Boston Legal

2. Sezóna

2.09 Hypochondr | Deception

House sází na dostihy a přitom flirtuje s Anikou. Ta se najednou zhroutí a začne se zmítat v křečích. House jí nepomůže, ale řekne, ať někdo zavolá ambulanci. Ještě si stačí všimnout červených modřin na jejím břiše a zdravotníkům řekne, ať ji odvezou do nemocnice Princeton-Plainsboro a ptají se po Dr.Housovi.
Tým hodnotí případ: žena s epileptickým záchvatem a břišními podlitinami. Její krevní destičky jsou na hodnotě 89, je chudokrevná a úroveň alkoholu byla na 13 a to už odpoledne. Foreman myslí, že je alkoholička a Chase tvrdí, že bude šlapka s chorobou zvanou STD. House si všimne, že její modřiny nejsou petichieální a tudíž není alkoholik. Také nemá horečku ani infekci, což vylučuje STD. Cameronová navrhuje Cushinga a House souhlasí. Foreman si chce upevnit svou autoritu a nařídí Housovi, aby prověřil pacientčinu minulost.

House si stěžuje Cuddyové ohledně nového vedení, ale ona jen posílí Foremanovu moc. Ještě se zmíní, že pokud se něco pokazí, pak je to Formanův problém. Nebude to moct hodit na House. Anika vyplňuje formulář, zatímco House se zajímá o její tiket z dostihů. Pokračují ve flirtování a Anica se mu svěřuje, že její sexuální život je v poslední době chudý. Právě se sem přestěhovala a nemá žádnou práci a nikoho nezná. Zatímco se znovu dívá na její modřiny, všimne si, že se odněkud musely přesunout. Možnost Cushinga je vyloučena, když Anika řekne, že jím trpěla už před rokem. Podstoupila operaci mozku a odstraněn byl adenom z hypofýzy. House kuje pikle proti Foremanovi.

House a Foreman sledují vyšetření MRI. Foreman nic nevidí, ale House si myslí, že nádor je příliš malý, aby byl vidět. Foreman se ptá, jaké jsou výsledky lumbální punkce, ale House žádnou nedělal, protože ví, o jakou nemoc se jedná. Foreman mu přikáže, aby to udělal. House nemůže dostat jehlu z Aniky a její krevní tlak a puls začíná stoupat. House zavolá na pomoc sestry.

Foreman připíše hypertenzní krizi na bílou tabuli. House je přesvědčený, že příčinou je Cushing. Také přizná úmyslné zničení LP, protože Cushing plus stres se rovnají hypertenzní krizi. Foreman myslí, že je pouze otrávená alkoholem. Chase zajímá, jestli tumor nebude někde jinde, a tak House žádá pánevní scan dříve, než ji předávkují kortizolem. Foreman souhlasí. Ještě dodá, že pokud House nic nenajde, tak Anika půjde na odvykací kliniku.

Chase a Cameronová dohlížejí na CT scan. Cameronová si stěžuje, že Foreman byl pověřen vedením a ona nebyla ani požádána. Chase užitečně poukazuje na to, že ona by nebyla schopná říct Housovi ne.

House zkouší ztrpčit Foremanovi život. Po objednání MRI pro celé porodnické oddělení nashromáždí spisy za celý rok, které zapomněl podepsat a nyní to musí udělat právě Foreman. Ten mu říká, že ho tímhle nezlomí.

Chase a Cameronová objeví útvary ve slinivce. Jsou nejspíše zhoubné a neoperovatelné. Dávají Anice 2 měsíce života. Cameronová oznámí nález Anice a říká jí, že potřebují udělat biopsii, aby přesně věděli, co bude dál. Anika s klidem podepíše souhlas k proceduře.

Foreman informuje House, že biopsie je negativní na rakovinu slinivky. Tým se znovu sejde a Foreman znovu trvá na tom, že Anika je jen alkoholička. Cameronovou zajímá, proč Anika skoro vůbec nečetla formulář k biopsii. Možná věděla, že s ní nic není. Možná finguje všechno. Podle jejího chování vše naznačuje na Munchausena. Foreman pošle House a Cameronovou prozkoumat pacientčin podnájem, aby se podívali po jehlách nebo něčem takovém.

Cameronová nachází dvě pozvánky k doktorům. Jedna je od očního lékaře a druhá od gynekologa. Cameronová tvrdí, že vícenásobné schůzky s více doktory jsou jistě znakem Munchausena. House vysvětluje, že nádor tlačí na zrakový nerv a to vysvětluje neustálou změnu receptů na oči. Oni ho nařknou, že jen hledá důkazy, které by potvrdili jeho hypotézu. Cameronová připomene Housovi, že už to není jen na něm.

