Boston Legal

5. Sezóna

1. sezóna | 2. sezóna | 3. sezóna | 4. sezóna |  »» 5. sezóna

Premiéra: 16. září 2008
Scénář: Eli Attie
Režie: Deran Sarafian


Uprostřed schůze najednou Lou, sledována svou šéfovou, zamáčkla něco, o čem si myslela, že je mravenec lezoucí po jejím rameni. Pak ucítila dalšího ve svém výstřihu. V absolutní panice si roztrhla halenku a začala ze sebe smetávat stovky mravenců, o kterých byla přesvědčena, že teď pokrývají celou její hruď.
Premiéra: 23. září 2008
Scénář: David Shore; Lawrence Kaplow
Režie: David Straiton


Hráčka tenisu, stavební dělník a střídavě válečný umělec a hráč na tubu, se náhle zhroutí a zemřou. Třináctka jde do třídy Apple Weissové, která je u tabule a vyučuje na vysoké škole matematiku. Všichni pacienti, kteří měli transplantaci před pěti lety jsou buď mrtví a nebo umírají. Apple je na seznamu příjemců transplantace rohovky. Je poslána na JIP do Princeton-Plainsboro zatímco starý muž jménem Frank leží vedle na otevřeném lůžku a umírá.
Premiéra: 30. září 2008
Scénář: Carol Green a Dustin Paddock
Režie: Andrew Bernstein

Umělec Brandon Haggerty je plně zaměřený u svého stojanu jak načrtl akt ženy zatímco její manžel vše sleduje. Když ale pár nakonec uvidí malbu, jsou zděšeni. Brandon nechápe jejich reakci a manžel ho udeří. Brandonova přítelkyně Heather zjistí že malba je škaredá, deformovaná karikatura.
Premiéra: 14. října 2008
Scénář: Doris Egan a David Foster
Režie: David Platt

Mladá Číňanka Nicole se pokouší najít v buddhistickém chrámu své rodiče. Zastavila pár, o kterém si myslela, že jsou to její praví rodiče a překladatel jménem Fang tlumočil. Dívka byla hrubě odmítnuta. Rozhodne se tedy, že se pomodlí. Zvedne sošku Buddhy a vysloví své přání. Fang jí řekne, ať si to přeje znovu a opět pozvedne sošku, pokud se jí to nepodaří, přání se splní. Dívka upadne v křečích na zem na kolena a začne zvracet krev.
Premiéra: 21. října 2008
Scénář: Liz Friedman a Sara Hess
Režie: Greg Yaitanes

Třináctka měla s jednou neznámou ženou vztah typu „na jednu noc“. U Třináctky v bytě však dostane záchvat a ta jí dopraví do Princeton-Plainsboro, kde House využije možnosti získat více informací o osobním životě 13 a případ přebírá. Společně s Foremanem prohledají její byt, aby eventuelně nalezli něco, co by diagnózu postrčilo kupředu. Třináctka má pocit, že její zdravotní stav zapříčinili léky, které užívá, záhy ale zjistí, že pacientka má rozsáhlou anamnézu a v průběhu posledních pár let navštívila řadu lékařů. Další strhující informaci, kterou se Třináctka dozví je to, že s ní ta žena spala jen, aby se dostala k samotnému Dr. Houseovi a že historie pokusů dostat se na jeho oddělení jako pacient sahá dále než za časovou přímku jednoho roku. Foreman vyčte Třináctce její život a řekne jí, že jí tento způsob života postupně zničí vše na čem jí záleží. Lucas je stále Houseovým zaměstnancem, aby House stále věděl o Wilsonově životě co nejvíc.
Premiéra: 28. října 2008
Scénář: David Hoselton
Režie: Deran Sarafian

Tým řeší případ melancholického muže ve středních letech, který zažívá nevysvětlitelné opakující se výpadky paměti. Navrhované diagnózy se pohybují v rozmezí od mrtvice k otravě toxiny, protože pacient testuje spotřební zboží. Brzy ale zjistí, že muž sám vychovává dvanáctiletou dceru, a že trpí náměsíčností. Tým se snaží přijít na to, co může pacient během spánku dělat, že mu je špatně. Jeho stav se zhoršuje a jeho dcera smrtelně onemocní. Mezitím House zjistí, že Cuddy chce adoptovat dítě, které se má narodit za dva týdny. Když se ale Cuddy setká s matkou dítěte, všimne si její zvláštní vyrážky na její paži. Cuddy ženu přivede do nemocnice, kde se její stav zhorší. Cuddy musí řešit její stav nejen jako doktor, ale i jako potenciální matka a ona i tým jsou postaveni k srdcervoucímu rozhodnutí, které může znamenat nebezpečí jak pro matku, tak i pro její dítě.
Premiéra: 11. listopad 2008
Scénář: Peter Blake
Režie: Greg Yaitanes

