Boston Legal

3. Sezóna

3.05 Zamilovaní blázni | Fools for Love

Mladý pár je mezi rukojmími při loupeži. Jeremy tluče s lupičem o automat a druhého srazí k zemi. Náhle jeho manželka Tracy začíná lapat po dechu a oteče jí krk.
V nemocnici Cameronová poznamená, že žena měla anafylaktický šok, proto se její hrdlo sevřelo a nemohla dýchat. House mnohem více zajímá, že Jeremy a Tracy vstoupili do manželství v pouhých dvaceti letech. Cameronová pokračuje, že bolest není způsobena alergickou reakcí, ale House je nepozorný, protože vidí, jak si Wilson povídá s novou atraktivní zdravotní sestrou.

House pošle pacientku na laparoskopické vyšetření, i přestože jedno už bylo provedeno a bylo čisté. Chase si všiml, že toxikologický test byl pozitivní na marihuanu, a proto se domnívá, že pacientka má salmonelu. Foremanovi se to nezdá, ale protože nemá lepší teorii, House nařídí léčbu salmonely.

House se věnuje také pacientům na klinice a setkává se s Michaelem Tritterem, který má vyrážku na přirození. Zběžně jej prohlédne a řekne mu, že nemá žádnou infekci. Používá nikotinové žvýkačky, které způsobují dehydrataci a doporučí mu používat lubrikant. Tritter ho žádá, aby dal jeho výtěr do laboratoře, ale House je připraven k odchodu. Tritter mu podrazí hůl a House zavrávorá. Chladně se zmíní o tom, že když House jedná s lidmi jako s hlupáky, tak i oni s ním tak mohou jednat. House tedy souhlasí s odebráním vzorku a Tritter si stáhne spodky. House mu vloží teploměr do konečníku s tím, že musí zkontrolovat teplotu. Potom odejde.

Foreman prohlédne Tracy a informuje ji o léčbě. Ptá se jí, jestli oba užívali drogy, ale Jeremy se na něj osočí. U Tracy se mezitím vyskytne alergická reakce na antibiotika. Foreman informuje House, který si uvědomí, že Foreman měl pravdu, když říkal, že salmonela to nebude. Napadne ho teorie o tom, že loupež způsobila zvýšení adrenalinu v srdci na maximum.

House nechá udělat Tracy zátěžový test, aby znovu navodil stresovou úroveň, jaká byla při loupeži. Když Jeremy vidí, jak jeho žena trpí, začne být podrážděný a nervózní. Začíná ho bolet břicho a hrudník. Tak je hospitalizován a leží na pokoji s Tracy.

House mluví o případu s týmem v místnosti zaměstnanců a vnikne do skříňky zdravotní sestry, aby našel důkazy o jejím vztahu s Wilsonem. Najde vstupenky na jazzový festival, ale nic jiného, co by s hudbou souviselo. Foreman si myslí, že je to směšné. House se s ním vsadí o 100 dolarů, že má schůzku s Wilsonem. Foreman přijímá. Vzhledem k poslednímu případu, Cameronová poukazuje na to, že Jeremy a Tracy mohli od sebe navzájem nemoc chytnout, nebo byli na stejném místě. House nařídí, ať prozkoumají prostředí.

Při pátrání v bytě objeví Chase v Jeremyho bundě krabičku kondomů. Foreman mu však řekne, že House by to ignoroval. Chase trvá na tom, aby je vzali do nemocnice. House provede výtěr oběma pacientům. Tracy prozradí, že o kondomech ví. Měli totiž strach, že by mohla otěhotnět.

Přestože jsou STD testy v pořádku, Tracyina bolest břicha se zhoršuje. House nařídí přerušit léčbu steroidy. Když dostane horečku, jedná se o infekci. Pokud nedostane, je problém v prostředí. Tracy začíná trpět halucinacemi. V pokoji vidí Jeremyho otce, který po ní chce, aby ho opustila. Křičí a Foreman vtrhne do místnosti. Všimne si, že v jejím oku je tekutina, která prosakuje z krevních cest v mozku, což způsobuje zvětšení tkáně. Tracy upadne do kómatu.

Tým zkoumá pacientčino MRI a všimne si edémů po celém mozkovém kmenu. Porovnávají to s Jeremyho příznaky a House se domnívá, že by se mohlo jednat o sarkoidózu. Tým o tom není přesvědčen, a tak se House rozhodne konzultovat případ s Wilsonem. Wilson s Housem také nesouhlasí, ale House oznámí týmu, že s ním Wilson souhlasí. Nařídí léčbu methotrexatem a také biopsii, aby si ověřil svou teorii. Tým ho zastaví. Vědí, že biopsie mozkového kmenu může vážně poškodit mozek. House je připraven prosadit si svou teorii.