Zpátky v nemocnici oba doktoři tlačí na Foremana, aby se přiklonil k jejich diagnóze. Když Anika souhlasí, Foreman svolí k testu na Cushinga. Tím naštve House a ten se do něj naváží, že je zbabělec a brání se snadnému řešení. Cameronová vejde do pacientčina pokoje, aby Anika podepsala souhlas k dalším testům a obviní ji, že je mentálně nemocná a jen touží po pozornosti doktorů. Nyní jim musí dát souhlas k provedení úplně zbytečných testů. Anika rozzlobeně podepíše formulář.

Foreman si stěžuje Cuddyové, že House zešílel. Chce vědět, proč zrovna on má na House dohlížet. Cuddyová se rozplývá nad Formanovou organizací. Klinika šlape, jak má, formuláře jsou uspořádané a vyplněné, a ve všech složkách pacientů jsou vyplněné procedury, které podstoupili. House si může hrát na šíleného vědce, zatímco oddělení poběží hladce. Cuddyová chce vědět, jestli by Foreman chtěl tuto práci dělat trvale.

Dříve než může být Anika vyšetřena, Foreman přijímá hovor. Musí zrušit proceduru. Cameronovou zajímá, proč se moč pacientky zbarvila do oranžova. Způsobil by to rifampin a Cameronová nechala v jejím pokoji láhev pilulek s označením „nebezpečné“. Láhev ve skutečnosti obsahovala antibiotika. Pacient s Munchausenem by si je vzal. Cameronová to celé sehrála, aby prokázala svou teorii. House je šokovaný tím, co provedla.

Housovi „poddaní“ zkoumají Aničin lékařský spis. Anika s pláčem žádá Cameronovou, aby věřila, že si to sama nezpůsobila. Cameronová jí sdělí, že jakmile rifampin vyprchá, bude umístěna do psychiatrické léčebny. House říká Foremanovi, že Aničiny záznamy ukazují, že byla hospitalizována z různých důvodů už několikrát, ale jedno měly společné – nízký hematokrit. Její chudokrevnost je skutečná. Podle House trpí Anika Munchausenem a aplastickou anémií. Tým ale nepřesvědčil. House se hájí, že to prokáží krevní testy. Foreman souhlasí, ale jen pod tou podmínkou, že House použije už odebranou krev. K Anice se nesmí ani přiblížit.

House strčí výsledky Foremanovi do tváře. Aničiny výsledky na Epstein-Barra jsou pozitivní. Je to nejběžnější příčina aplastické anémie. Foreman si všimne, že ve vzorku jsou srpkovité buňky. Něco se změnilo, nebo to není Aničina krev. House připouští, že lhal a znovu žádá o biopsii. Foreman to odmítá. House naléhá na Chase a po hrozbách Chase souhlasí.

Ještě než mohou cokoliv udělat, Foreman a Cuddyová zastaví Chase. House vidí, že jeho plán se bortí a Anika je propuštěna. Utíká za ní, aby ji ještě chytil a sdělil jí, že má aplastickou anémii. House jí říká, že má nemocnou hlavu a on jí potřebuje vstříknout něco, co jí způsobí záchvat, a tím se potvrdí jeho diagnóza. Má to ale háček: jestli si skutečně něco udělala sama, aby si způsobila anémii, pak ji to zabije. House jí to vstříkne a pak se vrátí zpět do nemocnice. Anika zkolabuje a začne se zmítat.

Dalšího dne Cameronová předává Foremanovi Aničin diagram, který ukazuje snížený počet bílých krvinek. Ten nemůže uvěřit, že Housovo proroctví bylo správné. Foreman se setká s Anikou a sděluje jí možnosti léčby. Může jí být transplantovaná kostní dřeň nebo může žít na dietě a docházet na transfúze a injekce.

Anika podstoupí transplantaci kostní dřeně. Cameronová, Wilson, Foreman a Chase přihlížejí proceduře. House sedí v Aničině pokoji s jejím sázkovým tiketem a všimne si podivné vůně. Čichá k jejímu polštáři a věcem a rychle spěchá do pozorovací místnosti, aby zastavil test. Anika nemá aplastickou anémii. Má infekci. Neměla horečku, protože Cushing potlačil imunitní systém. Cameronová říká, že pokud by to byla pravda, pak by počet bílých krvinek byl mnohonásobně vyšší a ne tak nízký. House to nedokáže vysvětlit.

Cameronová požaduje vysvětlení a House navrhuje kolchicin. Foreman si uvědomí, co House udělal. House vede tým do nukleární místnosti a řízne Aniku do prstu. Ven prosakuje páchnoucí hnědý hnis. Modřiny způsobené Cushingem se staly domovem pro bakterie. House se ptá Foremana, jestli by neměli začít léčbu Augmentinem.

Té noci House přizná Wilsonovi, že si užívá, když má Foreman všechno na starost. Foreman říká Cuddyové, že by rád řídil oddělení. Ona mu říká, že House chtěl, aby Anika zůstala v nemocnici, ale Foreman ji propustil. Kdyby nebylo House, byla by mrtvá.