Boston Legal

3. Sezóna

1. sezóna | 2. sezóna | »» 3. sezóna |  4. sezóna | 5. sezóna

Chlapec Clancy odmítá usnout a myslí si, že „oni“ jsou venku a jdou si pro něj. Zapne si televizi, aby měl aspoň trochu světla v pokoji. Náhle začnou kanály přeskakovat a pokoj se začíná otřásat. Do místnosti vniká oslepující denní světlo. Ráno nachází chlapce jeho otec Todd na trávníku před domem tváří dolů. Na kalhotách má velké množství krve.
Nezávislému vědci jménem Ezra Powell se udělá nevolno. Začíná se potit a nemůže dýchat. Následně se zhroutí na zem.
Dominic se pokouší naučit svého autistického syna Adama rozpoznat tvary a slova. Adam nemluví a moc se mu nedaří poznávat obrázky. Začíná zběsile křičet.
Mladý pár je mezi rukojmími při loupeži. Jeremy tluče s lupičem o automat a druhého srazí k zemi. Náhle jeho manželka Tracy začíná lapat po dechu a oteče jí krk.
Skupinka hasičů je přivolána do domu George Hagela, muže vážícího 600 liber, který nedávno zemřel. Tým hasičů se snaží tělo mrtvého přemístit z pokoje. Vzhledem k jeho váze to však není příliš snadné. Šest mužů se pokouší zdvihnout Georgovo tělo, náhle si však upšoukne. Nebyl to ale nikdo z hasičů, nýbrž za mrtvého považovaný George. Po chvilce nahmatají hasiči muži puls.
House, toužící po soukromí, obědvá v pokoji Gabea – pacienta ve vegetativním stavu. Wilson je rozčilený kvůli setkání s Tritterem a najde ho tu. House si víc stará o to, aby se jejich výpovědi shodovaly. Do místnosti vchází Gibeův syn Kyle a je překvapen, když vidí dva doktory jíst oběd v pokoji svého otce.
Ocitáme se na dětské narozeninové oslavě v rodinné restauraci a herně. Mladý číšník Jack spěchá k dětem s narozeninovým dortem a ignoruje svoji mladší sestru Kamu, která žádá o další pití. Přichází maskot restaurace, aby zatancoval tradiční narozeninový taneček, a Jack uprostřed tance pozvrací celý stůl. Pak se jeho srdce zastaví.
Mladík jménem Rob nechápal, proč jeho dcera Alice nechce navštívit atrakce na místní pouti. Při jedné jízdě dívka ztuhla v křeči a začala křičet.
Šestnáctiletý Stevie je se svou přítelkyní Leah v autě, když se mu zhorší dýchání a začne modrat.
Do nemocnice přivezou matku s dcerou po nehodě. Dívka má vrozenou necitlivost na bolest a proto je velmi těžké zjistit, co jí vlastně je. K tomu ještě odmítá spolupracovat a objevují se u ní vážné neurologické i psychické poruchy. Různými testy postupně vylučují jednotlivé nemoci, až Dr. House se svým šestým smyslem odhalí příčinu jejich všech problémů.
V divadelní šatně potřebuje hudebník Patrick Obyedkov, aby mu jeho otec pomohl zapnout smoking. Dr. Obyedkov představuje svého syna a vysvětluje, že se Patrickovi před 25 lety stala nehoda, která mu způsobila neurologické poškození. Patrick začne perfektně hrát na piáno, ale po chvíli je jeho hraní zběsilé. Svaly v jeho rukách a pažích má úplně napjaté. Jeho prsty se začnou převracet dozadu.
Kdesi v Bagdádu je vojenský konvoj zasažen výbuchem. Hummer se převrátí na stranu a voják, který přišel o svoji nohu, je vytažen z trosek. Tím vojákem je House. Hned poté je ze svého snu probuzen Cuddyovou, která klepe na jeho dveře.
Do nemocnice přivezou těhotnou fotografku. Lékáři hledají příčiny, ale všechny testy jsou negativní. Ženě začínají postupně selhávat všechny orgány a House usoudí, že na vině je plod. Ale pacientka si chce dítě za každou cenu nechat, i přesto, že její život je v ohrožení.
Fran je zdánlivě konzervativní žena ve středním věku. Sbírá porcelánové figurky a nosí svetr. Fran přivítala doma ženu jménem Robin. Robin je prostitutka. Když Fran vidí její šaty, které odhalují více jejího těla než by měly tak se jí zatočí hlava a omdlí. Robin zavolá ambulanci.
Osmiletému chlapci Jasperovi ve školní družině začne téct krev z nosu. Jeho táta Deran přijede a dozvídá se, že se pral. Učitelka je znepokojená, protože chlapec krvácí už 10 minut, ale otec dodá, že to není poprvé, co krvácí z nosu. Deran se pak otočí, aby se podíval na dceru Lucy, ale uvidí, jak se svíjí na zemi a sotva popadá dech.
Zatímco podvodník hraje na ulici hru se třemi kartami, jeho volavka Lupe se nemůže rozhodnout, kterou kartu zvolí a najednou se zhroutí k zemi. Mnohem později v nemocnici Lupe vysvětluje Foremanovi, že se cítila, jako by ji hlava neposlouchala. Foreman říká, že měla abulii, což je neschopnost rozhodnout se. Je to součást většího problému nazvaného TIA = tranzitorní ischemický atak. Krev byla odříznuta od části čelního laloku. Lupe tvrdí, že neužívá drogy ani toxiny, takže musí existovat jiné vysvětlení.
Desetiletý Matty i jeho matka Claudia si oblékají sterilní nemocniční oděv s latexovými rukavicemi. Připravují se tak na návštěvu staršího bratra Nicka, který právě absolvoval dávku chemoterapie kvůli leukémii. Když však vstoupí do Nickova pokoje, Matty je jak opařený, když svého nemocného bratra uvidí. Wilson jej odvede na jeho vlastní proceduru – Matty totiž daruje kostní dřeň bratrovi. Když Wilson začne diskutovat o závažnosti operace, Matty kýchne. Transplantace je odložena, dokud se nebude vědět, co je s Mattym.
Dívce Addie se udělá nevolno při její hodině karate. Začne vykašlávat krev. Později v nemocnici tým začíná řešit její případ. Cameronová si myslí, že se jedná o otravu drogami, toxiny, nebo jde o infekce. Také se domnívá, že vykašlávaná krev jde z jejích plic. Ale Addie nemá horečku ani zvýšený počet bílých krvinek, což infekci vyloučí. Krevní obraz byl navíc negativní na toxiny a její bronchoskopie ukazuje zachovanou funkci plic. Cameronová se po tomto zjištění přiklání k názoru, že problém je v břiše. Mohl by to být vřed nebo vnitřní krvácení. V podstatě však krev přišla odnikud.
Nadaný chlapec, vynikající šachista, surově napadne během turnaje svojeho protivníka. Tým zkoumá, jestli jde u něj o poruchu organickou a nebo psychologickou. Jeho psychopatické chování hodněkrát vystraší doktory, ale House je přsvědčený, že nejde jen o duševní poruchu.
Manželský pár riskuje svoje životy, když přicestuje za Dr. Housem až z Kuby. Zjistí, že on jediný by možná dokázal pomoct nemocné manželce. House však řeší závažné problémy se svými zaměstnanci a nemá čas se pacientce věnovat. Jí však jde o život.