionální. Foreman také řekl, své kolegyni Cameronové, že není jeho přítel. I Chasovi řekl, že ho také zrovna moc nemá rád. Je očividné, že Foreman stejně jako House nemá zábrany říkat lidem jak to doopravdy je. Nikdy nechodí kolem horké kaše, ani ve výjimkách. Cuddyová zmínila ve 404 - Guardian Angels , že si vždy myslí opět stejně jako House, že je na denním pořádku, řikát věci na rovinu. Taky proto je tak dobrý doktor. Nakonec začal House rozpoznávat Formenaovy metody a rozeznal, že se začínají podobat jeho vlastnímu. To můžete nejlépe vidět v 406 kde House pochválil počiny, vedení, zkušenosti a inteligenci Foremanovo vedení. Foremanovo evoluční postup do House je skoro konečná a vyústí v 5 sérii.


Postava ve zkratce

Důvod proč se stal doktorem: chtěl, aby se mu změnil život.

Lékařská specializace: Neurologie

Typ osobnosti: Nestálý, je v mnoha ohledech podobný Housovy, bez autorit (rebel), příliš sebevědomí, ale i tak se dokáže proměnit v jasný opak, (přecitlivělost a osobní pochyby).
velice rychle, pokud jde o nepříjemnou situaci, nebo pokud je to nezbytné k získání pacientovi důvěry.

Charakteristický vzhled: Košile,kravata a bílý plášť. Oblek nosí ve 4 sérii.

Přednosti: Stojí za tím, o čem si myslí že je správné, ve 4 sérii se stává čestným.

Dobré vlastnosti: Pacienti ho neustále srovnávají s Housem.

Špatné vlastnosti: Ufňukaný sebe pochybující maska, kterou nasadí ke konci 3 série. Je tak trochu pokrytec. Přetvářka kterou předstírá od 1-3 série, že je soucitnější než House. V Rozhovoru.


Příbuzenstvo postavy

Členové rodiny: Rodney Foreman (otec) , Alicia Foreman (matka) a Marcus Foreman (bratr) ani k jednomu rodinnému příslušníkovi nemá blízko z různých důvodů.

Milostné vztahy: Sestřička z nemocnice o které si House myslel že randí s Wilsonem.

Přátelé: Žádní

Nepřátelé: Joe Lauria (zpočátku)