Boston Legal

3. Sezóna

3.09 Hledá se Jidáš | Finding Judas

Mladík jménem Rob nechápal, proč jeho dcera Alice nechce navštívit atrakce na místní pouti. Při jedné jízdě dívka ztuhla v křeči a začala křičet.
V nemocnici se odehraje hádka mezi Robem a jeho bývalou ženou. Cameronová se mnohem více zajímá o rodinnou anamnézu, která neukazuje na žádné dědičné problémy. Robova bývalá žena mu vyčítá, že je s ním dcera pouze 8 hodin a už skončí v nemocnici.
House vyruší Cuddyovou při setkání se 2 potencionálními sponzory pro nemocnici. House by rád svoje léky, ale Cuddyová mu zajistí pouze dvě tablety Vicodinu. Už žádný Vicodin navíc. Jediný doktor v celé nemocnici neudělá nic proti předpisům teď, když je Tritter sleduje.
Zatímco se doktoři točí kolem případu Alice, House se vrhá do své tajné skrýše v knize pro další dávku Vicodinu. House diagnostikoval u malé Alice žlučové kameny, přestože je to velmi neobvyklé v tomto věku. Následoval ultrazvuk a prokázal opravdu žlučové kameny v těle šestileté holčičky.
Chase sdělí diagnózu rodičům a navrhne vyjmutí žlučníku a prozkoumání kamenů. Rob okamžitě souhlasí se zákrokem, jeho žena však nikoliv.
Cuddyová najde Trittera v kanceláři obklopeného všemožnými záznamy. Vyčítá mu, že si to všechno bere moc osobně a ptá se, zda si myslí, že si Wilson zasloužil, aby mu převrátil život naruby. Tritter odpoví, že je to jediná cesta jak dostat to, co chce. A že pokud to nefunguje na Wilsona, bude to fungovat na ni nebo na Foremana.
House vyčítá Edie, že odmítá operaci její dcery Alice. Edie si stojí stále za svým a tvrdí, že žlučové kameny mohou být neškodné. House si nechá zavolat nemocničního „soudce“ a nechá ho rozhodnout. Soudkyně se obrátí na Cuddyovou a chce vědět její názor na House. Cuddyová souhlasí se soudkyní v tom, že House je vůl, ale že ví, o čem mluví… že je to dobrý doktor. Soudkyně tedy nařídí operaci.
Operace proběhne úspěšně, ale následují komplikace. Edie poukazuje na to, že neprovést operaci by bylo lepší řešení. Alice si stěžuje na bolesti břicha a Foreman udělá rychlou prohlídku. Objeví puchýřkovitou vyrážku rozšiřující se po celém břiše.
Druhý den se snaží House řešit vyrážku v kanceláři se svým doktorským týmem. Ti se však věnují více svým bankovním účtům, které nechal Tritter zmrazit. Snaží se přesvědčit House, aby promluvil s Tritterem a získal tak jejich peníze zpět. House ignoruje jejich požadavky a chce, aby udělali Alice alergologické testy, což se Cameronové moc nezamlouvá. Testy na alergii dopadnou všechny pozitivně. Chtějí tedy nasadit širokospektrální antibiotika. House si myslí, že jde o bakteriální infekci.
Přestože všechny testy na alergie byly pozitivní, House si stále myslí, že jde o bakteriální onemocnění. Je si jistý, že jde o bakterie, které se dostaly do škrábanců. Chase připomíná, že infekce se chová jinak než je tomu u Alice. House dá Alice kousnout z jeho toustu s arašídovým máslem, který před tím zcizil Wilsonovi. Snaží se tím dokázat Chaseovi a Foremanovi, že Alice je alergická na všechno kromě arašídů. Chase poukazuje na to, že kdyby byla alergická, antibiotika způsobí masivní reakci. House si stále stojí za svým, že to není alergie. Chase se tedy rozhodne nasadit antibiotika, Foreman mu v tom však zabrání. Nasadit antibiotika odmítá i otec Alice, Rob.
