Boston Legal

1. Sezóna

1.22 Líbánky | Honeymoon

House a Stacy jsou na večeři a čekají na příchod jejího manžela, Marka. Opět jde pozdě, protože se vyhnout Houseovy. Když konečně dorazí, známí, že to již konzultoval s jinými lékaři, protože nechtěl, marnit Houseův cenný čas. Doktoři si mysleli, že trpí stresem, tak Mark prohlásí, že je v pořádku. Mark a House hašteří o svém soupeření o Stacy. Stává se to čím dál konkurenčnější, protože to vypadá jako když se dva muži hádají o pivo. Mark náhle stává mdlý a odchází ven. House jej omámí, aby jej dostal zpět do nemocnice na prohlídku.
Cameronová a Foreman pozorují Markovy výsledky. Má velké bolesti žaludku bez zjevného zdroje. Testy nic neukázaly. House nevyvíjí velké úsilí, aby skryl pohrdání vůči Markovi, ale i přesto objednal jiný bakteriální test. Na chodbě, Wilson připomíná Houseovy, který v minulosti se Stacy chodil a radí mu, aby tento případ řešil podobně jako u jiných pacientů.
Cameronová vysvětluje Markovy, že CT jeho břicha nic ukázalo. Ten se připravuje odejít. Foreman říká houseovy, že chirurgie je obsazena. Cameronová nemůže uvěřit, že by House plánoval průzkumné operace pro pacienta, o kterém se domnívá, že je nemocný.

House se připojí ke Stacy v čekárně. Operace nic nezjistila, jen distenzi močového měchýře. House zažádá o video k operaci. Wilson přestal mluvit, viděl House mluvit se Stacy. House připouští, že má rád Stacy - což je důvod, proč s ní mluvil - ale on zvládne všechno. House stále zírání na video. Ukazuje svému týmu něco, ale oni nic nevidí.

House jim ukazuje na videu problém a oni navrhují různé diagnózy. Jsou tam tremory ve svalovém vláknu, což je břišní epilepsie.

Později to ráno, Foreman přináší výsledky Markova EEG. Všiml si malé abnormality, vln v mozku, což znamená jeho axonal, nervy umírají. Pravděpodobnou příčinou je zánět mozku nebo Alzheimerova choroba. Cameronová poukazuje na to, že Alzheimerova choroba je nejhorší možnost. House žádá o virovou serologii, aby vyloučil zánět mozku a Tau bílkovin,aby zkontroloval Alzheimera. Požádá také svůj tým, aby zašli ke Stycy a Markovy domů a skontrovali možnosti nákazy.

Cameronová je v laboratoři, Stacy chce, aby jí řekla, co si jejich tým myslí. Cameronová připouští, že Alzheimerova choroba je předčasná diagnóza. Cameronová se pak zeptá Stacy, jestli byl House stejný i před tím, než se mu to stalo s tou nohou. Ona říká, že byl stejný jako je teď. Laboratorní test byl dokončen a Stacy čeká. Markovy testy dopadly negativně na Alzheimerova chorobu.

Chase a Foreman jsou v jejich domě a našli nepoužívané horské kolo a podložku na jógu. Mark nedávno změnil svůj trénink. Chase najde láhev amfetaminu skryté v zadní zásuvce a pod stolem nějaké papíry. Pravidelné užívání této látky by mohlo vysvětlit příznaky, ale House nesouhlasí. Předepisující lékař měl v nedávné době přijít o svou licenci, kvůli nezákonnému předepisování léků pro děti na vysoké škole. Vzhledem k tomu, že Mark je poradce, je o to více pravděpodobné, že ty prášky zabavil studentovy. Nic nenasvědčuje zánětu mozku nebo Alzheimerova chorobě, House objednává PET scan, aby zkontroloval změny v metabolické aktivitě kůry mozkové.

Mark zajede do PET skeneru a Foreman mu začíná klást jednoduché otázky o jeho životě. House přeruší a začíná se ptát Marka na jeho svatební den. Mark naštvaně namítá, že Stacy nosila bílé šaty a že neopustili Pařížský hotelový pokoj po celé dva týdny na líbánkách . Ten večer, House stojí na střeše. Stacy stojí venku, naštvaná, že House se na ní ptá Marka. House vysvětluje, že mu testování provozních parametrů u Marka pomohlo v diagnostice, ale Stacy není zastáncem tohoto tvrzení. House přiznává, že neví, co se děje s Markem. Všechno se jeví negativní. Mark je naprosto zdravý, ale jeho mozek umírá. Stacy ví že House je zničený, že nemůže ven. Ten ji ujišťuje, že s ní nic nemá, bude prostě muset počkat až se něco změní.

Ten večer, horečný Mark volá zdravotní sestry a Stacy. Necítí nohy a ruce. Je ochrnutý. House svolá tým do jeho kanceláře aby našli vysvětlení. Uvědomili si, že má periferní paralýzu, House navrhuje, Guillain-Barre syndrom. Foreman říká, že udělal testy a žádné výsledky ho neprokázaly. House se ptá, jestli má Mark virus, ale nemá produkci protilátek. Foreman si je vědom, že by to znamenalo, že Mark je nemocný, ale jeho tělo o tom neví. Budou to muset udělat za něj. Zatím bez protilátek, ale nikdy neví, jestli jsou správné. House se domnívá, že pokud bude léčba fungovat, měli pravdu. Pokud Mark zemře, to bylo něco jiného.

