Boston Legal

4. Sezóna

4.16 Houseova hlava a Wilsonovo srdce - 2. část | Wilson's Heart

V Princetonské všeobecné nemocnici leží Amber na jednotce intenzivní péče připojená na ventilátor, zařízení monitorující srdeční činnost a dýchání a několik kapaček. House a Wilson jsou u toho, když jí začne srdce zběsile bít. Ošetřující lékař poznamenává, že to začalo teprve v poslední hodině. House si myslí, že se jedná o opožděnou reakci na trauma prožité při autobusové havárii, při které přišla o obě ledviny a protrhla si femorální tepnu. Navrhuje jí sanitkou převézt do Princeton Plainsboro. Wilson předstírá, že je její manžel, a převoz povoluje.
V sanitce se House probírá všemi možnými příčinami jejího stavu, ale Wilson je příliš utopený v žalu, než aby se mohl soustředit. Ptá se House, proč s ním byla v autobusu, ale ten neví. Srdce Amber se zastaví. Wilson se strachem v očích sleduje, jak se House připravuje nahodit ho šokem zpátky. Wilson navrhuje snížit její tělesnou teplotu, aby ji udrželi naživu.

V Princeton Plainsboro Chase napojuje Amber na bypass, který nahradí její srdce a plíce. Celý tým se shromáždí v pracovně, zatímco Wilson zůstane v pozorovatelně sám a sleduje Amber. House si myslí, že trauma muselo podpořit už existující problém se srdcem. Kutner přijde s ischémií – abnormalitou v jedné ze srdečních tepen. Ptá se House, jestli si vzpomíná na symptom, který v autobuse viděl. House dá Foremanovi za úkol provést angiogram a zbytek týmu pošle prohledat Ambeřin byt, aby našli cokoli, co by mohlo způsobit frenetickou srdeční činnost. Když odejdou, Taub se House zeptá, co dělal tu noc s Amber. Dávali si nějaké drogy? House si nemůže vzpomenout, tak Taub pro jistotu provede toxikologický rozbor.

V apartmá Amber a Wilsona Kutner prochází její notebook a najde videosoubor páru v rozjíždějící se erotické situaci. Rychle notebook zavře. Třináctka poznamená, že léčení přátel zatemňuje jejich úsudek i postupy.

House vypisuje na bílou tabuli možné příčiny – tachykardie, toxiny, HHI a kardio- angiografii. Také napíše slovo DROGY. Housovi se začne zdát, že je Amber v jeho kanceláři. Oznamuje mu, že se scházeli potajmu a nalévá mu skleničku sherry. Pomalu přijde k Housově židli a sedne si mu na klín. Zeptá se ho, jestli cítí „elektřinu“. Najednou se House vzbudí sám ve své pracovně.

House je přesvědčen, že s pomocí elektrických impulsů do hypotalamu dokáže odemknout svoji paměť a vyvolat detailní vzpomínky. Cuddyová a Wilson váhají. Rozezní se Housův pager. Na EEG je znatelný skok. Když s Wilsonem vchází do pracovny, najdou čekající tým. Testy se vrátily negativní, ale Kutner jim ukazuje tubu s vitamíny, ve které jsou ve skutečnosti předepsané léky na hubnutí, které obsahují SSRI a amfetaminy. House chce Amber otevřít a zkontrolovat, jestli její srdeční chlopně nezvápněly. Třináctka od něj dostává proslov, protože se dostatečně nezapojuje.

Chase s Taubem a Kutnerem Amber připravuje na otevřenou operaci srdce. Když se jí chystá kápnout do očí, zjistí, že je má zažloutlé. Selhávají jí játra.

Tým se sejde s Wilsonem. Třináctka říká, že selhání jater a srdce může být způsobeno nedostatkem anti-tripsinantů. Taub si myslí, že by na to seděla bakterie druhu Nocardia. Wilson chce Ambeřino tělo víc zchladit. House si vybaví sen a ptá se, jestli Amber pije sherry. Kutner jim oznámí, že blízko tratě autobusu je bar, který se jmenuje Sharrie’s. House do baru se vrátí ve flashbacku. Poté nařídí, ať Amber naplní plíce studenou směsí, která jí zmrazí vnitřnosti. Tým zvažuje, jestli je Wilsonova účast na případu vhodná a jestli není Housův úsudek také zatemněn.

House jde s Wilsonem do baru Sharrie’s. Barman hodí Housovi jeho klíčky a poví mu, že si na něj a jeho „přítelkyni“ vzpomíná. House si vybavuje, že byl s Amber v baru. Barman si vzpomene, že Amber kýchla. House říká, že kýchání může bát známkou infekce.

Kutner s Třináctkou odpojují Amber z respirátoru a připravují naplnění jejích plic velmi zchlazenou tekutinou. House najde Tauba a Foremana, jak se dívají na video-mikroskop. Hádá, že biopsie jater ukázala menší vnitřní zánět. Je to hepatitida typu B.