Následuje tedy další přelíčení s nemocničním soudcem. Tentokrát chce House prosadit zájem matky Alice, která je pro antibiotika. Soudkyni přestává bavit dohadovat se o každém rozhodnutí, a proto svěří moc o rozhodování o léčbě Alice do rukou doktorky Cuddyové. Místo širokospektrálních antibiotik nařídí Houseovi vybrat pouze jeden druh… Metronidazol.
Tritter vyslýchá Foremana a zmíní se i o jeho bratrovi, Marcusovi, který byl zatčen za držení drog. Tritter přislíbí Foremanovi, že když bude svědčit proti Houseovi, bude Marcus do dvou měsíců volný. Foreman stále nechce ustoupit. Tritter poznamená, že Foreman je stejně chladný jako House a přesvědčuje ho, aby přijal dohodu, protože nemá rád pokrytectví. House měl v minulosti tisíce šancí, Foreman jenom pár a Marcus má pouze jednu.
Cuddyová dohlíží na Alice, která v klidu spí. Žádná reakce na antibiotika nenastala. Její rodiče se začali hádat kvůli Robovu včerejšímu rozhodnutí. Edie ve vzteku říká, že bude chtít Alice pouze do své péče až se dostanou z nemocnice. Zatímco se rodiče hádají, Alice začne prudce stoupat krevní tlak. Cuddyová vyhodí oba rodiče z místnosti.
Druhý den ráno i Chase oznámí, že mu Tritter nechal zmrazit účet. Edie přijde do kanceláře a shání se po své dceři a manželovi. Chase zavolá ochranku a vyběhne ven z kanceláře a uvidí Roba, jak drží Alice v bezvědomí v náručí. Alice je celá strnulá.
House ironizuje rozhodnutí Cuddyové nedávat Alice širokospektrální antibiotika. Foreman dá Alice Diazepam na utlumení bolesti a uvolnění svalstva. Mezitím začne House přede všemi křičet na Cuddyovou, že potřebuje vyšší dávky Vicodinu. Cuddyová odmítá.
House se snaží z Edie a Roba dostat, který z nich dal Alice aspirin. Když se dítěti podá dávka aspirinu jako pro dospělého, může to poškodit mozek a játra. Žádný z rodičů Alice aspirin nedal, ale noc před tím, než ji přivezli do nemocnice, hlídala Alice chůva, která jí mohla aspirin dát. House navrhne nechat pročistit Alice krev a vymámí z Cuddyové nějaké prášky pro sebe.
Cameronová je na řadě a Tritter ji vyslýchá. Odmítá svědčit a tak Tritter vytáhne něco z její minulosti. Prý vždy dělala to, co bylo správné, až do té doby, než začala pracovat v této nemocnici s Housem.
Chase se setkává s Tritterem v nemocniční kantýně. Tritter vysvětluje, že se chystá uvolnit účty Cameronové a Foremana. Chaseův však nikoliv, oba vědí, že jeho účet nikdy zmražen nebyl. Chase o svém účtu ostatním lhal, aby to nevypadalo, že on je ten, kdo donáší na House. Teď, když už jsou účty v pořádku a přístupné, si ostatní všimnou Chase a Trittera u oběda. House si pravděpodobně dá dvě a dvě dohromady.
Cuddyová se snaží malé Alice vysvětlit, co se bude teď dít s její krví. Dívka si stěžuje, že má strach o své rodiče, že jakmile se uzdraví, vše se vrátí do starých kolejí a oni nebudou znát jeden druhého. Z počátku procedura probíhá dobře, ale po chvilce začne dívka křičet. Nedostává se jí krev do levé ruky. Foreman tvrdí, že to může být sraženina a okamžitě berou Alice na sál.
