Boston Legal

Rozhovory

O Seriálu | Ocenění | »» Rozhovory
,,House“ se vrátí až 28.dubna, ale než se tak stane, je tu spousta věcí,o kterých můžeme hovořit.
Jedna z věcí, o kterých jsme diskutovali je, že fanoušci seriálu Dr.House jsou nespokojeni s nedostatkem prostoru na obrazovce, který má Allison Cameronová (Jennifer Morrison) a Robert Chase (Jesse Spencer) ve čtvrté sérii.

Přišlo mi zábavné, jak posledních 40 padlých kandidátů na Houseův diagnostický tým bylo vytříbeno na tři nové zaměstnance první polovinu série. Houseovi diváci si vzpomenou, že Chris Taub (Peter Jacobson), Lawrence Kutner(Kal Penn) a Třináctka (Olivia Wilde) udělali ,,příjmací řízení“, ale přesto vyhozená kandidátka Amber Vokalis (Anne Dudek) zůstává na scéně jako přítelkyně Jamese Wilsona.

Ale úvod ke všem těmhle novým tvářím je míněn tak, že Chase a Cameronová, kteří pracují jinde v Priceton Plainsboro Teaching Hospital se už nebudou pohybovat na obrazovkách tak často. Producent seriálu řekl minulé léto, že postavy budou stále účinkovat ve 4.sérii, ale byl překvapen tím, že i přes omezení účinkování Chase a Cameronové na obrazovkách se to celé zřejmě obešlo bez nějakých větších záporných reakcí ze strany diváků.

Řekl: ,,Myslel jsem, že musíme nezbytně jejich projev snížit a většina nových postav znovu povzbudí již vynikající podívanou.“ Ale poté co jsem se zmínila v posledním pátečním Web chatu, že v pondělí budu mluvit se Shorem jsem slyšela mnoho nespokojených fanoušků Chase a Cameronové.

Nuže, tito lidé pravděpodobně v dohledné době spokojeni nebudou.

Shore řekl, že nemají v úmyslu vrátit Chase a Cameronovou do Houseova týmu a dodal, že vrácení obou doktorů do popředí není to, co seriál potřebuje. Ačkoli možná dostanou trochu větší prostor v dalším kole epizod (některé týdny měli malý nebo vůbec žádný prostor na scéně). Seriál bude mít stále široké obsazení, se kterým se bude muset vypořádat.

Pokračuje: ,,Cameronová a Chase už nejsou na obrazovkách, tak často jako bývali, ale materiál, který dělají má jinou a větší závažnost.“

,,Chystám se říct něco, co se Vaším čtenářům nebude líbit, ale jako někdo, kdo řídí televizní show musíte být velice opatrný, protože lidé si myslí, že něco chtějí a oni to chtějí, ale není toto co potřebují a není toto co potřebuje seriál.“ Jak se Shore později vyjádřil:,,Je úžasné, že mají rádi tyto postavy... Chcete lidi, aby chtěli víc věcí. Musíte být opatrní nato, co jim dodáte.
Scénáristé se potřebovali rozhodnout, koho vyškrtneme ze seznamu pokračujících postav. Seriál je tak trochu ,,přecpaný“ postavami.“

Zeptala jsem se Shora, jestli účinkující členové opustí seriál, ale byl skoupý na slovo o tomto tématu a jen řekl, že něco ,,velmi významného“ se stane ve druhé části série. (Čtvrtá série začíná 28.dubna)

Předpokládám, že kompletní přepis mého rozhovoru se Shorem brzy bude jako ,,Houseův“ návrat se blíží, ale tady je ta část rozhovoru, kdy jsme načali situaci s Chasem a Cameronovou.

Maureen Ryen (reportérka): Nyní je v seriálu je spousta postav. Byla to pro Vás výzva, zkusit začlenit všechny tyto postavy?

