Boston Legal

Seriál

»» O Seriálu | Ocenění | Rozhovory
Doktor House, inovativní lékařské drama, řeší záhady, ve kterých je hlavní postavou zákeřná choroba. On sám je neuctiví, sporný doktor, který nedůvěřuje nikomu. Obzvláště svým pacientům!

Seriál obdržel v roce 2006 "Humanitas Prize" - ocenění pro epizodu "Tři Příběhy " a "Humanitas nominee" – nominaci pro epizodu "House vs. Bůh," série pak obdržela cenu Emmy pro tvůrce a výkonného výrobce Davida Shora (význačné psaní pro "Drama Série"), dva Zlaté Glóby pro Hugha Laurieho (nejlepší herecký výkon v TV seriálu ) a "Screen Actors Guild Award" opět pro Laurieho (význačný mužský herecký výkon v dramatickém seriálu). Dr. House byl navržen dvakrát (včetně roku 2007 ) na cenu Emmy v kategorii ´Význačných dramatických pořadů kategorie´. Show byla určena Americkým Filmovým Institutem jako jeden z TV programů roku a přijala „Peabody cenu“ za nejlepší Elektronická média roku 2005.

DR. GREGORY HOUSE (Hugh Laurie ) je člověk postrádající jakákoliv pravidla bontonu a slušného chování, a tak není divu, když utíká před svými pacienty, aby nebyl nucen je vyslechnout. Neustále prodělává své vlastní fyzické bolesti, z tohoto důvodu chodí pořád o holi. Často se zdá, že právě ona hůl je vysvobozením do vlastního světa. Zatímco jeho chování může hraničit s vrcholem neslušnosti, diagnostik je to přímo oslnivý. Jeho nekonvenční myšlení a téměř bezchybné instinkty mu poskytují skvělé pracovní prostředí a respekt. Infekční specialista prosperuje z výzvy řešit lékařské hádanky a v otázce "života a smrti".

V posledních třech sezónách měl House elitní skupinu mladých expertů, kteří mu pomáhali vyřešit diagnostické záhady. Navíc má dobrého přítele a zároveň specialistu na onkologii DR. JAMESE WILSONONA (Robert Sean Leonard). Vidno je také velmi specifický vztah mezi Housem a DR. LISOU CUDDYOVOU (Lisa Edelsteinová), děkankou medicíny a primářkou oddělení. Vzhledem k Housově výstřednímu chování a povinnostem jsou spolu v neustálém konfliktu. Možná právě proto, že oslnivost Dr. Cuddyové může Housovi působit potíže.

Ve finále třetí sezóny byl House konfrontován sérií důležitých změn v jeho týmu. Neurolog DR. ERIC FOREMAN (Omar Epps ) opustil Princeton Plainsboro z důvodu podvědomé přeměny právě v jeho neoblíbeného šéfa. House také po sérii událostí propustil dalšího člena svého týmu. DR. ROBERTA CHASE (Jesse Spencer), ten prohlásil, že „vše, co se naučil za poslední tři roky buď rozumně využije nebo zapomene.“ Imunoložka DR. ALLISON CAMERONOVÁ (Jennifer Morrisonová ) nakonec rezignovala také. Dr. House nebyl jejím rozhodnutím ani v nejmenším dotčen, natož udiven.

Začátkem čtvrté sezóny se House, tentokrát bez týmu, pouští do nových lékařských případů, kterých se ujímá sám. Proti tomuto rozhodnutí je rezolutně jak Dr. Wilson tak Dr. Cuddyová a nehodlají ustoupit od svého nápadu sestavit nový tým. Ze čtyřiceti uchazečů bylo nakonec vybráno posledních pět. Tato skupina - hráje Olivia Wilde, Kal Penn, Peter Jacobson, Anne Dudek a Edi Gathegi - se ukázala jako dobrá volba. Probíhá souboj o profesní místa po boku Dr. House, která jsou stále otevřená.

HOUSE pochází od tvůrců Heel and Toe Films, Shore Z Productions a Bad Hat Harry Productions ve spolupráci s Universal Media Studios. Katie Jacobs, David Shore, Paul Attanasio, Bryan Singer, Russel Friend, Garrett Lerner a Thomas L. Moran jsou výkonní producenti tohoto pořadu.