Když muž který trpí agorafóbií (strach z velkých prostor) dostane záhadnou nemoc a odmítne odejít z domu aby se léčil v nemocnici, House a tým jdou za ním aby zjistili co s ním je. Cameronová zachází s pacientem jako by ho už někdy léčila a ona a tým najdou způsob jak dopravit nemocnici k němu domu, přes nesouhlas Cuddyové.  Ale jak se pacientův stav zhoršuje a jejich možnosti jako ho léčit v domácích podmínka jsou více omezené, House a tým naplánujou jak dostat muže do nemocnice aby ho mohli operovat aniž by mu způsobili fyzické trauma nebo psychickou úzkost. Mezitím, Cameronová a Chase se snaží přejít nějaké krize v jejich vztahu, a House se musí vypořádat s nepříjemnou vyrážkou kdy se nemůže viditelně poškrabat protože Wilson přijde s jeho vlastním názorem o Housově trnité situaci.
Premiéra: 18. listopad 2008
Scénář: Pamela Davis; Leonard Dick
Režie: James Hayman
 
House s týmem mají nový případ. Šestnáctileté vedoucí provozu se při práci zahltí plíce tekutinou. Všem oznámí, že když její rodiče zemřeli, byla zplnoletěna a nyní už žije jako dospělá. Léčení začíná. První domněnkou jsou srdeční problémy, ale když Kutner rozhodne, že s pacientkou více soucitnější, než aby tancoval jak House píská, dozví se, že pacientka asi není zase tak pravdomluvná, jak by se mohlo zdát. House odmítne Foremanovu žádost, pracovat na klinických testech. Vezme tedy vlastní pediatrický případ, aby hlavně sobě dokázal, že není závislí na Houseově dozoru. Něco se však zvrtne a těžké onemocnění přivede dítě na pokraj smrti, začne Foreman pochybovat, jestli dokáže pracovat sám za sebe, bez Houseovi pomoci.
Premiéra: 25. listopad 2008
Scénář: Matthew V. Lewis; Eli Attie;
Režie: Katie Jacobs
 
House aTřináctka s dalšími pacienty z kliniky jsou drženi jako rukojmí v kanceláři dr. Cuddyové, vyšinutým pacientem, že pokud mu House, který je podle něj nejlepší doktor, nestanoví správnou diagnózu, tak všechny zabije. House tedy v této krizové situaci musí rychle jednat. Ostatní pacienty musí používat jako testovací nástroje, aby demonstroval svému vězniteli, co s ním daný lék udělá. Zbytek Houseova týmu je s dr. Cuddyovou na drátě a pomáhají mu s testy a vymyslet co za jeho potížemi stojí. Je však také možné, že s mužem naprosto nic není, že je to šílenec a tedy všichni v kanceláři jsou v nebezpečí života. Jeden z „vězňů“ je už postřelen a 13 ohrožuje svůj život, když na sobě opakovaně nechává podstupovat léčbu. Krom ní ohrožuje vyřešení této situace bez dalších komplikací i  jednotka SWAT, které má za cíl tuto šarádu co nejrychleji ukončit.
Premiéra: 2. prosinec 2008
Scénář: Russel Friend; Garrett Lerner
Režie: Deran Sarafian
 
Trenérka fitness se díky kolapsu dostane k Dr. Houseovi a jeho týmu. Tým se zabývá testy na onemocnění, které by mohlo způsobit cvičením způsobené astma, zneužívání steroidů a nebo vitamínový deficit, kvůli jejímu, přísné dietě podléhajícímu, jídelníčku, se však její stav ne a né zlepšit, spíše naopak. I přes to, že tvrdí, že za její nynější stav nemůže moci její životní styl, tým zjistí, že má tajný recept na hubnutí, který může způsobovat její současný stav. Třináctka, se za pomoci Foremana, účastní klinických testů léků na Huntigtona  Kutner si dovolí opravdu dost. Pod Houseovým jméném, spravuje internetovou lékařskou poradnu. Kancelář dr. Cuddyové se opravuje a ona je donucena sdílet kancelář s Housem, který z toho zrovna není moc nadšený.
Premiéra: 9. prosinec 2008
Scénář: Peter Blake
Režie: David Straiton

Skupinka teenagerek ve školních uniformách vystupuje na školní vánoční besídce. Předtím, než nastoupí na jeviště, hezčí dívky přesvědčují nesmělou, baculatou Natálii, aby s nimi změnila slova písně na jiná, posmívající se jejich učiteli. Natálie se zdráhá, ale chce zapadnout mezi ostatní, a souhlasí. Začne zpívat a uvědomí si že celý sbor si z ní jen udělal legraci. Hudba přestane hrát. Natálie najednou začne zvracet a padá na kolena.
Premiéra: 19. leden 2008
Scénář:
Režie:
Premiéra:
Scénář:
Režie: