Boston Legal

3. Sezóna

3.16 Přísně tajné | Top Secret

Kdesi v Bagdádu je vojenský konvoj zasažen výbuchem. Hummer se převrátí na stranu a voják, který přišel o svoji nohu, je vytažen z trosek. Tím vojákem je House. Hned poté je ze svého snu probuzen Cuddyovou, která klepe na jeho dveře.
Cuddyová má pro House nový případ – bývalý mariňák si myslí, že trpí Syndromem Války v Zálivu. House odporuje tím, že nic takového neexistuje, ale Cuddyová mu vysvětluje, že voják je synovec důležitého mecenáše, a přinutí ho případ vzít ať se mu to líbí nebo ne. Jakmile House otevře složku, je jako omráčený. Přiložená fotografie seržanta Johna Kelleyho odpovídá muži, který vytáhl House z exploze v jeho snu. Na pánské toaletě House říká vše Wilsonovi, který si myslí, že by to mohlo být nějaké znamení. House je skeptický. Mimo to má jiný problém – nemůže se vymočit, a proto odchází z toalety.

Tým začíná probírat případ. Foreman a Cameronová tvrdí, že Syndrom Války v Zálivu neexistuje. Studie ukazují stejný typ symptomů u veteránů, kteří byli posláni do Zálivu, i u těch, kteří tam vůbec nebyli. Pacient John Kelley nesloužil v Zálivu. House si myslí, že Kelley má deprese a čeká na invalidní důchod. Nařídí kompletní fyzickou prohlídku a kontrolu krve na HIV, hepatitidu C, malárii, schistosomiázu a T kmen acinetobakterie. Potom jim nařizuje, aby zjistili, které nemocnice navštívil, ve kterých městech žil a jestli byl někdy v televizi.

Doktoři provádějí několik vyšetření na Kelleym a jsou skeptičtí k jeho požadavkům. Kelley jim sdělí dlouhý seznam svých problémů – únava, kašel, vyrážky, bolest v krku, bolesti kloubů, které jsou cítit, jakoby tam měl písek. Někdy jsou jeho nohy studné, jindy má pocit, že se mu vaří krev. Chce jenom, aby někdo přišel na to, co to je a mohlo se to vyléčit.

Tým nechce učinit žádný závěr podle vykonaných testů. Foreman je připravený předepsat pacientovi banán a poslat ho domů. House nařídí polysomnogram s myšlenkou, že spánková apnea může způsobovat chronickou únavu a paranoiu. Najednou House nasadí bolestnou grimasu a začne si svírat břicho. Cameronová si toho všimne, ale House to odbývá.

Polysomnogram vyjde negativní. Chase znovu opakuje svoji teorii o otrávení uranem, ale v pacientově krvi se nenašly žádné známky otravy. Během toho, co v noci čekají až Kelley dokončí svůj spánkový cyklus, Chase a Cameronová využijí jednu z nemocničních postelí pro trochu romantiky.

Mezitím je House doma na své toaletě a stále se nemůže vymočit. Jeho frustrace vzrůstá. Dobelhá se k umyvadlu a vezme si Vicodin.

Foreman se zastaví ve spánkové laboratoři, ale Chase a Cameronová nejsou nikde k nalezení. Kelley volá pro pomoc a Foreman poslouchá pacientovo stěžování ohledně příšerném zápachu. Potom si všimne něčeho bílého v Kelleyho koutcích úst. Foreman se mu podívá do úst a uvidí bílou hmotu. Chase a Cameronová se konečně objevují, ale příliš pozdě na to, aby byli užiteční.

House sedí ve vaně, listuje starými časopisy a hledá fotografii Kelleyho, která se mohla vetřít do jeho snu. Doktoři mu pak volají, že Kelley má bakteriální vaginózu v ústech, přestože přísahal, že neprováděl s nikým orální sex přes rok. House nařídí týmu, aby Wilson provedl biopsii Kelleyho slinných žláz, aby zjistil, jestli má rakovinu příušní žlázy. A taky mají zjistit více detailů o jeho sexuálním životě.

Biopsie je neprůkazná, a tak Wilson plánuje provést sialogram. House prohlašuje, že je už pozdě něco udělat, aby Kelleyho zachránili, protože rakovina se začne rozšiřovat. Poté požádá Wilsona o recept na lék – přizná se mu, že nemočil tři dny. Wilson mu poradí, aby přestal brát Vicodin, ale House nechce žít v bolesti. Wilson poznamenal, že by House byl v agónii, kdyby nemočil tak dlouho. House mu na to odpovídá, že si agónií prošel předchozí odpoledne.

Wilson zavádí katetr do Kelleyho příušnicové žlázy. Pokoj naplňuje uklidňující hudba během této procedury, a když je Kelley poprosí o zesílení hudby, zdravotní sestra to udělá, ale i tak si Kelley stále stěžuje, že hudbu neslyší. Wilson na něj zakřičí, ale nedočká se žádné reakce. Kelley ohluchnul.