Na sále odstraní Foreman sraženinu z ruky, ale teplota Alice začne prudce stoupat. Snaží se získat nějaký led a chladící přikrývky, ale vše je na pohotovosti kvůli autonehodě. Je potřeba Alice co nejrychleji zchladit, jinak to její mozek nezvládne. Cuddyová odpojuje holčičku z přístrojů, bere ji do náruče a utíká s ní do sprchy. Když dorazí House, ukazuje mu „novou“ vyrážku na ruce malé Alice. Kvůli bolesti a možná i kvůli Tritterovi vyjede House na Cuddyovou, že ho měla poslechnout a nasadit širokospektrální antibiotika. Pak oznámí Cuddyové, že je dobře, že se jí nepovedlo otěhotnět, že „nemá“ na to starat se o dítě. House se snaží diskutovat o různých diagnózách se svým týmem. Vyrážka už je tak silná, že nepomohou ani širokospektrální antibiotika. Tým s Housem nespolupracuje. Cameronová nadhazuje, že už mají přístupné své účty. A že se tedy muselo něco stát, že někdo mluvil. House nereaguje a dál se věnuje určení diagnózy. House navrhne podávat Alice chloramfenikcol na klíšťový tyfus.
Druhý den ráno přijde Foreman a oznámí, že léčba nefunguje. Vyrážka se zhoršuje a postihuje už i nohy. Šíří se velmi rychle. House si myslí, že infekce se změnila a je teď v její svalové tkáni. Jediná léčba je odstranit infikovanou tkáň, tedy amputovat dívce paži a nohu. House poukazuje na to, že čekali už moc dlouho a není tedy jiné řešení. Pokud se vyrážka rozšíří ještě víc, Alice zemře. Zbytek týmu klade dál Houseovi odpor. Díky jeho psychickému stavu, vzniklému z nedostatku prášků, namítá, že jenom protože je Alice roztomilá to neznamená, že nemůže mít neléčitelnou infekci. Roztomilé děti umírají a nevinní doktoři končí ve vězení. Poznamená, že je to kvůli zbabělcům jako je Chase, Foreman a Cameronová, že se nedokážou postavit a udělat, co je správné a potřeba.
House společně s Cuddyovou oznámí rodičům, jak se věci mají a že amputace je nevyhnutelná. Rodiče pochopí, že nemají jinou možnost než souhlasit. Alice je tedy převezena na chirurgii. Mezi tím zbytek týmu stále diskutuje o případu Alice. Chase z nudy svítí laserovým ukazovátkem na Foremana. Ten mu nadává, ať toho nechá, že mu spálí sítnici. V tu chvíli to Chaseovi docvakne. Utíká ven na chodbu, kde odchytí House, který už se chystá domů. Snaží se ho přimět, aby zastavil zákrok. Vyrážka není z infekce, ale je to alergická reakce na světlo. Stav Alice se zhoršil vždy, když byla vystavena záření chirurgických světel. Když jí Rob vzal na sluneční světlo, stalo se to samé. House Chaseův názor nezajímá a chce, aby mu šel z cesty. Chase neuhne a House ho pošle jednou ranou k zemi. House je sám šokován tím, co právě udělal. Ale Chase pokračuje ve vysvětlování.
Operace byla přerušena přesně ve chvíli, kdy byl skalpel jen pár milimetrů od pokožky. Telefon zazvonil právě včas. Cuddyová vysvětluje rodičům Alice, že se jedná o dědičnou chorobu, že život Alice bude teď velice komplikovaný, ale bude žít. Když se Rob a Edie zeptají, jak Alice k nemoci přišla, Cuddyová zalže, že oba rodiče jsou nositeli. Tuší, že by mohla následovat další hádka.
Ten večer Chase potká Wilsona v doktorském pokoji, zmíní se, že House zkazil jeden případ, ale Wilson mu na to jen odvětí, že už se to párkrát stalo. Tentokrát ale House vůbec nezajímalo, když mu Chase řekl správnou diagnózu.
Wilson se setká s Tritterem a oznámí mu, že bude potřebovat 30 stříbrňáků.