Boston Legal

4. Sezóna

1. sezóna | 2. sezóna | 3. sezóna |  »» 4. sezóna |  5. sezóna

Po výbuchu plynovodu zůstává pod troskami budovy uvězněna Megan Bradburry. Zraněna, s ošklivě znetvořeným obličejem, je převezena do nemocnice, kde je jí provedena tracheotomie a je připojena na ventilátor. Cuddyová je zmatena jedním z aspektů případu, Megan trpí nevysvětlitelnou horečkou. House případ nezajímá, tím víc, že nemá kolem sebe svůj tým. Když mu Cuddyová nařídí vzít Meganin případ, House si umíní, že ho vyřeší po svém, pod podmínkou, že pokud určí správnou diagnózu, Cuddyová na týden odjede pryč.
Pilotka Air Force jménem Greta precizně letí tryskáčem Stealth nad pouštní krajinou. Začne ale vnímat zvuk namísto obrazu. Směřuje k nárazu do horského úbočí. Ve skutečnosti je ale Greta v letovém simulátoru. Rozzlobená a zmatená obviní z nehody technika.
V nemocničním přednáškovém sále žádá House kandidáty o identifikaci muže na obrazovce za ním. Je to herec Buddy Ebsen, původní Plecháč v Čaroději ze země Oz, u kterého byla diagnostikována alergie na hliník v make-upu. House nechá skupinu zkoumat alergii. Cuddyová přijde říct Housovi, že by měl raději snížit počet kandidátů. House vyhodí řadu C. Když se však chystá k odchodu pohledná uchazečka, změní to na řadu D.
Thomas Stark, mladý muž upoutaný na pojízdném vozíku, a jeho pes – anglický ovčák Hoover, vystupují z mini dodávky. Stark přejíždí ulici, v tom náhle ztratí vědomí. Hoover zahlédne přijíždějící auto. Řidička si v něm právě ladí rádio na jinou stanici, takže se nevšimne si hrozícího nebezpečí srážky s mužem na vozíku. Přestane ladit rádio právě včas a zabrzdí. Vyběhne z auta zkontrolovat mladého muže, sedícího uprostřed silnice na vozíku.
Irene pracuje sama v přípravné místnosti pohřebního ústavu, stříhá vlasy nebožtíkovi. Když si nalévá šálek kávy, má pocit, že je s ní v místnosti ještě někdo. Otočí se a uvidí muže připraveného k útoku stojícího před ní. Popadne nůžky, ale muž jí je vezme. Náhle na ni zaútočí ostatní mrtvá těla. Irene volá o pomoc, ale dusí se a chroptí. Když dorazí její kolega, najde Irene na podlaze v epileptickém záchvatu, jako by s ní někdo třásl. Mrtvoly stále leží na stolech.
Třicátník je na ulici napaden dvěma mladíky. Ačkoli se snaží bránit, udělá se mu velmi špatně. Jeden z výrostků použije jeho telefon, aby zavolal 911.
Závodnice Casey Alfonsová se připravuje na závod. Šéf posádky je její otec, Lou. Když Casey manévruje se svým závodním autem, rozostří se jí zrak. Podaří se jí však znovu získat kontrolu a vyhraje závod. Během interview u cílové čáry omdlí.
Vidíme mladou dívku na nástupišti, křičí, spatřila totiž teenagera Kennyho Arnoldse, který má zdeformovaný obličej. Kenyho otec Joe zasahuje. Vyjdou ven z nádraží následováni filmovým štábem.
Během představení se nechá kouzelník se spoutanými rukami ponořit do skleněné nádoby plné vody. Při styku s vodou ztratí vědomí. Dr. House si myslí, že zkazil trik, začal se topit a dostal srdeční záchvat. Nevidí důvod, aby případ vzal, ale když nastanou u pacienta komplikace, změní názor.
Rockový zpěvák má záchvat zuřivosti a vzápětí začne vykašlávat krev. Výsledky naznačují, že jde o alkoholika a narkomana a záhadou je, že se vůbec dožil 28 let. Velké množství symptomů House zaujme a pochybuje o tom, že jde jen o následky nepořádného života. Na jeho prípadě si chce otestovat i schopnosti svého týmu, ze kterých si má vybrat dva spolupracovníky.
Do nemocnice je přivezena 35-letá žena, které náhle strnuly ruce. Jde o neobvyklou formu paralýzy, ale ani neuroogické vyšetření neodhalí příčinu. House si myslí, že bere drogy, ale ani to se nepotvrdí. Žena najednou oslepne a z očí jí vytéká krev. Pro House je to dostatečná výzva, aby se pacientce začal naplno věnovat a hledat příčiny jejího neobviklého onemocnění.
Na jižním pólu pracuje lékářka, psychiatrička na psychologickém výzkumě. Udělá se jí zle a House ji léčí přez obrazovku, protože na jižní pól 2 měsíce neletí žádné letadlo. Podle příznaků si House myslí, že jde o ledvinový kámen , ale další příznaky tomu nenasvedčují. Pacientku naviguje, jak sa má sama vyšetřovat a testovat, aby podle výsledků mohl určit diagnózu. Celou dobu ji sleduje a začína ho zajímat i jako žena.
Během židovské ortodoxní svatby nevěsta zkolabuje a skončí v nemocnici. Dr. House nejdříve předpokladá, že jde o psychický problém, ale pak se dozví, že nevěsta jen nedávno přešla na ortodoxní víru, čímž kompletně změnila svůj predchádzející bouřlivý život. Po opakovaných kolapsech však začne tušit, že problém bude někde jinde.
Do nemocnice se dostane chlapík, který svým chováním vyvolává u Dr. House různé podozření. Je velmi milý, se vším spokojný, každého umí pochopit a vůbec nic ho nerozčílí. House je přesvědčený, že nejde o slušnou výchovu, ale o metabolickou poruchu. Nevěří, že by mohla příroda stvořit takovou dokonalou bytost.
Dr. House, notorický divák telenovel, postřehne odchylky v chování hlavního představitele. Rozhodne se ho unést a udělat mu různé vyšetření, aby potvrdil nebo vyvrátil svoje podozření.
House se nachází uprostřed striptýzu (lap dance) ve striptýzovém klubu. Vypadá neupraveně a zmateně z toho, proč tam je. Jeho zrak je oslabený a uvědomuje si, že má zranění hlavy. Pomalu si ale začíná vybavovat vzpomínky o autobusové nehodě. Přestože si je nejistý, věří, že někdo, koho viděl, zemře. Musí se k němu nutně dostat. Když vyjde z klubu, uvidí horečné činnosti na místě nehody – u autobusu, který leží na boku. Uprostřed chaosu se pohybují záchranáři a zranění pasažéři. House si uvědomuje, že on sám byl také v autobusu. Nedokáže si ale vzpomenout, kdo je ta osoba, která ho potřebuje.
V Princetonské všeobecné nemocnici leží Amber na jednotce intenzivní péče připojená na ventilátor, zařízení monitorující srdeční činnost a dýchání a několik kapaček. House a Wilson jsou u toho, když jí začne srdce zběsile bít. Ošetřující lékař poznamenává, že to začalo teprve v poslední hodině. House si myslí, že se jedná o opožděnou reakci na trauma prožité při autobusové havárii, při které přišla o obě ledviny a protrhla si femorální tepnu. Navrhuje jí sanitkou převézt do Princeton Plainsboro. Wilson předstírá, že je její manžel, a převoz povoluje.