Boston Legal

2. Sezóna

2.14 Sex zabíjí | Sex Kills

Henry Arrington hraje bridge s jeho přáteli, když se jeho dcera Amy vzbudí, protože jí je špatně od žaludku. Henry jí jde pomoci, ale zastaví se, když se mu v mozku divoce zapulzují elektrické signály. Stojí nehnutě a pevně drží ruku Amy. O chvíli později nabyde zpět vědomí, ale vůbec si není vědom toho, co se zrovna stalo.
V nemocnici Foreman vysvětlí Henrymu, že měl záchvat.Vyptává se na jeho blízkou minulost, ale nedozví se nic neobvyklého. Henry požádá Amy, aby mu přinesla nějakou kávu z kavárny. Když odejde, něco Foremanovi ukáže.

Foreman oznámí skupině, že Henryho pravé varle je dvakrát větší než levé. Chase přepokládá, že se jedná o rakovinu varlat, ale House nesouhlasí. Henryho MRI je čisté. House upozorní na mikroabsces v mozku, což Foreman odmítne jako stín na snímku. House si myslí, že by to mohla být infekce a nařídí léčbu na syfilis, kapavku a chlamydie navzdory faktu, že testy na všechny tři nemoci byly negativní.

Tým je zmatený, House vysvětluje, že by to mohl být lymfom a že pokud už postoupil do jeho mozku a genitálií, je pozdě a oni mohou pouze provádět léčbu na sexuálně přenosné nemoci a doufat, že to zabere. Když Foreman řekne Henrymu, že mají podezření na sexuálně přenosnou nemoc, Henry mu tvrdí, že neměl sex od rozvodu a tohoto tvrzení se drží.

House si myslí že Henry lže. Chce po Foremanovi, aby ho znovu vyslechl ve chvíli, kdy nebude přítomna jeho dcera. Henry později vysvětlí, že nemohl přiznat pravdu před Amy, protože spal s její matkou. Jeho exmanželka měla dva poměry a Henry jí v obou případech odpustil. Amy obviňuje Henryho, že byl idiot, když jí dal znovu šanci. Henry se začne smát, což způsobí, že začne vykašlávat krvavou pěnu. House sežene resuscitační vozík, zatímco se Henry pokouší dýchat. Sexuálně přenosná nemoc to rozhodně není.

Chase upozorní na to, že problém je v Henryho srdci, kde vegetace blokují mitrální chlopeň. Nicméně, lymfom by se nerozrostl tak rychle. House na tabuli zakroužkuje gastroezofageální reflux. Henry zmínil, že s jeho bývalou ženou se znovu setkal na večírku s ochutnávkou sýrů.

House se vyptává Henryho na sýr na párty – jestli to byl jemný, nebo ovčí sýr. Dá Henrymu kousek sýra. Henry řekne, že chutná podobně jako ten který měl na párty, a House zjistí, že žo je normální americký sýr, který obsahuje bakterie. Bakterie v nepasterizovaném sýru mohou způsobit brucelózu. Antacid, který henry bral na gastroezofageální reflux, vytvořil v jeho trávicí soustavě příznívé prostředí pro bakterie. House mu předepíše rifampin a doxocyklin.

House přizná Wilsonovi, že ohledně bakterií má pravdu, ale že na to přišel pozdě a že u Henryho dojde k srdeční zástavě. Když k ní dojde, Chase ho zachrání pomocí defibrilátoru. Je schopen srdce znovu nastartovat, ale ne bez vážného poškození. Pacient zvládl brucelózu, ale vegetace se dostala do jeho věnčité tepny. Foreman mu dává týden života. Se zdravým mozkem a varlaty, Henry nyní potřebuje pouze transplantaci srdce.

House jde před transplantační komisi, aby obhajoval případ Henryho. Komise je znepokojena Henryho pokročilým věkem a odmítnou mu dát orgán. Foreman sdělí špatnou zprávu Henrymu. Cameronová přijde za Housem s odvolávacím dopisem pro komisi. Ačkoli House vlastně souhlasí s výnosem, odvolání podepíše.

