Boston Legal

2. Sezóna

1. sezóna | »» 2. sezóna | 3. sezóna4. sezóna | 5. sezóna

Carnell Hall a jeho otec Ken oslavovali Carnellovu promoci na Princetonu. Ken si myslí, že Carnellova matka by byla na svého syna velmi pyšná. Ten večer si užívá Carnell jeden ze svých posledních studentských večírků. Z ničeho nic se jeho tělo začne chovat, jakoby dostával elektrické šoky. Po tom upadne v křečích na podlahu.
House sází na dostihy a přitom flirtuje s Anikou. Ta se najednou zhroutí a začne se zmítat v křečích. House jí nepomůže, ale řekne, ať někdo zavolá ambulanci. Ještě si stačí všimnout červených modřin na jejím břiše a zdravotníkům řekne, ať ji odvezou do nemocnice Princeton-Plainsboro a ptají se po Dr.Housovi.
Slavný spisovatel Fletcher Stone věnuje přípitek své editorce Gretě, která odchází z firmy. Během řeči se náhle zhroutí a když přijde k sobě, pouze breptá a ve větách používá slova, která nedávají smysl.
House se s veselou náladou vrací z Baltimoru a přichází do nemocnice. Cuddyové a Wilsonovi okamžitě přijde jeho dobrá nálada podezřelá. House vesele přizná Wilsonovi, že během výletu políbil Stacy. Wilson vrazí do kanceláře Stacy a chce, aby mu řekla, co se stalo v Baltimoru. Vztekle připomíná, že když naposledy House opustila, tak to byl on kdo ho musel dávat dohromady a že to dělal pět let.
Šestnáctiletý Adam přesvědčí jeho otce Douga aby ho nechal řídit jejich ATV (terénní vozidlo). Adamovi oči se začnou škubat a on nemůže ovládat brzdy. Doug vyletí z motorky. S hrůzou pozoruje, jak Adam narazí a jeho tělo začne hořet.
Henry Arrington hraje bridge s jeho přáteli, když se jeho dcera Amy vzbudí, protože jí je špatně od žaludku. Henry jí jde pomoci, ale zastaví se, když se mu v mozku divoce zapulzují elektrické signály. Stojí nehnutě a pevně drží ruku Amy. O chvíli později nabyde zpět vědomí, ale vůbec si není vědom toho, co se zrovna stalo.
Maria vychází ze sprchy a v koupelně uvidí maskovaného muže. Ten ji odtáhne k posteli, ale ona se nevzdává a bojuje s ním. Najednou muž nemůže dýchat. Maria mu volá sanitku, protože ve skutečnosti je to její manžel Bob. Sehrané znásilnění tak má neočekávaný konec.
Dan jde navštívit svou přítelkyni Melindu. Její matka Barbara ho přiměje, aby si pečlivě umyl ruce, než vstoupí do Melindina pokoje. Melinda před několika týdny podstoupila transplantaci srdce a stěžuje si Danovi, že je její máma strašná a nikam ji nepustí. Dan Melindu políbí a všimne si vyrážky na její ruce. Melinda začíná lapat po vzduchu. Do pokoje vtrhne Barbara a rychle jí vstříkne injekci epinephrinu na alergii. Pak začne Dana obviňovat, co to její dceři způsobil.
Hannah Wardova lezi v posteli vedle sve pritelkyne Max, neschopna usnout. Mela spoustu bezesnych noci. Rano najde Max Hannah vedle prazne lahvicky od prasku na spani. Bije hlavou do zdi s ocima dokoran.
House prohlíží muže jménem Vince, který byl přivezen s oteklým jazykem. Vyptává se jej na různé otázky, protože ho baví, jak Vince směšně mluví. V kanceláři, Foreman navrhne, že převezme tento případ, protože je jednoduchý a House chce odejít. Do kanceláře však přichází muž – Jack a ptá se, kdo je Dr.House. Představí se jako bývalý pacient, vytáhne zbraň a střelí House. Pak se ho ptá, jestli je šokovaný.