Cameronová informuje Cuddyovou o tom, co se děje. Odmítá nechat House s Jeremym, protože by ho mohl donutit podepsat souhlas s operací Tracy. House se ptá Cuddyové, zda může Wilson udělat biopsii, a Cuddyová souhlasí. Wilson oznamuje možnosti Jeremymu, ale Jeremy nesouhlasí, ať to prý udělají jemu. Wilson ale poukazuje na to, že by Tracy mohla zemřít dřív, než se symptomy objeví u něj. Jeremy svůj názor nezmění. Žádá zastavení léčby, dokud se příznaky neobjeví.

House je frustrovaný a schovává se v prázdném nemocničním pokoji. Doktoři jej následují a jsou také značně nervózní. House chce Jeremymu vstříknout injekci naloxonu, aby mu způsobil intenzivní bolest, která by jej donutila podepsat souhlas.

Tým ho chce zastavit a House jim neochotně předá lahvičku. Poté, co odejde, doktoři si uvědomí, že jim dal jinou ampuli. Foreman spěchá za Housem a už jen zpozoruje, jak Jeremymu vpíchl naloxon. Jeremy se svíjí bolestí. House ho dráždí s tím, aby souhlasil s testem na Tracy, ale on stále odmítá. Zdá se, že bolest posílila jeho rozhodnutí, protože si myslí, že příznaky jsou horší a nyní může biopsii podstoupit on.

Cuddyová táhne House do kanceláře, kde na něj čeká Michael Tritter, který požaduje omluvu, ačkoliv ve skutečnosti hledá způsob, jak House ponížit. Chce po něm, aby House v budoucnu o svých činech dvakrát přemýšlel. House odmítá.

Jeremyho stav se zhoršil. Nicméně se ukazuje, že to není v jeho mozku a tudíž nemá sarkoidózu. Jeho střeva hnijí. Stav manželů se neustále zhoršuje. Chase potvrzuje, že buňky odumírají kvůli nedostatečnému prokrvení, což znamená, že budou muset odstranit několik centimetrů tenkého střeva. Foreman si myslí, že Jeremy má pravděpodobně malý buněčný zánět cév a Tracy porfyrii, což znamená, že nemoc nevyvolalo prostředí ani infekce. Musí to být jen shoda okolností. House nařídí léčbu hematinem u Tracy a vyjmutí mrtvého střeva u Jeremyho a provedení biopsie.

Foreman udělá šokující objev v biopsii. Jeremyho střevo není mrtvé. Zvýšené množství kyseliny mléčné v Jeremyho břiše nedává smysl. I když se House snaží vyvrátit Foremanovo tvrzení, prozkoumáním střeva pod mikroskopem si uvědomí, že má Foreman pravdu. Střevo je v pořádku. House i jeho tým se musí vrátit zpět na začátek případu. Jeremy a Tracy vyrůstali takřka vedle sebe, utekli a vzali se, protože Jeremyho otec byl rasista a syna zmlátil.House zajímá, zda byl jeho otec skutečně rasista nebo jen Tracy neměl rád. Přemýšlí o Tracyných očích. Jsou zelené.

House si uvědomí, že oba pacienti mají dědičnou angioedemu. Chybná DNA jim vytvářela špatný protein. Jeremyho otec musel mít vztah s matkou Tracy. House nařídí týmu, aby začali léčbu. Tracy se probere z kómatu. House zajímá, kdo řekne dvojici pravdu. Foreman navrhuje, aby jim řekli o genetickém onemocnění, ale zároveň, aby zatajili rodokmen. House chce, aby jim řekl celou pravdu, jinak že to udělá sám.

Foreman předepíše Tracy a Jeremymu denní pilulky, které je vyléčí. Ptají se ho, jak se nakazili a on je přinucen jim říct, že je to dědičné. Ani jeden se nechytá, proto vysvětluje, že došli k závěru, že mají stejného otce. Tracy je z toho zle. Uvědomí si, že má světlejší barvu kůže než její rodiče a lidé vždy říkali, že s Jeremym mají stejné oči.

Později v noci se Chase ptá Foremana, co má v plánu o víkendu. Foreman odpoví, že odjíždí z města. House si uvědomí, že to Foreman chodí s novou sestřičkou. House si stěžuje, že není fér se s někým vsadit, když zná výsledek.

House uhání domů na motorce, ale je zastaven policií a to nikým jiným, než je Michael Tritter. House se ušklíbá nad představou, že by spáchal nějaký přestupek a měl by platit pokutu. Tritter poznamená, že si všiml, jak House bral prášky, když ho vyšetřoval. Považuje ho za agresivního a navíc pod vlivem narkotik. Sáhne Housovi do bundy a vytáhne tubu s Vicodinem. Zeptá se ho, jestli to má na předpis. Když u sebe House žádný nemá, Tritter ho zatkne za držení léku bez předpisu.