Cameronová později znovu přijde za Housem se složkami pacientů, protože mezi nimi hledá potenciální dárce. Jediná možnost je asi čtyřicetiletá žena jménem Laura, která se stala obětí dopravní nehody, ale technicky je stále naživu. Zároveň má nadváhu, což znamená, že její srdce není v nejlepším stavu. House to považuje za příznivé, protože vzhledem k tomu, že většina srdcí s vadami je zahozena, může se mu podařit toto zachránit.

Poté, co je Laura prohlášena za mrtvou, si House tajně přečte její spis. Lauřiny orgány byly označeny za nevhodné k transplantaci, a House je připraven prohledat odpadky. Foreman k němu doběhne aby mu řekl, že Laura měla žloutenku typu C. Infikované srdce by Henryho v jeho současném stavu zabilo. House tomu nevěří.

Lauřin manžel Donald dá pokyn, aby jeho žena byla odpojena od přístrojů. House přístroje znovu zapne, protože se chce o srdci dozvědět další informace. House je téměř posedlý a podaří se mu případ dostat ke Cuddyové. Ačkoli Lauřino srdce bylo odmítnuto, Housovi se podaří najít tým, který provede operaci. Donald vztekle odmítne Housovu žádost. Když se Donald vyvzteká, Amy ho zastaví v hale a poděkuje mu za to, že dá srdce jeho ženy jejímu otci. Donald se téměř zlomí, ale když vidí House, opět se rozhodne stát si za svým názorem. House chce, aby byl Donald raději naštvaný na něj než na Amy. Donald vší silou praští House a následně řekne Amy, že srdce své ženy dá jejímu otci.

Tým se pokouší vymluvit Housovi provedení transplantace, protože Lauřino srdce je příliš poškozené. House si umíní, že napřed vyléčí Lauřiny problémy, než použije její srdce. Vymyslí několik různých diagnóz na základě symptomů. Sonogram těla odhalí cystu, což vylučuje žloutenku C. Amébová infekce by vše vysvětlovala. House nařídí masivní dávky paromycinu a chloroquinu.

Chase informuje House že Lauřin tep je nepravidelný, pravděpodobně kvůli celkové hypokinezi. House nařídí zastavit podávání léků. Buďto se pletou, a její srdce je nepoužitelné, nebo léčba kterou by museli použít způsobí, že srdce bude nepoužitelné. House se omluví Donaldovi a řekne mu, že může svoji ženu odpojit od přístrojů. Donald odmítne. Myslí si, že House musí být vynikající doktor, protože jinak není možné, aby ho někdo zaměstnal, vzhledem k tomu co je za kreténa. Donald tlačí na House, aby se podíval, jestli něco nepřehlédl. Chce zachránit Henryho.

Tým hledá alternativní teorie. Chase poznamená, že jejich teorie o amébech je potvrzena tím, že Lauřin tep se vrátil do normálu, když přestali podávat léky. Cameronovou napadne, že to nebude infekce, ale toxiny. House nařídí další toxikologický rozbor a pošle tým prohledat Lauřino životní prostředí.

V nemocnici zatím začíná klesat množství krve dodávané do Henryho mozku. Chase použije podpůrné zařízení, aby mu pomohl. Doma u Laury House objeví krabičku léků na hubnutí. Cameronová získala ve škole, kde Laura pracovala, fotky nahých náctiletých chlapců. Ředitel si myslí, že je Laura sebrala studentům. House se zajímá, jestli náhodou neměla s chlapci sex. Co když cysta byla ve skutečnosti jizva způsobená kapavkou? House nařídí léčbu ceftriaxonem.

Lauřin test na kapavku je pozitivní. Cameronová začne podávat léky, což by mělo vyčistit srdce do čtyř až šesti hodin. Chase upozorňuje, že Henry upadl do kómatu. Musí provést transplantaci hned, nebo Henry přijde o mozek kvůli nedostatku krve. House zavolá transplantační tým.

Když Donald pozoruje operaci, Cameronová se připravuje, že mu řekne o kapavce. V tu chvíli se Donald zlomí a přizná k sexuálnímu úletu, při kterém chytil kapavku. Předtím to nepřiznal, protože si myslel, že kapavku přenesl na Lauru, té se pak udělalo špatně a havarovala.

Když se Henry probudí po operaci, Chase mu řekne, že má kapavku, ale za nějaký čas bude v pořádku.