Wilson sděluje Houseovi, že Kelley má nádor na mozku. Ukáže mu CT sken s nejméně šesti nádory. Kelleyho zrak bude další na řadě a House usuzuje, že smrt nebude daleko.
House, Wilson a Foreman shrnují četné skeny Kelleyho mozku. Chase a Cameronová vstoupí po tom, co se tajně vyplížili na další rychlovku v nemocnici. Aby se nějak kryli, zmíní se, že všechno, co jim Kelley řekl, je pravdivé. Wilson se ptá House, jestli jeho tým prošetřil jeho zvláštní sen. Když na to nemá vhodnou odpověď, doktoři odchází a nechávají ho o samotě.

Mezitím co se Foreman a Wilson připravují na biopsii Kelleyho mozkových nádorů, House oznamuje Cuddyové, že Kelley nemá naději na vyléčení. Otázkou ale zůstává, odkud se vzaly nádory a proč nebyly nalezeny dříve. Cuddyová poznamená, že vojenská nemocnice neudělala žádnou chybu ve snímcích, protože Kelley má implantovaný titanový plát, který je vidět na skenech.

House nechal Chase, aby poslal vzorek Kelleyho moči doktorovi do Leicesteru, který vynalezl novou techniku, která dokáže lépe nalézt radiaci. Potom požádá Cameronovou, aby zavolala Kelleyho strýčkovi a zjistila, jestli vzal svého synovce do jakékoliv nemocnice.
Foreman vrtá do Kelleyho lebky a jako pomoc používá přenosný CT sken. Zjišťuje, že v jeho mozku nejsou žádné nádory. Foreman a Wilson jsou z toho udivení. Jdou se tedy radit s Cuddyovou a Housem. Je to tedy absces nebo infekce? Najednou Kelley začne křičet, že necítí nohy.

Doktoři diskutují seznam Kelleyho symptomů, když Chase přijde se zprávou, že Kelley má v moči nález na uran. House, který se už nějakou chvíli nesoustředí na případ, požádá Wilsona o jeho klíčky k autu a odchází domů, aby se vyspal.

Foreman navrhuje svým kolegům, že by měli začít Kelleyho léčit na otravu uranem. Mezitím House je u sebe doma. Vsune si katetr přes močovou trubici do měchýře a okamžitě se mu uleví. Potom se odbelhá do postele.

Chase a Foreman dají Kelleymu infuzi. Pacient si ale stěžuje, že necítí břicho. Oba doktoři si uvědomují, že se paralýza rozšiřuje a že Kelley bude brzo potřebovat respirátor. O čtyři hodiny později je House stále vzhůru. Nakonec to vzdá v 6:00 a vyleze z postele.

House najde Chase a Foremana, jak spí v pokoji pro doktory. Tým se přesune do Kelleyho pokoje, kde je rozzuřená Cuddyová, která se ptá, kdo schválil léčbu na otravu uranem. Kelley je nyní bledý a jeho krevní tlak klesá. House trvá na tom, že krvácí, a objedná transfuzi, přestože nemá žádný důkaz, že by tomu tak bylo. Chase se posune k posteli, aby pomohl a uklouzne na žluté louži. Chase zvedne Houseovu nohavici a uvidí tam roztržený močový katetr. Potom co obrovské množství moči vyteče z katetru, Houseovi začne téct krev z nosu. House se probudí doma v posteli a zjistí, že se mu vak od katetru protrhl v posteli – byl to jen sen.

House jde do nemocnice a vede svůj tým do Kelleyho pokoje. Podívá se mu do nosních dírek a najde přesně to, co hledal – jizvy po kauterizaci. Kelley si ji nechal udělat, aby zastavil časté krvácení z nosu, kterým trpěl stejně jako jeho děda. Krvácení z nosu je výsledkem toho, že tepny a žíly se spojují dohromady, což znamená, že se krev nedostatečně okysličuje nebo filtruje. Znečištěná krev způsobovala bolesti kloubů, únavu, infekci v jeho ústech a falešné nádory v mozku, které mu způsobily paralýzu a slabosti. Stačí provést pár operací a bude vše v pořádku.

House vyhledá Cuddyovou a obeznámí ji s tím, že už přišel na to, odkud zná Kelleyho. Před dvěma roky Cuddyová přivedla Kelleyho do nemocnice na večírek. Cuddyová si myslí, že House si ho pamatuje z žárlivosti. Řekne mu, ať ji dostane ze své hlavy. Zaměstnala ho, protože nikdo jiný by to neudělal. House tvrdí, že ho najala kvůli jejich „jedné noci“. Cuddyová mu opět řekne, aby ji dostal ze své hlavy.

House vrazí do kumbálu, kde uvidí Chase bez trička jak líbá Cameronovou. Oba ztuhnou a House vyhodí pár složek do odpadkového koše. Potom zavře dveře a jde chodbou s úsměvem na tváři.