Boston Legal

4. Sezóna

4.01 Sám | Alone

Po výbuchu plynovodu zůstává pod troskami budovy uvězněna Megan Bradburry. Zraněna, s ošklivě znetvořeným obličejem, je převezena do nemocnice, kde je jí provedena tracheotomie a je připojena na ventilátor. Cuddyová je zmatena jedním z aspektů případu, Megan trpí nevysvětlitelnou horečkou. House případ nezajímá, tím víc, že nemá kolem sebe svůj tým. Když mu Cuddyová nařídí vzít Meganin případ, House si umíní, že ho vyřeší po svém, pod podmínkou, že pokud určí správnou diagnózu, Cuddyová na týden odjede pryč.
Zatímco House dumá nad fakty v Meganině případu, povídá si pro sebe nahlas, jakoby měl kolem sebe svůj tým. Když vynadá vrátnému Leonovi, usoudí, že Meganina horečka může být způsobená infekcí. Leon, navlečený v laboratorním plášti doprovází House do Meganina pokoje. Zpovídá jejího přítele Bena a její matku, v naději, že třeba zjistí původ infekce. Když se ale nic nedoví, vloupe se společně s Wilsonem do Meganiny residence, kde pátrá po nějaké stopě. Namísto stop ale najde Meganin tajný deník, ve kterém žena popisuje své deprese. Zjišťuje, že Megan brala anti-depresiva, která v kombinaci s léky, které dostala v nemocnici, způsobily infekci. House přesvědčuje Bena a paní Bradburryovou, že pro Megan bude nejlepší, když jí umístí na dialýzu. Oba ale odmítají věřit, že Megan trpěla depresemi.

Když se House vrátí do své kanceláře, zjišťuje, že jeho milovaná drahá kytara byla unesena. Podezřívá Wilsona, ten to ale popírá. Cuddyová klade Megan sérii otázek, a ta, neschopná mluvit, odpovídá jedním mrknutím jako „ano“ a dvěma mrknutími jako „ne“. Náhle jí vyletí srdeční tep nahoru. Cuddyová je nucena použít defibrilátor, aby jí uvedla zpět do normálu.

House s Cuddyovou teď čelí dvěma nevysvětlitelným symptomům – horečce a tachykardii. House přijde na druhé možné vysvětlení – DTS. Ben odmítá tuto myšlenku jako nesmysl, Megan přece nebyla alkoholička.

Přesvědčený, že Wilson ukradl jeho kytaru, vrazí House do Wilsonova hotelového pokoje a začne mu vymazávat jeho oblíbené seriály. Mezitím Cuddyová v nemocnici zjišťuje, že Megan nehlasně křičí.

Cuddyová řekne Housovi, že Megan má rozvinutý zánět slinivky břišní. House to přičítá vývoji alkoholismu a vývoji DTS. Wilson reaguje naoko posměšně, když vytáhne kytarovou tremolo páku z balíku, který poslal Housovi. Housovi řekne, že únos je taky byznys. House trvá na tom, že si nenajímá tým, aby mu pomohl vyřešit případ.

MR ukáže abnormality na Meganině slinivce, ale House zjistí, že Megan má vnitřní krvácení. Vrazí do operačního sálu, kde Megan podstupuje operaci. S pomocí endoskopu vyšetří Meganinu dělohu. Ukáže se, že dříve podstoupila potrat.To ho dovede k faktu, že Megan brala antikoncepci. O chvíli později potká House Douga McMurtryho, jehož dívka, Liz Mastersová, pracovala s Megan v době exploze. Doug sdělí housovi, že Liz na následky zranění zemřela.

House sdělí Benovi, že Megan podstoupila potrat a bere antikoncepci. Ben namítá, že to není pravda, oba přece chtěli děti. House dá Megan tamoxifen, proti-rakovinný lék, aby zablokoval estrogenové receptory. Megan má nyní dýchací obtíže a její lednivy selhávají.

Mladý doktor navrhne Housovi, že Megan se může vzpamatovávat z ARDS a Crush syndromu, obojí reakce na strašlivé trauma. Problém je, že není doktor, který by jí mohl zachránit. House sděluje rodině Megan špatné zprávy. Později ale nalezne na Meganině ruce otok. Vybádá, že půjde o alergickou reakci. Její rodina namítá, že alergii nemá.

S podezřením, že Wilson ukradl jeho kytaru, přemístí House jednoho z Willsonových pacientů do jiného pokoje. Wilson vyjede na House, podání špatných léků mohlo pacienta zabít. House se na chvíli zamyslí, vydá se do Meganina pokoje kde sdělí její rodině že tato dívka není Megan. Je to Liza Mastersová. Obě ženy měly stejnou stavbu těla i vlasy. To vysvětluje špatnou diagnozu- House měl špatného pacienta. Naněštěstí to znamená, že Megan je mrtvá.

Cuddyová nařizuje Housovi aby si sehnal tým. Později, když House brnká na svou kytaru, napíše několika kandidátům.