Boston Legal

4. Sezóna

4.07 Ošklivec | Ugly

Vidíme mladou dívku na nástupišti, křičí, spatřila totiž teenagera Kennyho Arnoldse, který má zdeformovaný obličej. Kenyho otec Joe zasahuje. Vyjdou ven z nádraží následováni filmovým štábem.
Jsou na cestě do nemocnice Princeton Plainsboro kvůli chirurgické operaci Kennyho obličeje.

Filmový štáb sleduje Dr. Chase, jak připravuje operaci Kennyho obličeje. Kenny však dostává na operačním stole zástavu srdce. Cuddyová, Chase a House jsou filmováni, jak diskutují nad případem. Do té doby než přijdou na příčinu Kennyho zástavy, musí s operací počkat.

Filmový štáb musí mít plný přístup k doktorům, protože doktoři jsou placeni za Kennyho operaci. Cuddyová si myslí, že pro nemocnici by to byla dobrá reklama. House se potýká s tím, že jeho tým se obává říct špatnou diagnózu před kamerou.

Dr. Terziová, doktorka ze CIA, kterou House najal, je mezi jeho týmem v přednáškové místnosti, Amber na ni pořád naráží. House vstupuje a za ním filmový štáb, House vezme svůj tým a směřují na MRI. Uvnitř jsou zakázány kovy kvůli magnetismu a tak se zbaví filmového štábu. House a jeho tým diskutují nad případem zatímco na MRI je jiný pacient. Cole navrhne, zda Kenny nebral drogy.

Barevná skvrna kolem jeho nosu signalizuje nakupený freon. House nařídí test s radioaktivním izotopem, aby bylo vidět, zda nemá jizvu na srdci. Dr. Terziová se ptá House, jestli ji vzal natrvalo. Vzdala se svojí práci, aby tu mohla pracovat.

House si o tom promluví s Wilsonem. Cítí se, jakoby udělal chybu s doktorkou Terziovou. Podala totiž chabou diagnózu.

Joe je naštvaný, protože Taub si myslí, že jeho syn bere drogy. Kutner provádí test. Aby zmizeli dohledu kamer, rozhodnou se House, Kutner a Taub zhodnotit výsledky testu převlečeni na operačním sále. Na Kennově srdci není žádné zjizvení. Taub trvá na zvýšeném vnitrolebečním tlaku a chtěl by udělat CT sken. House nařídí EP test. Cuddyové se filmaři ptají, proč House diagnostikuje u MRI a na operačním sále.

Taub připravuje EP, vsouvá katétr do Kennyho srdce. Taub se z Kennyho snaží dostat, jestli bere drogy, najednou však Kenny začne zvracet krev. Filmový štáb natáčí House a jeho tým u Cuddyové v kanceláři. Tým se upravil pro kameru. Kutner má kravatu a Amber použila rtěnku.

Taub a Cole jsou pro rakovinu žaludku, ale test by Kennymu mohl znovu způsobit krvácení. Filmaři vedou rozhovor s Wilsonem a on vtipkuje, že House patří k víře Wicca (Wicca je náboženství, jež je rozšířeno především v anglosaských zemích)

House přizná Wilsonovi, že možná byl zaslepen krásou doktorky Terziové a není si jistý, jestli je stejně dobrá jako jeho tým. House je upozorněn pagerem, Kenny začal znovu krvácet. Mohla by to být mitochondrická porucha, tak Taub a Amber jsou posláni zkontrolovat známky degenerace žlutého sítnicového pigmentu.

Kamera natáčí Cameronovou na pohotovosti s nespolupracujícím pacientem. Ta před kamerou volí špatná slova a nakonec řekne, že miluje Dr. House.

Amber nemůže udělat test, protože Kennyho hlava je moc velká. Taub použije oftalmoskop a uvidí otok. Kenny nemá žádnou oční degeneraci. Taub s Housem debatují o příčinách. House rozhodne, že je to dětský revmatický zánět. Taub promluví s Joeym a na kameru říká, že si nemyslí, že je to dětský revmatický zánět a může dostat House od případu.

Taub a House diskutují u Cuddyové v kanceláři. Otec odmítá podávání steroidů na dětský revmatický zánět. House vyhodí Tauba a diví se, proč vzal tuhle práci. Cuddyová zasáhne. Nikdo nebude vyhozen uprostřed případu. Cuddyová nařídí CT sken Kennyho hlavy, aby bylo vidět, zda je tam střednicový posun. Foreman a Taub udělají test.

House navštíví Taubovu starou práci a předstírá, že je pacient a chce konzultaci plastického chirurga. Chce získat informace o Taubovi.

Taub čeká se snímky Kennyho hlavy v Housově kanceláři. House a Taub ukáží snímky Cuddyové. House říká, že mluvil s Taubovou manželku. Taub připouští, že měl poměr s ošetřovatelkou. Když na to jeho společníci přišli, rezignoval. Cudyová na skenu nic nevidí a nařídí Housovi, aby dal Kennymu steroidy na dětský revmatický zánět. Taky nařídí Taubovi, aby se držel dál od Joeyho, Kennyho otce.

House přesvědčuje Kennyho a jeho otce, aby začal brát steroidy. Kenny nemá rád House a věří pouze Taubovi. House si myslí, že chirurgická operace Kennyho zabije. Otec na operaci trvá.
Téhož dne v noci House s Wilsonovou pomocí tajně získá přístup k video záznamům, na kterých je House v přítomnosti doktorky Terziová. Wilson souhlasí s tím, že dělá chyby v diagnózách. House vidí, jak se z něj v blízkosti doktorky Terziové stává idiot. Cameronová chce upřesnit svůj dřívější komentář o Housovi.

Taub Housovi ukáže lézi v Kennyho hlavě. House souhlasí s diagnózou a navštíví pacienta. Kenny se cítí lépe, ale House si všimne, že Kenny škube malíčkem.

Něco je špatně. House potřebuje lepší diagnózu. Třináctka navrhuje Lymovu chorobu. Vysvětluje všechny symptomy, ale chybí vyrážka typická pro toto onemocnění. Taub navrhuje test, aby si byli jistí. Odpojí Kennymu srdeční stimulant a jestli je v pořádku ,srdce mu bude fungovat samo a může jít na operaci. Jestli ne, pak se mu srdce zastaví.

Stimulant je odstraněn a Kennyho srdce je v pořádku. Může jít na operaci. Jak Kennyho připravují na operačním sále, Třináctka říká do kamery, že jestli House měl pravdu, stane se něco špatného. Na skeneru si všimne, že má Kenny kolem nosu barevnou skvrnu. Třináctka upozorní House. Její diagnóza byla správná. House to považuje za bezvýznamné, protože tam není žádná vyrážka.

Nicméně uzná, že nikdo se na něj nedíval dost zblízka. Chase oholí Kennymu vlasy pod nimiž se skrývá vyrážka.

V přednáškové hale Taub dozná, že odešel z bývalého povolání, aby jeho bývalí kolegové nikomu neřekli o jeho poměru s ošetřovatelkou. House se rozhodne, že Tauba nevyhodí. Vyhodí doktorku Terziovou.

House a Cuddyová sleduji kopii dokumentu, ve kterém House vypadá jako hrdina. House je z toho mrzutý a odchází. Cuddyová se zrovna dívá na scénu, jak Kenny po operaci děkuje Housovi.