Boston Legal

4. Sezóna

4.06 Do posledního dechu | Whatever It Takes

Závodnice Casey Alfonsová se připravuje na závod. Šéf posádky je její otec, Lou. Když Casey manévruje se svým závodním autem, rozostří se jí zrak. Podaří se jí však znovu získat kontrolu a vyhraje závod. Během interview u cílové čáry omdlí.
House a jeho tým debatuj zda vzít případ. Foreman tvrdí, že šlo jen o úžeh. Najednou vstoupí federální agent a ptá se po doktoru Housovi. CIA s ním chce konzultovat případ agenta, který by mohl být otrávený. Agent zavede House k helikoptéře na střechu nemocnice.

Brennan a Foreman pečují o Casey. Foreman řekne pacientce, že je pouze dehydratovaná ale pro jistotu ji udělají MRI. Volá Housovi, který je zrovna na palubě soukromého letadla CIA. House řekne Foremanovi, že je na tajné misi pro CIA a navrhne, že Casey má Miller-Fishera. Třináctka přichází se stejnou diagnózou.

Casey dostane záchvat. Je rozzuřená, protože doktoři nemohou udělat jasnou diagnózu. Foreman se jí omluví a ona na to upadne do horečky přivozené deliriem. Housův tým čeká, zda Casey vykáže známky MS nebo lupusu. Brennan a ostatní vyzvou Formana, aby tu zprávu sdělil Casey.

V nemocnici CIA House potkává překrásnou doktorku Samiru Terziovou. CIA také přizvala Dr.Curtise - dalšího konzultanta z kliniky Mayo. Housovi není dovoleno vědět vše o pacientovi, ale „John“ je zřetelně nemocný a trpí.

Vše, co doktorka Terziová řekne o Johnovi, je, že byl v Bolívii a ze složky se ještě dozví, že jedl kaštany. House nevěří, že byl John otráven. Myslí si, že jde o zánět slinivky břišní. Dr.Curtis tvrdí, že jde o otravu radiací a poté ho začnou na toto onemocnění léčit. House trvá na tom, že John skrývá svůj alkoholismus.

House změní lék. Místo léku na otravu radiace, mu dá lék na léčbu zánětu slinivky břišní. Nicméně, se Johnův stav zhorší a upadne do bezvědomí. Dr.Curtis upozorňuje na Housovu chybnou diagnózu. House teď věří, že John trpí Waldenstromem, vzácnou krevní rakovinou.

Zpátky v Princeton Plainsboro Caseyiny laboratorní výsledky poukazují na možnost obou nemocí - MS i lupusu. Foreman si myslí, že jde o MS. Amber a Taub se tajně poradí s Cameronovou o možnosti lupusu. Foreman je naštvaný, když zjistí, že zahájili léčbu na lupus, kterou schválila Cameronová. Foreman totiž začal léčit pacientku na MS. Vpadnou do jejího pokoje a ona jim sdělí, že necítí nohy.

Foreman si myslí, že léčba lupusu přetížila Caseyin systém, a proto jí ochrnuly nohy. Taub navrhuje botulismus. Brennan navrhuje dětskou obrnu, i když nebyly žádné případy v Americe po desetiletí. Říká, že mu to připomíná obrnu jakou viděl v zemích třetího světa. Foreman konfrontuje Brennana a začne léčit botulismus.

Cameronová najde Foremana, jak na ni čeká na pohotovosti. Propustil jejího pacienta. Ačkoli to opravdu neudělal, ona ví, že to řekl pouze proto, aby věděla jaké to je, když další doktor zasahuje do případu.
Když si Cameronová stěžuje Chasovi, řekne jí, že musí zapomenout na práci s Housem. Housův tým testuje jídlo z Caseyiny lednička na botulismus. Brennan chce udělat testy na obrnu.

House volá Wilsonovi, aby se poradil ohledně Johnovy rakoviny. Wilson nevěří, že je skutečně v CIA. House nabízí Terziové místo ve svém týmu. John se cítí lépe, ale pak mu začnou vypadávat vlasy a House si uvědomí, že provedl špatnou diagnózu. Dr.Curtis to vyčítá Housovi a Terziové. House navrhuje léčbu bylinkami.

Brennan přinese výsledky testu Foremanovi - Casey má dětskou obrnu. Cuddy se ptá Wilsona, kde je House. Nevěří mu, a tak Wilsonovi a Housovi přiřadí extra hodiny na ambulanci.

Foreman se omluví pro svou tvrdohlavost ohledně Casey. Brennan doporučí vysoké dávky vitamínu C a Foreman poví Louovi o vitamínové léčbě.

House dá Johnovi nevyzkoušenou léčbu z čínských bylin. John řekne Housovi, že prožil 40 dnů z karnevalu jako atašé ministryně vlády. House si uvědomí, že karneval v Bolívii trvá pouze 8 dní. John byl v Brazílii a ne v Bolívii. Snědl příliš Brazilských ořechů. Selenium v Brazilských ořeších způsobilo jeho nemoc.

Casey má znovu cit ve svých nohách. Léčba vitamínem C zabrala. Foreman je ohromený. Cameronová podpoří Foremana a připustí, že jí chybí vzrušení z práce s Housem.

House opouští nemocnici CIA uchvácený Dr. Terziovou.

Další den se sejde Housův tým v přednáškové místnosti, Foreman předá Housovi spis ke Caseině případu. Casey už nemá dětskou obrnu, protože ji nikdy neměla. House popisuje, co se stalo: Casey měla symptomy podobné dětské obrně, ale byla otrávena thaliem a pak patrně vyléčena vitaminem C. Brennan to udělal proto, aby získal finance pro léčbu dětské obrny v zemích třetího světa.

Foreman měl pravdu - šlo pouze o úžeh.

House nevyhodí Brennana, místo toho mu nabídne, aby odešel sám. House řekne, že když s nimi není, mají poslouchat Foremana. Cuddyová se ptá House kde byl. Zpočátku věří Housově lži, ale pak mu zdvojnásobí extra hodiny na ambulanci.

Dr.Terziová čeká na House před nemocnicí Princeton Plainsboro. Chce přistoupit na jeho nabídku. House si myslí, že s ním flirtuje, ale ona opravdu přistupuje na jeho pracovní nabídku.