Boston Legal

Novinky

Informace o finále čtvrté a páté sezóny!

Autor: Dr. Barák; DisBi  | 16. 06. 2008 | Novinky | Korektor: Meaple

Co prozradila producentka Katie Jacobs a na co se můžeme těšit ve finále páte sezóny se dočtete v celé novince. Myslím že se máme na co těšit!
Každý rok finále sezóny něčím okořeníte. Je v tom nějaký zvláštní účel?

Máme rádi finále, které se vymyká základním kritériím, která jsou od epizody očekávané, takže s novou sezonou se těšíme na to, co propojí závěr jedné se začátkem další. Líbí se to nám a doufáme, že diváci jsou s tím taky spokojení. V podstatě jsme rádi, když diváci přemýšlí o tom, jak se bude show vyvíjet, až se vrátí. Jsou zde však, věci které zůstanou pořád stejné. S tím počítáme. Ale když to trošku odsuneme stranou, tak si vychutnáváme vývoje postav a vztahů mezi nimi a něco rozsáhlého se na podobném principu stane.


Zaslechla jsem, že první část finále měla být původně vysílána po SuperBowlu, ale díky stávce jste to museli přehodit.

Když jsme zase začali pracovat, přemýšleli jsme o tom a dokázali se k tomu vrátit a dokončit to. Kdyby stávka nepřišla, dvě finální epizody by byli další dvě, ale přesunuli jsme je a díky tomu jsme mohli upevnit vztahy mezi postavami ještě před finálem.


Když jste přivedli Anne Dudek zpět, byla již její postava (Amber aka Cutthroat Bitch - Bezohledná mrcha) součástí tohoto velkého příběhu?

Ano.


Takže když ji House na podzim vyhodil, už jste věděli, že se vrátí? Nebo vás inspirovala její popularita u fanoušků?

Legrační na tom je, že když byla vyhozena, tak tomu tak opravdu bylo. A to nám bylo líto. Se zlomeným srdcem, ale museli jsme.Nebyli jsme schopni utvořit tak obrovský tým. Nicméně, stále hledáme nové situace, dějové linky, které nám umožní vidět House z různých stránek. Takže myšlenka, že se Wilson zamiluje -- že Houseův nejlepší přítel potká opravdu někoho, kdo mu ho vezme-- byla pro nás zajímavá. Měli jsme Anne rádi a řekli jsme si, že jestli se Wilson zamiluje, tak by to bylo do někoho jako je Bezohledná mrcha. Svým způsobem je unesen vlastnostmi, které má jak House tak i Amber. A my jsme opravdu chtěli odhalit, co tahle situace udělá s jejich přátelstvím. To je to, o čem finále je.


První část finále naznačuje, že se něco mezi Housem a Amber stalo. Něco skandálního, nebo ne?


Skvělou věcí na tom bylo, že House zapomněl čtyři hodiny těsně před nehodou. To vytváří otázky: Proč byl House s Amber společně v baru, proč spolu pili… Je tu spousta odůvodnění, proč to tak mohlo být a jak je to doopravdy, co se v baru stalo, tyto odpovědi jsou právě v poslední epizodě. A správně uvažujete i tuto možnost. House i nás, děsí to, že by se mohl zaplést s přítelkyní svého nejlepšího přítele. Ale House je skutečně nepředvídatelná postava, že si nemyslím, že známe jeho hranice.


Vím, že nemůžete říci, jestli Amber přežije nebo ne, ale jestli to přežije, uvidíme ji příští sezónu?

Toto vážně nemůžu sdělit. Nechci nic tajit, ale já to opravdu ještě nevím. Je tu pár drobností, které o páté sezóně víme, ale taky jsme toho spoustu nevyřešili. Chtěla bych, abychom to vše pořádně promysleli, ale na promýšlení nemáme dost času.


Už jste promysleli, jak to bude ohledně Jesse Spencera a Jennifer Morrison? Jsem si jistá, že jste zaslechli fanoušky stěžující si na jejich malou účast, i když jsme v posledním epizodách viděli Chase a Cameron zasahující do Houseova světa jiným způsobem. Bude to tak pokračovat?