House má sen, ve kterém vejde do pokoje Amber. Amber mu říká, že se s hepatitidou mýlí. Ukáže mu svoje záda, kde má malou červenou vyrážku. House se probouzí a jde do místnosti s Amber, kde je i Taub a Foreman. Opatrně Amber otočí na bok a uvidí vyrážku. Tým ji rychle prozkoumá. Taub si myslí, že se podobá chřipkové vyrážce. Kutner zase říká, že je to dermatomyositida. House požádá Třináctku, aby vyrážku otestovala. Taub bere jehlu ze stolku, který je poblíž. Třináctka odejde. Taub opatrně jehlu zaboří do vyrážky, aby viděl, jestli vytáhne hnis. Ven jde jen čirá tekutina. To znamená, že se jedná o puchýřky.

Foreman diagnostikuje horečku ze Skalistých hor, která je léčitelná doxycyklinem. S Housem a Wilsonem se ale neshodne na způsobu léčby. Wilson trvá na tom, že její srdce nenastartují, dokud si nebudou stoprocentně jistí, čím trpí. Foreman je rozčilený a říká Housovi, že Wilsonovo rozhodnutí je špatné. Nemůžou do léčby vnášet emoce.

House vejde na ženské záchody, kde se v kabince schovává Třináctka. Ptá se jí, proč dělá chyby. Je to proto, že umírá mladá doktorka? Zatímco Třináctka ví, že by mohla mít Huntingtonovu chorobu, nenechá se otestovat. House jí přikáže vrátit se zpátky do Ambeřina pokoje, nebo si sbalit věci.

Wilson sedí vedle Ambeřina lůžka. Třináctka jde do laboratoře a odebere si krev na test. Foreman jde za Cuddyovou, aby jí oznámil, že Housovo počínání může zabít pacientku. Wilson se kvůli léčbě pohádá s oběma. Nemoc se rozšířila do Ambeřina mozku. Třináctka, Kutner a Taub pokládají na její tělo sáčky s ledem, aby ji zchladili.

House a Wilson se pohádají, jestli léčit Amber na zánět nebo na infekci. Wilson požádá House, aby podstoupil hlubokou mozkovou stimulaci a vzpomenul si na detaily. House by rád věděl, jestli po něm Wilson chce riskovat život, aby zachránil ten Ambeřin. Wilson přikývne.

Housova hlava je připevněna do stereotaktického rámu. Wilson asistuje Chaseovi, který opatrně vsunuje elektrodu do díry nad Housovým uchem. House se v mysli přenáší do baru Sharrie’s. Barman velmi opilému Housovi sebere klíčky. Wilson se tu nachází v chirurgickém oblečení a House si vzpomene, že mu tu noc volal. Jenže Wilson byl v nemocnici, takže mluvil místo něho s Amber. Řekl jí, aby poslala Wilsona vyzvednout ho z baru. Amber přišla do baru a souhlasila s jednou skleničkou s Housem. Kýchla. House byl tak opilý, že odešel bez hole i bez placení.

V autobuse podala Amber Housovi jeho hůl. Kýchla a řekla, že na ni leze chřipka. House si pamatuje, že sáhla do kabelky pro léky a spolkla je. Wilson stojí v zadní části autobusu. House mu říká, že Amber má otravu amantadinem. Havárie jí zničila ledviny a její tělo není schopné vyfiltrovat léky. Wilson neztrácí naději, ale House ví, že dialýza nemůže amantadine z její krve dostat pryč. Nemůžou nic dělat. Wilson je zaskočený. Ve vzpomínkách House vidí rychle se blížící světla popelářského vozu. Dostane záchvat.

House leží v komatu napojený na několik monitorů. Prodělal komplexní parciální záchvat, který postihl většinu jeho spánkového laloku. Při záchvatu si také rozšířil prasklinu v lebce a způsobil si krvácení do mozku. Foreman říká týmu, že dokud se neprobere s komatu, netuší, jestli nemá poškozené i kognitivní funkce.

Mezitím se Chase s chirurgickým týmem snaží šoky nahodit Ambeřino srdce, ale selhávají. Wilson je sleduje a snaží se kontrolovat svoje emoce. Cuddyová vejde do Wilsonovy kanceláře a utěšuje ho. Přesvědčí ho, aby Amber přestal dávat anestetika a mohl se s ní tak rozloučit, až se probere.

Chase zastaví přísun anestetik a nechá Wilsona s Amber samotné. Její oči se pomalu otevřou. Wilson leží vedle ní v posteli a objímá ji. Společně čekají na konec. Amber řekne, že je čas, a Wilson vypne bypass. Amber umírá.

House je stále v komatu a představuje si sebe a Amber v autobusu. Myslí si, že by měl umřít on. Bojí se, že ho Wilson bude nenávidět. Amber mu poví, aby z autobusu vystoupil. House vyjde do temnoty a nechá Amber samotnou. V nemocničním pokoji otevírá oči. Caddyová je vedle něj.

Třináctka dostává výsledky testu, které potvrzují, že je na Huntingtona pozitivní. Taub se vrací domů k ženě. Cameronová a Chase se v baru připojí k Foremanovi. Wilson, pořád mimo, se zastaví u House v pokoji. Jejich oči se setkají, ale ani jeden nepromluví.
Wilson vejde do prázdného apartmánu. Lehne si na postel a najde vzkaz od Amber. Napsala mu, že šla vyzvednout House.