Cameronová vysvětluje Markovi, co chtějí zkusit. Mark je zabalený do plasmaferézy stroj, který bude čistit jeho krev. Mark pak oznámí Housovi že Stacy vola venku do chodby. Mark se stává paranoidní že ho Stacy opustí. Zkouší dýchat. House vstoupí do místnosti a příkáže dva miligramy na Ativan k utišení Markových potíží. Nebyla to alergická reakce, jen záchvat paniky. V chodbě, House Stacy žádá o karty, které předložila u příjetí. Nemá žádné zprávy o jeho starých známých. On také považuje za dobré, že jí neřekl její starý přítel Dr. Wilson, jestli House Stacy stále miluje. Stacy neopustí manžela když jí tady umírá. Stacy si myslí že Wilson pravdu o Housovi že o ní nemá zájem.

House se užírá svým trápením v baru, když Wilson přichází . Přestože House žádal o pomoc, Wilson měl naspěch, protože byl uprostřed slavnostní večeře s jeho ženou. House mu vypráví, že Mark nereaguje na léčbu a on je rád. Nicméně, House si není jistý, zda je to proto, že si přeje, aby byl znovu se Stacy, nebo že jen chce, aby se trápila. Wilson nemá žádnou odpověď.

Příští ráno, House volá stacy z Markova pokoje aby si s ní promluvil. House se svěřuje, že on si myslí, že ona a Mark jsou spolu šťastní a to zejména z důvodu, že ji vzal do Paříže, města jejích snů. Stacy říká, že nikdy nejeli do Paříže na líbánky. Vzhledem k tomu, že musela do práce, strávili několik nocí v New Yorku. House je zaujatý, a ptá se jí, kdy Mark přešel z horských kol na jógu. Ona odpoví, že to bylo asi před měsícem a House spěchá pryč. Roztržený vchází do kanceláře, House staví Marka před PET scan x-ray aby to tým viděl. Lhaní je velmi kreativní proces, který se zahrnuje více než mluví pravdu. Co znamená že PET scan ukáže, kdy se House zeptal Marka na lábánky. Mozek ukazuje, minimální účast. Nikdy nebyl na líbánkách ale Mark si myslí že ano.

House prohlíží opět příznaky: bolesti břicha, periferní neuropatie, paranoia a nyní halucinace. House si myslí, že Mark trpí akutní porfyrii intermittent, který nevykazuje v testech, pouze v případě, kdy je uprostřed útoku ( nemoci ) . Dalším příznakem je světlo citlivost, která by mohla přimět osobu vzdát horská kola a přejít na jiný spord, jako je jóga. House nařizuje, aby dali Marka na Hematin a glukózy, ale Cameronová upozorňuje, že pokud nemá AIP se Hematin může Mark umřít. Jediným způsobem, jak potvrdit AIP je vzorek moči během útoku. Ale vědí, jak bude útok přijde? AIP má velmi specifické spouštěcí mechanismy, jako jsou barbituráty, alkohol a vysoké hladiny proteinu. House dá všechny tyto věcy Markovi o bude čekat, až se projeví příznaky. Stacy žádá o chvilku s Markem.

Stacy řekne Housovi, že Mark nechce dávku. Ona žádá House, aby mu ji stejně dal, ale House odmítá. A začíná obrovským argumentem o jejich minulosti. Stacy si myslí, že House chce aby Mark zemřel, aby se mohli dát zase dohromady. House říká, že by ho měla přesvědčit k léčbě, protože je v tom dobrá. Stacy chce vědět, jestli je to odplata za jeho nohu. Myslí si, že zachránila jeho život. House tvrdí že, respektuje Markovo rozhodnutí, které mu řekla Stacy. On neustále mrká na pacienta kvůli přijetí léčby. Jediný rozdíl je v tom, že Stacy to musela udělat.

Mark stále odmítá léčbu. Přesto, že je ochrnutý, House se chystá vstříknout injekční stříkačky do IV. Foreman bere provaz z Houseových rukou. Cameronová říká, že potřebuje mít soudní povolení, aby obešli Marka. I Chase je přítomen. House začne palcem jezdit daleko, a potom rychle se stáčí zpět a bodne Marka do stehna. Na chvíli se, nic neděje. Najednou, začne mít Mark křeče. House pobídne Chase k tomu aby opsal moč z katetru. House bodá holí do Markova močového měchýře pro vatažení vzorku, pak dovolí Cameronové píchnout Markovi Ativan, který ho sklidňuje.

V laboratoři tým zkoumá Markovu moč. Je stále ještě žlutá, což znamená, že neexistuje AIP. House svítí světlem na zkumavky ke stimulaci oxidace. Najednou moč ve zkumavce začne černat. House říká, že jeho tým má začít dávat Markovi glukosu a Hematin.

Nakonec Mark může znovu pohybovat svou končetinou. Léčba je úspěšná. Ten večer najde Stacy House v jeho kanceláři. Ta přiznává, že ona není proti němu a že on byl pro ni vždy jediný. Ale žee nemůže být s ním, protože, když byli spolu, tak byla osaměla. Mark se v pokoji svého života na ní.

Příští den, Cuddy zachytí House na chodbě s novinama. Vzhledem k tomu, že Stacyn manžel bude ještě potřebovat nějaký čas na pozorování a mohly by určitě využít Cuddyniny nabízené poradenské práce. Ale Stacy bude akceptovat pouze pokud s tím bude House souhlasit. On souhlasí.