Přiznávám, že jsem přestala číst tyto fóra a podobně, protože mám pocit, že jsou na nás fanoušci zbytečně rozlobení. Cameronová s Chase nikdy nebyli určeni na role v pozadí. Náš záměr ze začátku čtvrté sezóny je ten, o který se snažíme i začátkem páté. Tedy utvoření nových možností a příležitostí pro House, na které by reagoval. Nebylo však naším cílem vidět tyto dva méně. Abych to upřesnila, představení nových postav a začlenění starých zabralo všechen čas. Jsem ráda za to, jak je to nyní. Zkrátka když je vidím na obrazovce, vzhledem k tomu, že jsou tam nováčci, mají větší váhu. Pokaždé když je Jesse na operačním sále, nebo u House, je vidět že se chlapec stal mužem. Také je poznat že jejich postavy, mají z nových užitek, jedinou ztrátou je čas, který tráví na obrazovce. Zbožňuji je od chvíle, kdy tam jsou, takže je to jen otázkou posloupnosti příběhu a naštěstí bude spousta příležitostí je vidět.


Předpokládám, že 13, Taub a Kutner tu budou i v příští sezóně.

Všichni jsou teď součástí našeho světa a i smluvně součástí seriálu. Ala jak už jsem poznamenala, co s nimi přesně bude, vím jen okrajově, ale ne moc.


Předpokládám, že se tak dozvíme více o jejich osobních životech.

Mám pocit, že bychom měli a že tak i bude. Co se nám s Davidem líbí je to, že je spousta tajemství, které postavu umožňují poodhalit. A čím více budeme vědět o Houseovi, tím více se dozvíme o dalších postavách. To je to o co nám jde.


Samozřejmě se musím povinně zeptat na Cuddy. V minulé epizodě byla polonahá, House si ji představoval, jak dělá lapdance. Již jsme slyšeli, že v minulosti spolu něco měli, ale je to opravdu všechno, co jsme se dozvěděli, nebo tu bude i něco navíc?

Ano tak to je – nechci být vyhýbavá a ani nechci nikoho naštvat – ale mezi oběma je taková pozoruhodná chemie a nikdy jsem nechtěla, aby to odeznělo, protože na tom je postaven, jejich vztah. Tím, že ještě nemáme všechno ohledně páté sezóny vyřešené, nemůžu říci, co se stane, ale nikdy jsme na to nezapomínali, je to jejich součástí. Cuddyová by mu pokaždé nevyhověla a neodpustila, kdyby v jejich očích nebyl tak úžasný. Má pro něj zkrátka slabost. On pro ni taky, Uvidíte, jak to bude pokračovat.


Cameron také v minulosti přiznala slabost pro House. A teď tu je samozřejmě Amber. Vy, jako tvůrce všech těchlech postav, vidíte některou z nich jako k Houseovi více se hodící?

Zajímavá otázka. Jsou tu vlastnosti, které každou činí pro House atraktivní, ale domnívám se, že pokud bude mít House nějaký vztah s nějakým spolupracovníkem, tak to bude více o Houseovi. Otázkou však je, jestli by byl House schopný být někomu oddán. Chce se vystavit zranitelnosti a zamilovat se? Kdo je víc atraktivní a kdo méně v tomto ohledu vzbuzuje strach? House s tím stále bojuje, Je dost zkroušený.


V poslední sezóně show skončila velkou změnou, kdy Foreman, Cameron a Chase odešli každý svou cestou, a jak jste řekla, chcete, aby se lidé dívali na finále a říkali si, jak to bude se show vypadat v další řadě, bude jiná? Znamená to, že i letos tu bude svým způsobem cliffhanger?

Cliffhagerem bych to určitě nenazvala – podstatou definice cliffangeru je „Kdo střelil JR?“- tak bych to nepojmenovala. Je to spíš jako vyjít vroucí vodu na něco co nebylo znatelné. Všichni se příští sezónu navrátí do práce, ale něco bude jiné. Doufám, že podobné věci jsou i v reálném životě, kdy se na vztazích v práci něco změní. Není to přesně definováno, ale pro příklad, co vzejde z toho, když se na večírku dva lidé opijí, zajdou domu a vyspí se spolu a pak musí druhý den do práce? Základy show, jak jsem již poznamenala, se nemění. Diváci budou moci, každý týden shlédnout nějakou medicínskou záhadu. Vztahy mezi postavami a jejich odhalení pro diváky, stejně jako naučit se jim rozumět, je stavebním kamenem další sezóny. Po tomto závěru už House nikdy nebude stejný.
Žádné komentáře