David Shore: Ano, jako Cameronová a Chase nejsou na obrazovkách, tak často jako bývali, ale materiál, který dělají má jinou a větší závažnost. Jsme zvláštní smíšenec seriálů – jsme zásadní a postupoví, ale jsou tam postavy lidí, o kterých chtějí lidé zjistit víc. A já také. Ale nechci změnit zásadní podstatu seriálu a je tady pro nás mnoho stránek, se kterými se musíme vypořádat (Charakterové příběhy). Máme hodně postav.

Maureen Ryen: Takže to znamená, že tam bude jisté opotřebení některých rysů seriálu a že seriál některá z těch postav bude muset opustit?

David Shore: Oh, já nechci aby se jim to stalo. Mám je rád všechny.

Maureen Ryen: Náhodou jsem se minulý pátek zmínila, že s Vámi dnes budu mluvit na ,,Web chatu“ a řekla jsem lidem, aby mi tam poslali jejich otázky k Houseovi. Nečekala jsem, že jich bude tolik, ale opravdu jich dorazilo nemálo – a mnoho jich bylo od čtenářů, kteří nebyli spokojeni se situací, která nastala s Chasem a Cameronovou. ,,Kde jsou? Kdy se zase vrátí ve větší míře zpátky na obrazovku?“Jistě to vypadá, tak že někteří fanoušci tyto postavy opravdu postrádají.

David Shore: Tak to je úžasné.Myslím, že to je to co chcete slyšet.To jsem myslel tím být v čele této křivky. (Později v rozhovoru jsme mluvili o tom, že scénáristé píší čtvrtou sérii jako výzvu a způsob zamíchat seriál předtím než zapadne do zajetých kolejí).
Když postavy začnete používat méně nechcete slyšet ,,Tak už bylo na čase“Je dobře, že lidé chtějí víc. Snažíme se dát všem postavám na obrazovkách všechny povahové rysy, které mají jejich fanoušci a snažíme se jim dát to co oni chtějí.
Nemáme žádné plány na změnu (Cameronová a Chase) základních rolí. Nepřineseme je zpátky tak rychle, pokud vůbec do Houseova týmu.
Mám rád fakta týkající se House, která jsou ještě nezodpověditelná a jako důsledek toho co říkají Houseovi to dává větší smysl. Zastrašování nemá žádný smysl. Oni nějakým způsobem vyrostli a my si to užíváme a snažíme se dělat víc. Takže je neztrácíme. Je nadějné, že jich dostanete trochu víc než jste dostali v poslední epizodě.

Maureen Ryen: V posledním přídělu epizod to vypadá tak, že jedna z těch postav se možná dostane na scénu a ta druhá se tam možná nedostane vůbec.

David Shore: Ano, snažíme se tomu to vyhnout. Určitě chceme, aby měli významné postavení obě postavy.

Maureen Ryen: Ale oni se nechystají vrátit zpět do Houseova týmu, že ?

David Shore: Mmm-hmm (Nechystají)

Maureen Ryen: Je zajímavé vidět jejich samostatnost. Je tam nedostatek ovlivňování Housem. Jsou na úplně odlišné úrovni.

David Shore: Ano, to jsou. Nemyslím si, že by se měli bát, ale mění to dynamiku. Jsou teď vrstevníci spíše než zaměstnanci.

Další věcí je se snažit dostát pravdivosti seriálu.Byli najati na tři roky jako začínající odborní asistenti. Cameronová a Chase už tam byli nějaký čas. Myslím, že je to něco co klame lidi v televizi, že lidé zůstávají v těch rolích navždy.Lidské role se mění a obzvlášť, když jsou kompetentní a tito lidé jsou kompetentní.

Maureen Ryen: Jsou herci nervozní? – Čekají více prostoru na obrazovkách?

David Shore: Mě si nestěžovali. Jsem si jistý, že jsou spokojeni. Dělají dobrou práci a jsou tam rádi. Ale také si myslím, že si užívají to, že nejsou utiskováni Housem.

