Boston Legal

1. Sezóna

»» 1. sezóna | 2. sezóna | 3. sezóna4. sezóna5. sezóna

Mladá žena Rebecca začne mít problémy s mluvením při hodině v mateřské školce. Po chvilce se zhroutí na podlahu a začne se zmítat. V nemocnici Dr. James Wilson popisuje případ doktoru Housovi. Žena, 29 let, první záchvat měsíc předtím, postupující zhoršení duševního stavu. Wilson požádá House, aby vzal tento případ a pracoval na něm se svým týmem.
Rodina přichází na schůzi s doktorem Housem. Tvrdí, že jim psal dopis, což je zvláštní, protože House dopisy nepíše. Vypadá to, že dopis napsala
Dr. Cameronová a podepsala se Houseovým jménem, aby rodině pomohla.
Brandon, mladý 22-ti letý student skolabuje při divokém sexu se svou přítelkyní. Už předtím si stěžoval na kašel a vyrážku. Trpí silnými bolestmi břicha, nevolností, zvracením, zimnicí a nízkým krevním tlakem.
Mladý pár se rozhodne vyjet si v otcově půjčeném Porsche. Hoch jménem Keith se začne dusit a vykašlávat krev. Rozrušená dívka stočí auto do protisměru, kde do nich narazí autobus.
Desetiletá Jessica Simms se vymlouvá, že nechce jít do školy, že se dneska necítí moc dobře. Myslí si, že jí spolužáci nenávidějí. Ten den měla Jessica ve škole tělocvik, náplní hodiny bylo skákání přes švihadlo. Přestože si stěžovala, že ji bolí na hrudníku, její učitel chtěl, aby doskákala v určeném časovém limitu. Jessica zkolabovala, selhalo jí srdce.
Harvey Park, 21 letý asiat, trpělivě čeká na doktora. Na klinice diskutuje House s Wilsonem o návratu Cameronové. Wilson nemůže přijít na to, proč by se vracela, než si uvědomí, že má House ráda. House neochotně přiznává, že souhlasil s tím, že ji pozve na schůzku. Frustrovaný z Wilsonova škádlení odchází a srazí se s Harvey Parkem, který nese skleničku jablečného džusu. House si džus splete se vzorkem moči a křičí na Harveyho, který se schová zpátky do čekárny. Wilson říká Housovi, aby se raději omluvil, protože si nemůže dovolit další stížnost od pacienta. House nachází Harveyho, který se snaží promluvit. Posvítí mu do očí a hned ho směruje na pohotovost, protože má mrtvici.
House a Stacy jsou na večeři a čekají na příchod jejího manžela, Marka. Opět jde pozdě, protože se vyhnout Houseovy. Když konečně dorazí, známí, že to již konzultoval s jinými lékaři, protože nechtěl, marnit Houseův cenný čas. Doktoři si mysleli, že trpí stresem, tak Mark prohlásí, že je v pořádku. Mark a House hašteří o svém soupeření o Stacy. Stává se to čím dál konkurenčnější, protože to vypadá jako když se dva muži hádají o pivo. Mark náhle stává mdlý a odchází ven. House jej omámí, aby jej dostal zpět do nemocnice na prohlídku.