Boston Legal

Remy Hadley/"Třináctka"

O postavě

Pro přátele nejvíce známá jako "Třináctka" kvůli číslu karty během výběrového řízení. Její matka zemřela mladá na následky genetické nemoci, na tzv. Huntingtonovu choreu. "Třináctka" se na tuto nemoc testovala ve 4. sérii, výsledky byly pozitivní.

Když se House rozhodoval mezi různými uchazeči o práci v jeho novém týmu, vyřadil Třináctku, protože kvůli Cuddyové musel vzít zpět Foremana. Cuddyová pak ale rozhodla, že House nemůže mít ve svém týmu jen samé muže a nakonec ho donutila Třináctku přijmout.

House se domnívá, že je Třináctka bisexuálka, nevíme zda na to přišel sám, nebo tuto informaci rozšířil Foreman. Avšak House dál pokračuje v narážkách, protože jej o to víc zajímá její tajemná povaha. Ačkoli se o to House zajímá, byl to Foreman, kdo si jako první všiml její nejisté orientace. Usoudil z toho, že je bisexuálka a pak jí o tom také řekl. House to pak znovu potvrdil svými vtípky, narážkami a reakcemi v její tváři. Zda je bisexuálka není ještě potvrzeno ani vyvráceno, ale Hadleyová na toto téma vtipkovala během sledování TV seriálu.

Její soucit a starost o ostatní patří mezi její nejlepší vlastnosti, ale také to s sebou přináší problémy. Když Amber umírala, měla problém s tím, jak se k ní zachovat a rozhodla, že by se s ní měli jít všichni z týmu rozloučit. Hudleyová s Amber předtím nevycházela, ale objala ji a byla poslední osobou, kromě Wilsona, kdo ji před smrtí viděl.


Postava ve zkratce

Proč se stala doktorkou: Hrozba Huntingtona jí dala podnět k připojení se do Houseova týmu.

Lékařská specializace: Interní medicína

Typ osobnosti: Tajemná, samostatná

Charakteristický vzhled: Vlnité hnědé vlasy, neformální oblečení, laboratorní plášť

Chyby: Je mlčenlivá

Přednosti: Je soucitná

Dobré vlastnosti: Přímočarost, starost o druhé

Špatné vlastnosti: Úzkostlivost


Příbuzenstvo postavy

Členové rodiny: Matka (zemřela na Huntingtonovu chorobu)

Přátelé: Dr. Chris Taub, Dr. Lawrence Kutner

Nepřátelé: Amber (během "soupeření")