Maureen Ryen: Musím říct, že když jsem se dodívala na závěrečnou epizodu této série neřekla jsem si ,,Chtěla bych, aby tam byl více vidět Chase.“ Ne, že bych tu postavu neměla ráda, ale dělo se tam tolik jiných věcí, které mě zaujali tak, že jsem vůbec nemyslela nato, že by se nám mělo dostat více Cameronové a Chase.

David Shore: Jsou tam také… Chystám se říct něco, co se Vaším čtenářům nebude líbit, ale jako někdo, kdo řídí televizní show musíte být velice opatrný, protože lidé si myslí, že něco chtějí a oni to chtějí, ale není toto co potřebují a není toto co potřebuje seriál.“ Jak se Shore později vyjádřil: ,,Je úžasné, že mají rádi tyto postavy...

Nejvíce zajímavé je, že často lidé říkají ,,Miluji ten seriál, nemůžete udělat House přeci jen trochu milejšího?“ Ne.To je zvláštní příklad. Ne, máte ho rádi proto, že je tím kým je. A kdyby nebyl takový jaký je, tak byste ho neměli tak moc rádi. Nebyl by tou samou osobou.

A seriál spadá do stejné kategorie. A budiž, změnil jsem to. Trochu. A musíte být velice opatrný s těmito věcmi. Je to opravdová změna. Chcete, aby lidé chtěli více věcí. Musíte být opatrný nato co jim dodáte.

Maureen Ryen: Kdyby seriál pokračoval až do sedmé série a my by jsme pořád diskutovali o této situaci. Řekli by jsme si pak: ,,Proč o tom pořád mluvíme?“

David Shore: Kdybych tam byl, řekl bych to. Ano, cítili jsme, že se to odehrálo samo.

[Později v rozhovoru...]

Maureen Ryen: Uskuteční se tam nějaké větší změny v obsazení? Odejde někdo ze seznamu pokračujících postav?

David Shore: Něco se stane na konci tohoto roku, což si myslím, že bude velmi významné. Radši bych, ale neříkal co to bude.

Maureen Ryen: Můžete vystřihnout kohokoliv, jen ne Wilsona.

David Shore: [Směje se] OK.

28.dubna, "No More Mister Nice Guy" (,,Už nikdy více nebude pan Milý“): House si myslí, že pacient na ambulanci má větší problém než E.R, brzy rozpoznal, že pacient je až moc milý.Současně se v nové epizodě začne House s Amber přetahovat o Wilsonovu pozornost.

5.května, "Living the Dream" (,,Žít sen“): House nabyl přesvědčení, že hlavní ,,aktér”(hraje Jason Lewis) jeho oblíbeného seriálu,,Prescription Passion”má nepříliš dobrou zdravotní kondici.Houseův i hercův tým, však odmítá věřit tomu, že by hercův zdravotní stav byl špatný.House se proto vrhá do,,akce” s energií sobě vlastní.

12.května,"House's Head" (,,Hlava House“): Čtvrtá série nám přinese dvoudílný závěr.V prvním části se House stane součástí autobusové nehody a přijde o vzpomínky na poslední 4 hodiny.Pokouší se poskládat útržky vzpomínek a vybavuje se mu, že jeho spolucestující jevil příznaky smrtelné nemoci, avšak už si nevybavuje, kdo byl onen cestující anebo, jak se vlastně House ocitl v autobuse.House je posedlý myšlenkou, aby si dokázal vybavit ony důležité detaily svých vzpomínek a mohl zachránit tu záhadnou osobu, která si možná ani není vědoma toho, že umírá.

19.května, "Wilson's Heart" (,,Wilsonovo srdce“): Ve druhé části již zmiňovaném dvoudílném závěru nosí House všechny potřebné informace ke zdravotnímu stavu pacienta.Ale ne a ne si je naplno vybavit.Přátelství House a Wilsona prochází další zkouškou a spolu se skládáním nejasných útržků z nehody autobusu může změnit a ovlivnit životy obou doktorů. Navždy.