Boston Legal

2. Sezóna

2.11 Musím to vědět | Need to Know

House se s veselou náladou vrací z Baltimoru a přichází do nemocnice. Cuddyové a Wilsonovi okamžitě přijde jeho dobrá nálada podezřelá. House vesele přizná Wilsonovi, že během výletu políbil Stacy. Wilson vrazí do kanceláře Stacy a chce, aby mu řekla, co se stalo v Baltimoru. Vztekle připomíná, že když naposledy House opustila, tak to byl on kdo ho musel dávat dohromady a že to dělal pět let.
Margo Daltonová, asi třicetiletá matka která se stará o všechno, si povšimne, že její ruka se škube. Způsobí to, že narazí autem do vrat od garáže. Její manžel Ted vyběhne ven a najde ji, jak se divoce třese.

Tým si zopakuje, co už vědí. Margo prodělala dlouholetou léčbu plodnosti, což vysvětluje zvýšenou hladinu estrogenu v jejím těle. House nařídí těhotenský test a MRI. Chce vědět, jestli je problém v její hlavě nebo děloze.

MRI se vrátí čistá. Problém není neurologický nebo spojený s těhotenstvím. Udělají gentetický test na Huntingtonovu chorobu a začnou jí podávat Tamoxifen, aby snížili hladinu estrogenu. Margo je naštvaná, že to zruší účinky celé léčby plodnosti.

Foreman hlásí Housovi, že vzhledem k hypervigilanci a náhlé podrážděnosti je pacientka typickým případem Huntingtonovy choroby. House si však myslí, že Huntington by nepostupoval tak rychle. Chase poznamená, že u pacientů s Huntingtnoem se psychóza objevuje pomaleji. Najednou je Foreman zavolán a všichni utíkají do pokoje, kde Margo zrovna prodělává psychotický záchvat. To nesouhlasí s Chasovým názorem.

Testy na Huntingtona jsou pozitivní a tým je v rozpacích. House začíná přemýšlet o nabitém programu, který Margo každý den má a napadne ho, že jednou z možných příčin jejího stavu je kokain. Pošle Cameronovou a Foremana prohladat její dům. Pak House jde k Wilsonovi,
aby si popovídal o Stacy. Chce vědět, co jí Wilson řekl.

Foreman a Cameronová najdou krabičku Ritalinu v autě pacientky. House si domyslí souvislosti: Ritalin v kombinaci s estrogenem vysvětluje třesavku a psychózu. V nemocnici Ritalin nebrala, díky čemuž všechny symptomy odezněly. House chce Margo propustit, ale Foreman upozorňuje, že budou potřebovat potvrzení, než to budou moci udělat.

Ted a jeho dcera, Stella, sedí u postele Margo. House začne mluvit s holčičkou. Margo se pokusí popřít že užívala drogy, ale House před rodinou zamává výsledky toxikologie. Margo přizná tedovi, že brala Stellin Ritalin. Pak si všimne, že House mával pouze jídelníčkem z kavárny.

Později během noci se House zastaví u Stacy v kanceláři. Ona mu oznámí, že se vrací domů, protože její manžel Mark se zlepšuje. House řekne, že ji miluje a nechce aby odešla.

Margo odchází z nemocnice s Tedem, když se najednou zastaví. Krevní sraženina se přesune do jejího mozku a usadí se. Margo se sesype.

Cameronová volá Housovi domů a říká mu novinky o mrtvičce, kterou měla Margo. House se převalí v posteli a řekne Stacy, že se musí vrátit do nemocnice. Doktoři na House čekají, protože ho předtím viděli odcházet se Stacy. Cameronová hlásí Housovi, že Ritalin mrtvici nezpůsobil. House přemýšlí, jestli nedošlo k nesnášenlivosti mezi Ritalinem a léky na plodnost. Cameronová si uvědomí, že léčba plodnosti může způsobit rakovinu dělohy, která, jak Chase zmíní, může způsobit mrtvici. House nařídí MRI pacientčiny dělohy.

Zatímco tým dělá testy, House se setká se Stacy na střeše nemocnice. Nic Markovi neřekla, ale neví, co bude dál dělat. House chce, aby se rozhodla mezi ním a Markem.

Testy na rakovinu jsou negativní. House trvá na tom, že to je rakovina, a požaduje aby ji našli. Než stihne Chase začít s biopsií, krevní tlak pacientky klesne a z její vaginy začne vytékat krev. Chase použije ultrazvuk, aby našel vnitřní krvácení, zatímco Margo upadá do bezvědomí. Chase dá vědět Tedovi, že krvácení pocházelo z jater a prošlo skrz vejcovody. Margo má nádor, ale až další testy zjistí, jeslti jde o rakovinu.

Foreman řekne Housovi, že nemůžou udělat biopsii nádoru, protože je vaskulární. Než stihne House odpovědět, Mark je přeruší. Chce vědět, proč s ním Stacy nemluví. House odejde, ale Mark ho následuje. House se ho chce zbavit tím, že jde po schodech, ale Mark se vytáhne z kriplkáry a škrábe se po schodech. House klidně odejde.

Zpět v kanceláři, House je popleten nádorem na játrech, protože symptomy nesedí. Ptá se týmu, co ví o Margo jako o ženě. Proč chce další dítě, když má tak náročný život? Ritalin způsobil psychózu, ale pouze jedna věc vysvětluje sraženinu a nádor – antikoncepční pilulky.

House probudí Margo a zeptá se jí, jesti chce sterilizaci. Obviní ji, že tajně brala antikoncepci, protože nechce dítě, ale Ted ano. Ona to popře. House řekne Margo, že její nádor je benigní a zmizí, pokud přestane antikoncepci brát. Chce, aby se operace zrušila a ona to vysvětlila manželovi. Margo ale opět popře, že by antikoncepci brala.

House řekne Cuddyové, že ruší operaci pacientky, ale Cuddyová to odmítne, protože operace už začala. Nádor je benigní. Foreman později informuje Teda a Margo o výsledcích, a aniž by prozradil více než je nutné řekne, že symptomy zmizí. Když Ted opustí místnost, Margo požádá Foremana, aby řekl jejímu manželovi, že už nemůže podstoupit další léčbu plodnosti. Foreman odmítne lhát, tak ho Margo požádá, aby jí dal antikoncepci, která jí neuškodí. Foreman ji varuje, že pokud bude pokračovat ve lhaní, může to pro ni být nebezpečné.

Ještě tu noc přijde Stacy k Housovi do kanceláře. Plánuje říci Markovi o jejich schůzkách. Chce zůstat s Housem. On jí řekne, aby to nedělala. House se nikdy nezmění, ale Mark udělá vše, aby vztah fungoval. House ji nikdy nemůže učinit šťastnou. House odchází, Stacy pláče.